Geri Sayım Saati

Kodla Büyü

kargasa1982

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sınavlarda öğrencilerin " kaç dakika kaldı hocam?" sorularından bıkarak, basit bir program yazdım. İhtiyacı olan arkadaşlar, özellikle liselerde akıllı tahtalarda kullanabilirler...

Ekte programın proje dosyasını da sunuyorum.

Ekli dosyalar

• GeriSayim.rar
    147.2 KB · Görüntüleme: 289
  • ProjeDosyasi.rar
    895.5 KB · Görüntüleme: 211
Bir tane de hafta sonu ben yazmıştım.
Kodlarını tam olarak tamamladığımda paylaşmayı düşünüyorum.
Programda nedendir bilmem 360 Internet Security antivirüs programı heur/QVM03.0.Malware.Gen adından bir virüs tespit ediyor. Aynı şeyi konu sahibi hocamın programı için de yaptı. Sanırım imzasız ya da yayınlayanı bilinmeyen programlara karşı böyle bir uyarı veriyor. Aşağıya programın virustotal.com'daki sonucunu ekliyorum.
https://www.virustotal.com/en/file/b6aa ... 417546715/
Programın kullanımı basit. Dakikayı ayarlayıp, Başla düğmesine tıklayarak başlatabilirsiniz. Ses ayarını yaparsanız süre bitiminde ses çalar. Sesleri Çal düğmesi ile test edebilirsiniz.
Tam ekran düğmesine tıkladığınızda sayma işlemi tam ekranda devam eder. Tam ekran'dan çıkmak için ESC tuşuna basmanız ya da süre alanının dışında bir yere tıklamanız yeterli. Sürenin üzerine tıklarsanız süre durur, tekrar tıklarsanız yeniden başlar.
Tam ekranda bitir seçeneği ile ise normal ekran sayma bittiğinde Süre bitti yazısını tam ekranda gösterebilirsiniz.
Duraklat diyerek saymayı duraklatabilir, Durdur diyerek de saymayı durdurup, en başa döner.
Labdaki derslerimde artık bunu kullanmaya karar verdim. Örneğin şunu yapmak için 3 dakika var, süre başladı diyerek, süreyi başlatıyorum. Öğrenciler süre bitmeden yapmaya çalışıyorlar. Daha etkili oluyor.

Ekli dosyalar

• Geri Sayim.zip
    901.5 KB · Görüntüleme: 138
Visual Studio ile program yazan arkadaşlar, önceki ilk mesajımda bahsettiğim hususu bir deneyebilirler mi?
360 total antivirüs programı benim ve konu sahibi arkadaşın programında trojan buluyor. Ancak virustotal.com sitesinde virüs bulunamıyor.
İşin ilginci programı VS 2012 içerisinde F5 ile çalıştırdığımızda herhangi bir uyarı vermezken, .exe dosyayı doğrudan çalıştırdığımızda bu uyarıyı veriyor. Trojan olduğunu sanmıyorum ama sanırım programın imzasız, yayıncısının belirsiz olmasından dolayı şüpheli olarak belirliyor.
Nasıl aşabiliriz, çözümü olan var mı?

Geri