google sertifika sorunu

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir haftadır Google açıldığında gizlilik uyarısı alıyorum. İncelediğimde google sertifika sorunu olduğunu fark ettim. Önceleri tek bilgisayarda sorun yaşanırken; şimdi diğer bilgisayarda da aynı sorunu yaşamaya başladım. Nasıl çözerim?

meb sertifikası yok, pc tarih ve saat sorunu yok, vpn yok
Siz yine de Windows 7 kullanıyorsanız tarih saat ayarlarından saat dilimini kontrol ediniz, güncelleme almamışsa yanlış hatırlamıyorsam +2 'de kalıyordu ve onu +3 'e yapıp deneyiniz, tarih saati otomatik güncelle açık olsun ve İnternet Saati kısmından bir kez güncelleme yapın. Vpn kullanmadığınızı belirttiniz zaten, yine de ağ bağdaştırıcının ayarlarından DNS ayarlarının otomatik olarak işaretli olup olmadığına bir bakabilirseniz.

google sertifikası nereden siliniyor . Biraz açıklayabilir misiniz?

hocam hatanın ekran görüntüsünü atar mısınız? Bilgisayarı kms ile aktive ettiyseniz de aynı hatayı alıyor olabilirsiniz.
Hocam seke başında bilgisayarlara win 7 kurmuştum. meb sertifikası ekledim. Tarih saat eşitledim +3:00 olarak ayarladım. Ama mebbis, edevlet gisi sitelerde bağlantınız güvenli değil hatası alıyorum. eski tarihli kurduğum win 7 bilgisayarlarda böyle bir sorun yok.

Ekli dosyalar

• edevlet.png
    edevlet.png
    138.3 KB · Görüntüleme: 28
Hocam seke başında bilgisayarlara win 7 kurmuştum. meb sertifikası ekledim. Tarih saat eşitledim +3:00 olarak ayarladım. Ama mebbis, edevlet gisi sitelerde bağlantınız güvenli değil hatası alıyorum. eski tarihli kurduğum win 7 bilgisayarlarda böyle bir sorun yok.

Hocam benim çalıştığım okuldaki win7 kurulu bilgisayarlardan birisinde de aynı şekilde e-devlet, mebbis, e-okul gibi sitelere girişte bağlantınız güvenli değil hatası vardı. Eski sertifikayı silip sertifika.meb.gov.tr adresinden sertifika indirip yeniden kurdum yine olmadı.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...-mebbise-giriste-guvenli-degil-hatasi.177814/
Bu başlık altında bir hocamızın paylaşmış olduğu sertifika.rar dosyasını indirip oradaki sertifikayı kurduktan sonra sorun düzeldi. Bir deneyin isterseniz.

Win 7 kullanıyorsanız bende de aynı sorun yaşandı. win 10 daki sertifikaları dışarı aktarıp win 7 ye aktardım ve düzeldi. Ara ve güvenli kök sertifikaları win 10 dan alın win 7 de içeri aktarın.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 29
üst mesajda paylaşılan sertifika.rar dosyası ile çözüldü teşekkürler.

Geri