Google Drive Kapasitesi

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
GoogleDrive 15gb kapasitesi yetmiyor İmajları vs yüklemek için Google Driveın kapasitesini nasıl arttırabiliriz ücretsiz olarak

ücretsiz olarak yükseltmenin tek yolu ücretsiz gmail ile anlaşmalı mail hesabı veren bir üniversitede yüksek lisans yapman sanıyorum hocam. Dosyalarını başka bir cloud a yükle. meb hattında girebileceğin öyle bir cloud var mı bilmiyorum. Bilenler yazarsa iyi olur

Sakarya üniversitesi öğrencilerine sınırsız drive veriyor. Belki başka üniversiteler de vardır.

Bende web sitesi üzerinden sınırsız bir gmail hesabı açtım hatta geçen gün drive 112 gb lık imaj arşivi sisteme yükledim

Bende web sitesi üzerinden sınırsız bir gmail hesabı açtım hatta geçen gün drive 112 gb lık imaj arşivi sisteme yükledim

Hocam yönetici konsoluna kadar geldim ancak videodaki gibi alan adı doğrula kısmını bulamadım. gmail etkinleştir diyor. okul mailleri gmaile mi gelecek. o kısmı anlamadım.

Son düzenleme:
Üstte simgelerin altında "Yönetici Konsolu'nu kurun: Başlamak için burayı tıklayın" yazıyor

hocam burada kalıyorum. 2.JPG 3.JPG

Hocam yönetici konsoluna kadar geldim ancak videodaki gibi alan adı doğrula kısmını bulamadım. gmail etkinleştir diyor. okul mailleri gmaile mi gelecek. o kısmı anlamadım.
O kısımda yazan kodu alıp okulun web sitesinde doğrulama kısmına yapıştırmanız gerekiyor

50 lira civarında verdim 100 gb 1 yıllığına süre bitti dosya silinecek mi derdim kalmadı

Ben de denedim. Doğrulama yaptım fakat son aşamada mail ile ilgili bilgileri istiyor. MX kaydı yaptım diyip devam ettim. 1 saat kadar sürüyor dedi. Bekledim ama posta ile ilgili bilgiler yanlış diyip doğrulama sayfasına geri döndü.

Yapabilen var mı?

Yayınla deyip okulun web sayfasını açmak gerekiyor. Ben bunu yapınca hiç beklememe gerek kalmadı.Hemen oldu.

Son düzenleme:
Sistem biraz değişmiş herhalde. Maille ilgili bilgileri de istiyor. Eğer girilmez ise devam etmiyor.

"Henüz yapmadıysanız alanınızı doğrulamak ve Gmail'i profesyonel e-posta hizmetiniz olarak ayarlamak için G Suite Kurulum Sihirbazı tarafından sağlanan MX kayıtlarını kullanın.

Google'ın MX kayıtlarına geçtikten sonra, e-postanızı Gmail gelen kutunuza veya MS Outlook gibi bir e-posta istemcisi üzerinden alabilirsiniz."
bu bölümü tamamlamadan drive hesabı oluşturmuyor.

o bölümü yapmamama rağmen drive sınırsız boyut olarak açılmış. Sanırım bir süre geçmesi gerekiyor hizmetin başlayabilmesi için.

web sitesi üzerine kod eklenerek yapılıyordu hocam, mail ile değil. Sistem değiştiyse bilmiyorum.

Websitesine eklenen kod ile GSuite eğitim sürümüne geçmiştik, ancak bugün
"Maalesef Suite için 14 günlük deneme süreniz sona erdi.
G Suite'i kullanmaya devam etmek için lütfen abone olun." şeklinde bir mesaj geldi, mail veya drivea ulaşmak mümkün olmadı sadece Abone ol seçeneği ile yönetici panelini açabiliyorum.

Başka bir arkadaş da aynı problemi yaşamış sanırım. https://bilgisayarbilisim.net/konular/google-g-suite-egitim-surumu-deneme-surumu-bitti-diyor.172917/

Ücretsiz eğitim sürümü talebi ile ilgili mail gönderdim ama Tavsiye veya önerisi olan var mı?

bu aşamada kalıyor ve sonrasında da hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    259.2 KB · Görüntüleme: 41
  • 1.PNG
    1.PNG
    193.6 KB · Görüntüleme: 34
Geri