Google Play Genel Sorular

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Cevaplarsanız sevinirim.

1. Google Play Hesabı yıllık olarak 25 $ mı veriyoruz. ?
2. Google Play atacağımız uygulama için Hem ücretli yapıp, içine de reklam yerleştirebiliyor muyuz.?
3. Ürünü ücretli koyduğumuzda ücret kesintisi oluyor mu. ? %30 ya da %40 1$ için kesinti yapılıp 0.60$ mı hesaba geçiyor. ?
4. Google Play konulan uygulama ücretli olduğunda kişi iade yapabilir mi. ?
5. Google Play herhangi bir uygulamanın günlük kazancını hesaplayan bir sistem var mı. ? Yoksa geliştirici mi sadece bunu takip edebilir. ?
6. İndirilme Başına ücret veriliyor mu. ? 50.000 indirilme için ne gibi bir ücret verir. ?
7. Uygulama 1K reklam görüntülemesine ne kadar veriyor. ?
8. Uygulama güncelleme apk tekrar yükleme ile mi yoksa db bağlantısı kullanarak mı sağlanıyor. ?
9. Türkiyeki herhangi banka hesablarına ödeme alabiliyor muyuz. ?

Saygılar

Bildiklerime cevap vereyim;
1- bir kere 25$ verdim, bir daha istemedi şimdiye kadar.
2- hem uygulama içi satın alma olan hem de reklam gösteren bir çok uygulama mevcut.
8- android studio da versiyon kısmını yükselttiğinizde ve apk yı play stora yüklediğinizde güncelleme olarak gözüküyor.

1. Ben yıllık değil de bir seferlik diye biliyorum. Henüz 1 yılım dolmadı. Apple'da yıllık ödeme var.
2. Uygulama ücretli ve reklamlı da olur. Ama para verip reklam gören kullanıcıdan ağır tepki gelir, bilginiz olsun.
3. Elbette kesinti oluyor. 2TL'ye sattığınız uygulama size 2TL getirmez. Google payını alıyor.
4. Google iade yapabilir, belirli bir vazgeçme süresi var diye biliyorum. İade olursa zaten size ödeme gelmeden iade olacağı için, negatif olarak hesaba yansır.
5. Admob ile mobil reklam kazançlarınızı takip edebilirsiniz. Diğer satış kazançları da muhtemelen Geliştirici Konsolundan takip edilebilecektir.
6. İndirilme başına ücret yok.
7. Görüntüleme ücreti de yok her reklam için. Kimisi tıklama başına, kimisi bin gösterim başına. Tıklamanın getirisi çok daha fazla. Gösterim başına ücreti Admob'da göremedim ama, Adsense'de vardı. Minicik bir ücret.
8. APK'nin sürüm numarasını artırıp tekrar yüklüyorsunuz. Güncelleme bildirimleri kullanıcıya otomatik gidiyor 1 saat içinde.
9. Ödeme alırsınız. Reklamlar için Admob zaten Adsense ile benzer yapıda.

Geri