Google mı Yandex mi?

Kodla Büyü

ahmetarif21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar içinizde yandex'i kullanmış olanlar vardır... google'ı tahtından edebilir mi?

Yandex'in haritaları daha iyi...
Google hala güncellemedi haritalarını bazı yollar sokaklar eksik, yandex'in haritası daha güncel google'da görünmeyen yolları ve sokakları içeriyor..

Kapitalistler mi fişlesin, komünistler mi? Komünistleri tercih ederim :) Yandex olsun :p

sadece harita özelliğini kullanıyorum, istanbul için panorama özelliği çok işimi görüyor.

Daha geçen hafta kartını kaybettiğim lahmacun salonunun tabelasından telefon numarasını aldım yandex panorama ile. :mrgreen:

bundan sonra belli bir süre yandex'i kullanmaya karar verdim.daha sonra yorum yaparım.

şu aşamada tahtından edebileceğini sanmam. biliyorsunuz alışkanlıkları yıkmak kolay değil

twoalfa' Alıntı:
şu aşamada tahtından edebileceğini sanmam. biliyorsunuz alışkanlıkları yıkmak kolay değil

bence de bu aşamada biraz zor ama olmayacak bişey de değil... çünkü adamlar gerçekten iyi çalışan bir sistem yapmışlar...

ana sayfaları google olan
google görmeyince internet yok diyen
bir ülkede sormak gereksiz olmuş bence.

Sene başında 7 ve 8. sınıflardan tek bir arama moturana bağlı kalmamaları için, 5 farklı konuda "normal,görsel,video" olmak üzere 4 arama moturunda "Google,Altavista,Bing,Yandex" arama yapıp rapor yazmalarını istedim.

Tüm raporlardan benim çıkardığım sonuç; normal aramalarda google ve yandex başa baş ancak görsel ve video aramalarında lider google.

Tahtından eder demek şimdilik çok iddialı olur. Çünkü biraz geriye dönüp bakarsak Google da ilk ortaya çıktığında Yahoo'yu tahtından etmekten çok uzaktı. Ama zamanla geldiğimiz nokta ortada.
Ekleme: Cümlenin gelişine bakarak alabileceğim cevapları düşündüm. Yanlış anlaşılma olmasın Yandex çok daha eski bir platform biliyorum ama özellikle ülkemizde ve dünya genelinde şimdilerde popülarite kazanmaya başladı ona ithafta bulundum :)

Yalnız Google'ın sahip olduğu gücü kaybetmemek için yapabilecekleri bence tahmin ettiğimizin de ötesinde.

Taht kavgasına karışmam :) Ama Yandex iyi bir alternatif oldu bile. Ben şahsen bir süredir Google servisleriyle Yandex'i paralel kullanıyorum. İyi olan kazansın :)

eemree' Alıntı:
ana sayfaları google olan
google görmeyince internet yok diyen
bir ülkede sormak gereksiz olmuş bence.

ağzımdan aldın derlerya hocam,
klavyemden aldın diyeyim bende :D
google olmayınca internete giremiyorum diyen google ı bile google dan arayan, adres çubuğu diye bişeyi her gün saatllerce bakmasına rağmen olduğunu bilmeyen
bilgisayar bilen bir kullanıcı kitlemiz varken diğer ülkeleri bilmem de
biz de zor tahtından eder yandex,

Geri