gemlik ticaret meslek lisesi

Kodla Büyü

serkan16

Üye
Sitedeki tüm içerikler (yan menü ve tema hariç) herşey admin kontrollü. Yan menü ve personel menüsünü de yaptım ama daha siteyi güncellemedim. Eksikler bitmiyor. Sizin de değerli görüşlerinizi bekliyorum..

http://www.gemliktml.k12.tr/

Derli toplu güzel bir çalışma olmuş hocam, elinize sağlık...

Özellikle haberlerin puntolarını biraz buyutseniz yada kullanıcıya buyutme imkanı verseniz daha güzel olur bence,

elinize saglık.

Punto konusunda haklısınız. notumu aldım. Şablon derken..?
Tüm bloklar bağımsız php sayfaları. Tablolu tasarımla (yakında div olacak) index sayfasında blokları çağırıyorum. Yazıların tamamı veri tabanından çekiliyor.

Şablon derken siteyi paylaşın diyor. :)
Hocam id'ler açıkta site güvenliğini sıkıntıya sokuyor bilginiz olsun.

Güvenlik ve tasarım konusunda sıkıntılarım var. Elektronik mezunu bir bilişimci olarak zorlanıyorum. Uyarılarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

serkan16' Alıntı:
Güvenlik ve tasarım konusunda sıkıntılarım var. Elektronik mezunu bir bilişimci olarak zorlanıyorum. Uyarılarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
Tasarım konusunda sıkıntıların var bu belli oluyor kodlamada bence gayet iyisin. Zamanla dahada iyi olacaktır. Söylediğim konuyu dikkate alın çoluk çocuk bu işlerle uğraşmayı seviyor sitenize dala bilirler bilginiz olsun. Elinize sağlık, kolay gelsin.

hasari hocam! uzun linklerin görünmesi ile ilgili bir çözüm öneriniz var mı? yardımlarınızı bekliyorum.

Hasari hocam haklı çıktınız. bazı yaramaz öğrenciler kullanıcı girişinden sql kodları yollamışlar. Kullanıcı kaydında md5 şifreleme ve kod temizleme fonksiyonu kullanıyorum :D

serkan16' Alıntı:
Hasari hocam haklı çıktınız. bazı yaramaz öğrenciler kullanıcı girişinden sql kodları yollamışlar. Kullanıcı kaydında md5 şifreleme ve kod temizleme fonksiyonu kullanıyorum :D
Onları ben denedim fark ettim o işlemler gerçekleşiyor. Ama dediğim şekilde güvenlik açığınız var. :)
Sanırım girişleri kayıt altına alıyorsun öyle fark ettin değil mi?

Hocam kullanıcıların tüm girişleri veri tabanına kaydediliyor. admin panelden onayladıktan sonra işlem gerçekleşiyor.
Kullanıcı kaydı, ziyaretçi defteri, iletişim mesajları, mezun bilgileri bunların hepsinde kod filtreleme yaptım. temizledikten sonra veri tabanına yazılıyor.

hocam eğer sql işlemleri için parametre şeklinde kullanım yaparsanız kod temizlemeyle falan bile uğraşmazsınz. parametre kullanımlarında girilen hiçbir veri kod olarak algılanmaz.

Hocam site alt yapısı olarak güzel geliştirmeye çok müsait. Arkadaşlarında belirttiği gibi görsellikte biraz yavan kalmış zamanla güzel gördüğünüz uygulamaları yaparsınız.

Geri