Google Ankaralı Melissa’yı seçti...

Kodla Büyü
Türkiyenin harikaları Doodle Yarışma |Sonuç

google_t%C3%BCrkiyenin-harikalar%C4%B1_birincisi.jpg

Google Türkiye’nin düzenlediği Türkiye’nin Harikaları temalı doodle yarışması sonuçlandı.

Logo yarın itibari ile türkiye Google sayfasında yerini alacak.

Yarışamnın birincis: , Melissa Çağlar adlı ilköğretim öğrencisi oldu.

http://www.btnotlari.net/turkiyenin-har ... sonuclari/

Şu yarışmayı başvuru sürecinde görmediğim için çok üzülüyorum..

Türkiyenin harikaları temasında, uçan süperman pelerini çağrıştıran çocuklar biraz garip geldi. :?

Bence tasarımlar içinde bir çocuğun çizdiğine en fazla inanılan eser 1. seçilmiş sadece. Biraz karışık ve göz yorucu olmuş...

hector1675' Alıntı:
Arkadaşlar ilk 200 finalist açıklanmadı galiba. Bilgisi olan varmı bu konuda

hocam ilk 200 listesi yok sadece okulları arıyorlar teyit için. Okula kargodan paket gelip içinden google çıkarsa Süprizzzzz diyeceksiniz :)

Yarışmada google karakterlerinin etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini sanıyorduk öyle değilmiş herhalde.

Bizim okul yarışmaya 3 çalışma ile katılmıştı.
1 öğrencimizin çalışması ilk 200 e girmiş telefonla haber verdiler.

:alkis: ben de bu kadar yetenekli olmak bukadar güzel çizimler yapmak isterdim doğrusu..bravo

frtmr' Alıntı:
Yarışmada google karakterlerinin etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini sanıyorduk öyle değilmiş herhalde.

Bizim okul yarışmaya 3 çalışma ile katılmıştı.
1 öğrencimizin çalışması ilk 200 e girmiş telefonla haber verdiler.

Hocam telefonla arayıp bilgi mi vermişler ilk 200 girdi diye...

Şahsen oturduk resim öğretmeni ile birlikte oyladık. Kazanana gene herkesin düşüncesi ile aynı sebepten kendi yaptığı için verdik.

Arkadaşlar, 1. olan öğrenci Ankara'nın Ayaş ilçesindeki (görev yaptığım ilçe) Gazi İlkokulundan çıkmıştır. Annesi ve babası da öğretmen. Bazı arkadaşlarımızında dediği gibi özellikle öğrencinin yapıp yapmadığını anlamak için öğrenciye çizimler yaptırılmış, öğrencinin yeteneği ayrıca gözlemlenmiş.
Ayrıca tüm haberlerde sanırım gözden kaçmış Ankara Gazi İlkokulu diye geçmiş ilçenin ismi hiç geçmemiş.
http://ayasgazioo.meb.k12.tr/

Ben 4.sinif ogretmeniyim.tebrikler once.ama o tasarimi ve o fikri gerceklestirebilmesi icin ya resimle surekli ugrasan biri olmali yada disardan mudahale var.

Geri