google kredi kartımdan bilgim dışında para kesmiş!!!

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün kredi kartımdan google services ismi altında 1$ para çekildiğini gördüm. Çekilmeden önce bilgilendirilmedim. Para çekildikten sonra da herhangi bir dekont gönderilmedi. En son birkaç sene önce ücretli uygulama indirmiştim. O zaman da kredi kartımı kaydetmemiştim. Belki çekilen miktar küçük bir para ama haber verilmeden çekilmesi insanın sinirine dokunuyor. Google a geri bildirim gönderdim. Cevap bekliyorum.

Bu ücret neden kesilmiş olabilir? Daha önce başına gelen veya bilgisi olan var mı?

compteach06' Alıntı:
Kullaniyorsaniz Whatsapp ücreti olabilir.

telefonumda yüklü ama çok nadiren kullanıyorum. öğle bile olsa bir bilgilendirme yapılması gerekmiyor mu hocam? sizde de bu şekilde mi oldu?

Benim telefon faturasina yansimisti. Whatsapp ayarlar -- hesap -- ödeme bilgisindeki tarih size bir fikir verir.

Bazen PayPal gibi yerlere üye olup kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için 1$ çekip daha sonra tekrar geri yatırıyorlar. Onayladığınız sözleşmede bu durum belirtiliyor.

hemenyardim' Alıntı:
Bazen PayPal gibi yerlere üye olup kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için 1$ çekip daha sonra tekrar geri yatırıyorlar. Onayladığınız sözleşmede bu durum belirtiliyor.

hocam paypal üyeliğim var ama çok önceden açılmış. tahminim google play store tarafından ücret kesilmiş ama ücretli bir uygulama da indirdim. kimsenin başına gelmedi heralde bu durum daha önce.

hocam mailinize cevap gelirse yazarmisiniz merak ettim neden cekilmiş...

gmail inizdeki mailleri kontrol edin. wallet.google.com daki bilgileri kontrol edin. mutlaka vardır satın alınan bir uygulama.

Üye olduğunuz bir yer sizin gerçek kişi olduğunuzu anlamak ve kredi kartı bilgilerini test etmek için örnek para çekme işlemleri yapıyorlar.

Acaba başka birisi üyelik yaparken sizin kredi kartını vermiş olabilir mi diye aklınızı karıştıracak kötü bir fikir geldi aklıma.

system007' Alıntı:
gmail inizdeki mailleri kontrol edin. wallet.google.com daki bilgileri kontrol edin. mutlaka vardır satın alınan bir uygulama.

kontrol ettim hocam sadece daha önce satın almış olduğum ücretli uygulamaları gösteriyor. 1$ lık bir harcama yok. ama öğrendiğim iyi oldu kredi kartı bilgilerini kaldırdım. teşekkür ederim. :)

adereli' Alıntı:
Üye olduğunuz bir yer sizin gerçek kişi olduğunuzu anlamak ve kredi kartı bilgilerini test etmek için örnek para çekme işlemleri yapıyorlar.

Acaba başka birisi üyelik yaparken sizin kredi kartını vermiş olabilir mi diye aklınızı karıştıracak kötü bir fikir geldi aklıma.

İlk söylediğinizde haklı olabilirsiniz hocam. Çünkü ayın 17 sinden beri bekleyen provizyonlarda görünüyor. Belki iptal olur.

böyle yerlere kart bilgimi asla vermem... varsa bir alacak verecek yüzyüze hallederiz :D

Geri