Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Google Formda Anket Oluşturma

Konu, 'Ölçme ve Değerlendirme Sınavları' kısmında acipinarli tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. acipinarli

acipinarli Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar herkese iyi günler. Bir araştırma için anket hazırlıyoruz. Google Formlarda bu özellik var mı bilmiyorum. Hangi özellik derseniz;
    Her soruda 5 seçenek var. 1. seçenek 5 puan, 2. seçenek 4 puan, ... bu şekilde gidecek ve sonuçta ankete katılan kişi verdiği cevaplara göre puan alacak. her katılımcının puanı böylece farklı olacak.
    Yani kişi 1. soruda 1. seçeneği seçtiyse o sorudan 5 puan alacak, 2. soruda seçeneğe göre puan alacak. Böyle gidecek.
    Bunu yapabiliyor muyuz? Google formlarda yoksa başka hangi sistemi kullanabiliriz?

2. DotCom

DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu işlemi yapacak bir özellik varsa mı bilmiyorum.
    Yanıtlar excel'e alındıktan sonra formüllerle veriler değiştirilerek yapılabilir gibi geldi.

"Yani kişi 1. soruda 1. seçeneği seçtiyse o sorudan 5 puan alacak, 2. soruda seçeneğe göre puan alacak. " bunu biraz daha detaylı yazabilirseniz farklı senaryolar gelebilir

3. acipinarli

Diyelim 5 soru var. Her soruda 1. Seçenek 5 puan, 2. Seçenek 4 puan,... Şeklinde gidiyor. Tabi bunu cevap veren kişi bilmeyecek. Tüm sorularda 1. Seçeneği seçmişse kişi 25 puan alacak. Başka birisi 2 tane 1. Seçenek , 1 tane 2. Seçenek, 2 tane 3. Seçeneği seçmişse 5+5+4+3+3= 20 puan alacak.

Böylelikle puana göre kişilere şu özelliğe sahipsiniz diyeceğiz.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2022
  4. lesermi

lesermi Site Gezgini

Google formlarda yapılabiliyor hocam. Soruları "çoktan seçmeli tablo" olarak seçin. Tabi öncesinde formu test olarak ayarlayıp puan değerlerinin görünümünü kapatın. Sonra soru kısmında satır ve sütun sayısını belirleyip isim verin. Sütun bir tane olsa yeterli. Sorunun sol alt tarafında "cevap anahtarı" yazan yere tıklayıp satırların hepsini seçip sağındaki puan kısmına belirlediğiniz puanları yazın. Son olarak tamamlandı deyin. Önizlemeyi seçerek deneme yapabilirsiniz.

5. acipinarli

Teşekkürler. Denerim yine. Yine diyorum bugün bari kendi göbeğimizi keselim dedik visual studio ile yazdım. Veritabanı olmayecak sadece puan hesaplama olacak dedi matematik öğretmeni. Oturduk yazdık beraber. O anlattı ben kodladım. Ama dediğinizi de uygulayıp öğrenmekte fayda var. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

6. acipinarli

Hocam dediğinizi yaptım ama Cevap Anahtarı kısmında tek puan veriliyor. Sorunun her şıkkı farklı puan alamıyor sanırım yada ben beceremedim. Araştırmaya devam ediyorum yine.

7. lesermi

lesermi Site Gezgini

Oluyor öğretmenim. Kendim denemeden yazmak istemedim ilk mesajı. 5,4,3,2,1 puan verip birkaç soru hazırlayıp denedim. Toplam puanını da gösteriyor sonunda. Tekrar kontrol edin isterseniz. Eklediğim resimlerde görebilirsiniz. Soruların birinden 4, birinden 2 puan alındı ve toplam 6 puan olduğunu yazıyor. Muhtemelen siz test haline getirip puan değeri atamadınız.

Ekli Dosyalar:

8. acipinarli

Olabilir bir daha incelerim hocam. Teşekkürler ilginiz için. Ben ayak üstü bakabildim aceleyle. Tübitak hazırlıkları var o yüzden biraz yoğunluk var okulda. Yine incelerim. Teşekkürler tekrar.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal