Geleceğe Nefes Oldunuz

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce fidan bağışı yapmadım. Edevlete girdiğimde geleceğe nefes oldunuz yazısı vardı. Sertifika oluşturmak için tıklayınız diyordu tıkladım sertifikam oluştu ağaçların gittiği illerin ismi yazdı. Öğrrtmenlere fidan bağışı mı yaptırıldı edevlet üzerinden?

Bu durumda öğrencilerden biri mi bana bağış yapmış oluyor? Sertifika çıktığına göre...

Hayır ,
Bu orman bakanlığı tarafından herkes için yapılan bir uygulama, bende de var. Öğretmenler günü için olan farklı.
Orman Bakanlığı bütün öğretmenler için üçer fidan mı bağışlamış? Doğru mu anladım? Ben de öğrenciler öğretmenler adına başvurmuş sandım ya da bir şekilde edevletten bağış yaptığımı düşündüm.

valla herkes adına 3 fidan dikilmiş desem, 240 milyon fidan yapar, böyle bişey olsa duyardık, görürdük, organizasyon olurdu vs vs...bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası

Fidancoin

Ortada dikilmiş fidan yok, sertifika dağıtılıyor işte.
Sayın hocam dikilmiş fidan var bir sürü. Ben ve öğrencilerim bizzat Amasya ili Gümüşhacıköy ilçesi Yeniköy ağaçlandırma alanında yüzlerce çam fidanı diktik bu etkinlik kapsamında. İlçe orman şefliklerinin bu konuda milli eğitime yazılar yazdığını sonradan öğrendim. Ancak bizim ilçede de kimsenin haberi yoktu. Biz de bir etwinning projesi için ağaç dikme etkinliği planlarken nasıl yaparız diyerek orman şefliğine danıştığımızda öğrendik. Diğer gözüken yerlere kefil olamam ama Amasya Gümüşhacıköy gözüken belgelerdeki ağaçlar tarafımızca dikilmiştir :)

https://ghkal.meb.k12.tr/icerikler/11-kasim-milli-agaclandirma-gunu-gelecegenefes_12101708.html

Hem zaten kasım ayında fidan mı dikilir!
Bölgeye, coğrafyaya, fidan cinsine göre değişir. Ormanlık araziler için en uygun dikim zamanı içinde bulunduğumuz aylar olmakla birlikte tüplü ağaç dikimi toprak don olmadığı sürece 4 mevsim gerçekleştirilebilir

Geri