Gelişmiş Clonezilla Rehberi...

Kodla Büyü
kalelibilişim' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:

sayfa görüntülenemiyor hocam
Görüntülenecek bir sayfa değil ki direk clonezilla iso indirme linki tıklayınca indirme başlayacak.
O zaman buradan indir amd64, iso indir.
http://clonezilla.org/downloads/downloa ... lternative

hocam o zaman sayfa açılmamıştı da şimdi indiriyorum okulda denerim; ancak bu sürüm amd işlemcili bilgisayarlar için değil mi?

fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:

bu anlatımda imajı aldıktan sonra isoya çeviriyor, sanırım direk iso olarak da imaj alınıyor.
direk iso olarak almayı bilmiyorum. ilk sayfadaki kitapçığa göre yapmıştım tüm denemeleri... denemek lazım..
Eğer yaparsanız buraya yazarmısıız?

hasan' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:

bu anlatımda imajı aldıktan sonra isoya çeviriyor, sanırım direk iso olarak da imaj alınıyor.
direk iso olarak almayı bilmiyorum. ilk sayfadaki kitapçığa göre yapmıştım tüm denemeleri... denemek lazım..

ilk mesajdaki gelişmiş clonezilla rehberi adlı dosyada direk iso olarak imaj almayı anlatmış.

fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:

ilk mesajdaki gelişmiş clonezilla rehberi adlı dosyada direk iso olarak imaj almayı anlatmış.
Teşekkür ederim Yarın bir bakayım. Tam da lazım olduğu haftaydı. Kendime boşuna eziyet ediyormuşum..

hasan' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
hasan' Alıntı:

Teşekkür ederim Yarın bir bakayım. Tam da lazım olduğu haftaydı. Kendime boşuna eziyet ediyormuşum..

hocam denedin mi?

arkadaşlar clonezillayı kullanarak bootbale USB oluştururken 64 bit için amd64 kullanılacak onu anladım ama ZİP veya İSO hangisini kullanmam gerekiyor. okuduğum kadarıyla CD-DVD için İSO USB için ZİP yazıyor ama. USB de İSO kullansam aynı sonucu alamaz mıyım?

Hiç fark etmez iso veya zip. Sadece clonezillayı usb diskinize üniversal usb installer programı ile aktaracaksanız iso indirin.

Hocam ben bir yeri anlamıyor muyum kaçırıyor muyum :/
Bilgisayarımın bölümlerinin imajını alıyorum tekrar oradan yükleme falan yapabiliyorum buraya kadar bir sıkıntı yok.
Universal Usb Installer ile clonezilla yı bir usb ye yazıyorum boot ediyorum Türkçe sürümünü tüm ekranlara ulaşıyorum falan çok güzel.
Benim istediğim yedeğide bir usb ye almak bunun için 2. bir usb mi kullanmalıyım 2. usb yi takıp denemedim önce bir sorayım istedim :cry:

usb belleğin kapasitesi yeterli ise ikinci bir usb'ye ihtiyacınız yok.. Conezilla'yı usb üzreinden çalıştırıp, yedeği yine aynı usbye alıp, yine aynı usb'yi kullanarak yedekten kurulum yapailirsiniz.

Hasan hocam sorunum tamda bu noktada aynı usb ye alamıyorum yedeği kaynak ekranında usb yi göstermiyor.

32 gb usb clonezilla ve yedek için yeterli olmadığından mı ekranda görüntülenmiyor o zaman :S
Alan yetersizse bile gönrüntüleyip seçtiğimde hata vermesi gerekirdi diye düşünüyorum

Tahmin
usb fat32 veya ntfs veya ext4 olmasından kaynaklanıyor olabilir..
usb belleğinize verdiğiniz isimle alakalı olabilir. internette bu dair ilginç bir yorum vardı.
..

Baharakn' Alıntı:
Hasan hocam sorunum tamda bu noktada aynı usb ye alamıyorum yedeği kaynak ekranında usb yi göstermiyor.

32 gb usb clonezilla ve yedek için yeterli olmadığından mı ekranda görüntülenmiyor o zaman :S
Alan yetersizse bile gönrüntüleyip seçtiğimde hata vermesi gerekirdi diye düşünüyorum
Hocam Clonezilla'yı çalıştırdığınız USB'nin içine image almak istiyorsanız bu ekranda "Skip" seçeneğinin seçilmesi gerektiğini okumuştum bir yerde, ama denemedim.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 711
Benimde bir sorunum var. EBA'da yayınlanan W10 imajını yükledim tahtama ve bir kaç düzenleme güncelleme yaptıktan sonra kendi imajımı aldım. Ama imajı tahtaya yüklerken önce aşağıdaki resimdeki gibi imaj dosyasını test ediyor, ondan sonra yükleme işlemi için onay istiyor ve yüklüyor. Buda 10-15 dk zaman kaybı demek.

İmaj alırken hangi ekranda bu ön testi seçiyorduk. Ya da bu test olayını geçmek için ne yapmam gerekiyor imaj alırken.

Ekli dosyalar

• IMG_1037.JPG
    IMG_1037.JPG
    355.7 KB · Görüntüleme: 698
32 bit için i386 yı indirdim ama ne usb ye ne cd ye iso yu yazdırdığımda bilgisayar açılıştı clonezilla ile açılmıyor arkadaşalar
Not : Bilgisayarlarda xp kurulu vestel pc ler

KöfteHoRr' Alıntı:
Baharakn' Alıntı:

Hocam Clonezilla'yı çalıştırdığınız USB'nin içine image almak istiyorsanız bu ekranda "Skip" seçeneğinin seçilmesi gerektiğini okumuştum bir yerde, ama denemedim.

Hocam yarın bir deneyim tahtada inşallah dediğiniz gibidir. Çok teşekkürler

Geri