Google Drive Programı Çalışmıyor (Sertifika)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okulunuzda Google Drive Uygulaması çalışıyormu.
15 Nisan itibari ile bende çalışmadı. 3 tane pc de denedim.
Okuldaki bilgisayarımla evdeki bilgisayarımdaki verileri senkronize etmede çok işe yarıyordu.
Ne istediler ki???

Aynı zamanda whatsapp web çalışmıyor
bilgisayarbilisim.net arama yapılmıyor

Arkadaşlar bilgisi olan var mı bu konu hakkında. Geçici bir kısıtlama mı yoksa kalıcı mı???

https://yardimmasasi.meb.gov.tr/help/app/giris.htm

YARDIM MASASINA YAZDIM BİŞEYLER
Bu sistemi(YARDIM MASASI) açan herkese teşekkür ederim öncelikle. Bu aralar sıkça duyduğunuz 15 nisan sonrası sertifika vakasından sonra malesef meb ağlarında google drive sitesine girilmediği gibi malesef google drive sync uygulaması da çalışmamaktadır. Bu ise en çok biz bilişimci ve bu sisteme adapte olmuş okul idarelerimizi olumsuz etkilemektedir. Bilgi paylaşımının çok önemli olduğu günümüzde meb ağında en işlevsel çalışan bulut sistemi malesef google servisleridir. Eba bulut sistemini öğretmen ve öğrencilere önermemize rağmen 10 gb lık alan bize yetmemektedir. İdari işler için ise zaten kullanışsızdır. Bu yüzden google bulut sistemlerinin sertifika filtresinden geçirilmesi gerekmektedir.
Aynı zamanda google servisleri ile öğretmen ve okul idareleri senkranizasyon kavramını benimsemişlerdir. Yani okulda yarım kalan işini evde. Evde yarım kalan işini ise okulda devam edebilmektedirler.
Şu an sertifika işi henüz yeni başladığı için ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağını düşünüyoruz. Ancak google sync programı ile ilgili endişelerimizin tarafınızdan giderilmesini istiyorum.
Katkısı olan herkese tekrar teşekkür ederim...

Yardım masasına yazdım ama maalesef " MEB Güvenlik Politikaları " gereği " file sharing and storage kategorisinde olan sitelere erişim izni verilememektedir. diye cevap vermişler. :(

Google servislerini kullanan üniversitelerin vermiş olduğu mail adresi ile alınan, google drive süreleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba ?

2016 yılında google drive'a erişimi engelleyen bir bilişim uzmanı kendi vicdanını nasıl rahatlatıyor merak ediyorum. "ekmek parası", "biz de emir kuluyuz" vb. mi diyor?

Geri