Google Formlar ile sınav yapma (Tavsiyedir)

Kodla Büyü
Peki mevzuat bu işe ne diyor arkadaşlar?
Bilgisayar üzerinden uygulama sınavı yapılabilir ona göre çizelgenizi hazırlar doldurursunuz onda sorun yok. Ancak bu yazılı sınav olmuyor mu? Dolayısıyla idare sizden yazılı kağıtlarını istemeyecek mi? Bir diğer mesele de Öğrenci sınavına itiraz ederse ne olacak, nasıl ispat edeceksiniz?

Bu konularda bilgisi olan var mı? Bahsettiğim sıkıntılar yaşanır mı?

alfa156' Alıntı:
Peki mevzuat bu işe ne diyor arkadaşlar?
Bilgisayar üzerinden uygulama sınavı yapılabilir ona göre çizelgenizi hazırlar doldurursunuz onda sorun yok. Ancak bu yazılı sınav olmuyor mu? Dolayısıyla idare sizden yazılı kağıtlarını istemeyecek mi? Bir diğer mesele de Öğrenci sınavına itiraz ederse ne olacak, nasıl ispat edeceksiniz?

Bu konularda bilgisi olan var mı? Bahsettiğim sıkıntılar yaşanır mı?

Hocam ben öğrencinin cevaplarını Excel ortamında tutuyorum. Örnekte ekledim. ve soruların bir örneğini de çıkartıp imzalıyor ve Müdür Bey'e imzalatıyorum. Daha hiç bir öğrenci itiraz etmedi. Hocam cevaplarımı görebilir miyim diyenlere de Google Formları açıp cevaplarını gösteriyorum. Sonuçta elektronik sınavları Milli Eğitim de yapmıyor mu. Yönetmelikte bir boşluk var mı bilmiyorum. Bence varsa en kısa sürede doldurulmalı. çünkü teknoloji ilerliyor ve ilerlemeye devam edecek.

Hocam cevap şıklarını nasıl abcd şeklinde aldınız excele, bende cevap metninin kendisi geliyor.
örneğin A şıkkında ekran kartı yazıyor. Excele A diye gelmiyor ekran kartı diye geliyor

ertann83' Alıntı:
Hocam cevap şıklarını nasıl abcd şeklinde aldınız excele, bende cevap metninin kendisi geliyor.
örneğin A şıkkında ekran kartı yazıyor. Excele A diye gelmiyor ekran kartı diye geliyor

Hocam üst tarafta soru yazma yerine a b c d şıkkını ve muhtemel cevapları yazıyorum. Seçenekler kısmına ise sadece a b c d yazıyorum.

Bence böyle sınav yapmak çok daha güzel olur. Sonuçta bilgisayar dersi elektronik ortamda yapılabilmeli. fotokopi ile de uğraşmamış oluruz

bende yapıyordum ama ilk dönem google formları meb engellemişti. engel kalktı mı ki?

ragyu' Alıntı:
bende yapıyordum ama ilk dönem google formları meb engellemişti. engel kalktı mı ki?
Şimdi bir sorun yok gibi duruyor. Birinci dönem de hazırlama sayfası açılmıyordu fakat formlar açılıyordu.

bende formalar üzerinden deneme sınavı yapmayı düşünüyorum ama sınav bittikten sonra cevapları görmesini istiyorum bunu nasıl yapabiliriz.

cevapları kontrol işini kendi hazırladığınız excel ile mi yapıyorsunuz? yoksa google form otomatik hesaplıyor mu?

wertyu6' Alıntı:
s.alkaya' Alıntı:
uguer' Alıntı:
Socrative.com' u kullanıyorum iki yıldır, çok pratik ve kolay. tavsiye ederim

inceliyorum şimdi daha kullanışlı ise neden kullanmayalım. Teşekkürler.

socrative yi biraz kurcaladim ama sonucu hep % olarak veriyor. sorulara puan veremiyormuyuz ayri ayri?

Eğer soru puanları eşitse zaten % değeri öğrencinin aldığı puan oluyor ama her soruya ayrı ayrı puan atayamıyorsunuz, google formlarda var o özellik.

uguer' Alıntı:

Teşekkürler hocam. Güzel ve kolay online sınav sitesiymiş.

Bence bu site varken google formlarla uğraşmak çok vakit alır. Çoktan seçmeli, doğru/yanlış, kısa cevap soruları hazırlayıp öğrenciler siteye kayıt olmadan sınavınızı yapabiliyorsunuz. Daha ne olsun :)

netman' Alıntı:
uguer' Alıntı:

Bence bu site varken google formlarla uğraşmak çok vakit alır. Çoktan seçmeli, doğru/yanlış, kısa cevap soruları hazırlayıp öğrenciler siteye kayıt olmadan sınavınızı yapabiliyorsunuz. Daha ne olsun :)
Bende inceledim de 150 öğrenci sınırı var sanırım bizim öğrenci sayısı 450 olduğu için ben vazgeçtim. Ayrıca Word sorularını ekran görüntüsü şeklinde alıp ekliyorum çok pratik oluyor.

s.alkaya' Alıntı:
ragyu' Alıntı:
Şimdi bir sorun yok gibi duruyor. Birinci dönem de hazırlama sayfası açılmıyordu fakat formlar açılıyordu.

Meb engeli yine var hocam. Sınava başladıktan bir süre sonra google formlara engel geldi. Bizde sınavımızı yapamadık ne yazık ki.

s.alkaya' Alıntı:
netman' Alıntı:
uguer' Alıntı:

Bende inceledim de 150 öğrenci sınırı var sanırım bizim öğrenci sayısı 450 olduğu için ben vazgeçtim. Ayrıca Word sorularını ekran görüntüsü şeklinde alıp ekliyorum çok pratik oluyor.

Aynı anda 450 öğrenciyi sınav yapmıyorsanız sorun değil hocam, ücretsiz versiyonda aynı anda 50 öğrenci sınav yapılabiliyor.

Google Formlar ile geçen hafta sınav yaptım ama bugün girilmiyor. Engellendi galiba. Nasıl iştir anlamıyorum MEB ile iletişime geçmek lazım bu kadarda olmaz yazık..

e-tablolara flubaroo eklentisi ile otomatik değerlendirme ve analiz yapabilirsiniz.

1 hafta uğraşıp google form ile sınavımı hazırladım, excel dosyalarını analiz için kodlayıp hazır hale getirdim. pazartesinden itibaren sınav yapmaya başladım. herşey çok güzel derken 2 sınıfım kala MEB google formlara yasak koydu.
Ne desem, ne beddualar etsem azdır.

Geri