Gökçeada ve Marmara Adası Saraylar

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu iki adamıza giden çalışan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Nasıl yerlerdir? Kişisel izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Arkadaşlar bu iki adamıza giden çalışan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Nasıl yerlerdir? Kişisel izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz?
İki adayada tatile gittim.

Gökçeada daha büyük ve gelişmiş. Ada merkezi nüfusu daha yoğundu. Feribot ile 2 saat civarı. Merkezde yerli halk fazla değil, köyler son yıllarda eski Rum sakinlerinin geri dönmesi ile yavaş yavaş doluyor.

Marmara Adası Saraylar Beldesi Ada merkezinin diğer tarafında. Tekirdağ Barbaros Limanından 1.5 saat civarı idi sanırım. Marmara Adası zaten merkezkmerkez zaten sakin saraylar daha daha da sakın. Ama kış nüfusu ada merkezinden fazla olabilir. Bölgede mermer ocakları var, orada çalışanların çocukları öğrencileriniz. Okul FeTö den el konulan dersane idi sanırım, yanlış hatırlamıyorsam altında Migros var.

Evli misiniz coluk çocuk var mı bilmem, fazlasıyla kafa dinlesirsiniz, coluk cocuk varsa zor, evliyseniz zor, bekarsaniz zaten orada bekar kalırsınız. :)
acil bir durumda hava durumunun iznine bağlı karaya ulaşım. Saraylar da mermer ocakları olduğu için karaya ulaşım daha sık olabilir.

Ama iki adada da tatil için olsa bile bir haftada canım sıkıldı. Hakkınızda hayırlısı.

Hocam emek verip cevap yazdığınız için çok teşekkürler. Birini tercih etme şansınız olsa hangi adamızı seçerdiniz?

Durum o kadar kritik yani :)
Gökçeadayi tercih ederdim. Daha büyük ve okul merkezde sanırım. Kışın feribot seferlerini araştırın. Rüzgar nedeniyle iptal daha çok olabilir.

Saraylar'ı üşenmeyip aramıştım.

Lab var ama fatih projesi yok, yani BTR olma ihtimali yok. Okulun sitesinde egzersiz ve dyk yazmış ama branşımız özelinde ek ders olmadan çalışacaksınız dedi.

Ev bulmak sıkıntı. Lojman yazıyor ama harap durumdaymış. Apartta öğrenci gibi kalmak ya da 1.200-1.500 TL kira başlangıç daha da gider.

Karın tokluğuna öğrencilere kendime adayacağım diyen adam için ideal.

Tatil tadı da alamazsınız. Sıkıntı. Ben meraktan sordum öğrenince kara listeye aldım. Bana göre değil.

Marmara adasına 2 günlüğüne tatile gitmiştik. Bir daha da o oldu. Yaşlı nüfus çoğunlukta sıkıcı bir yerdi. Biz gittiğimizde deniz de leş gibiydi yağlı, yosunlu falan. Otel sahibi lodostan falan bazen böyle oluyor demişti. İmkanlar çok kısıtlı. Orda yaşamayı hayal bile edemiyorum.

Marmara / Saraylar her dönem açık olur nedense.
Ben adaya gitmedim ama, genellikle Balıkesir merkezde yapılan toplantılara en son Marmara adasındaki arkadaşlar gelir mesafeden dolayı.

Geri