Google Türkiye'yi tehdit edyor.

Kodla Büyü
Acınası hareketler. Ona buna mektup yazmış da bilmem ne yapmış. "Bakın biz hizmet etmek istiyoruz ama devlet izin vermiyor ühühü". Gebersin pezevenkler. Milyar dolarlık şirket için ağlayalım mı ne yapalım. Ödesin cezasını.

Şahsi fikrim, beter olsun hepsi. Vıcık vıcık bir hareket. Tek kelimeyle rezalet. Reklam kokan bu hareketlerle vatandaşın sempatisini toplayacaklarını falan mı zannediyorlar acaba. Öööğk. Midem bulandı.

Hem cayır cayır para kazanacaksın, hem ağlayacaksın he? Google'ın bu ağlak tavırlarından dolayı cezayı iki katına çıkarsalar keşke.

Arkadaşlar, normal halktan birisinin olayı anlamamasını anlarım ama bari siz yapmayın, olayın özeti şu; google uygulamalarının özellikle chrome ve arama motoru gibi uygulama ve hizmetlerinin yeni telefonlarda hazır yüklü "default" olarak google a ait olanların gelmesine karşı çıkarılmış bir karar bu ve aynısını şuanda avrupa birliği de yapıyor. Bence çok haklı ve yerinde bir karar.

Önü ardı düşülmüş bir karardır umarım, iş yine dönüp dolaşıp milli bir sistemin olmamasına geliyor. Rusya ve Çin google servislerini çalıştırmıyor ama alternatifleri var. Yandex birinin baidu diğerinin. Alternatif servisleri var açığı kapatacak.
Avrupa'da bildiğim kadarıyla chrome açarken diğer alternatiflerde var denemek ister misiniz bilgilendirmesi kullanıcıya sunuluyor, bizde alternatif sunulsa ne sunulacak acaba?

Kimse elindeki mevcut pazar payını kaybetmez. Avrupa ceza kesince sesi çıkmayanlar, Türkiye kestiğinde aslan oluyorlar. Aslanlıkları da itirazlarına red gelene kadar olur. Ödeyecekleri ceza, kazandıklarının yanında nokta bile değilken, böyle bir şeyi hayatta yapamazlar.

Önü ardı düşülmüş bir karardır umarım, iş yine dönüp dolaşıp milli bir sistemin olmamasına geliyor. Rusya ve Çin google servislerini çalıştırmıyor ama alternatifleri var. Yandex birinin baidu diğerinin. Alternatif servisleri var açığı kapatacak.
Avrupa'da bildiğim kadarıyla chrome açarken diğer alternatiflerde var denemek ister misiniz bilgilendirmesi kullanıcıya sunuluyor, bizde alternatif sunulsa ne sunulacak acaba?

Hocam alternatif ne olursa olsun, alternatif sunulması tekelleşmenin önüne geçilmesi için önemli. Sonuçta biz de öğrencilerimizden biliyoruz ki bizim çocuklar bile google ı internet zannediyorlar. Ben koca bir dersimi google ın internet olmadığını anlatmak için harcadım bulunduğum okulda ve işin ilginci çok komik ama ikna da edememdim bazı öğrencileri, hala açılış sayfası google.com değilse "öğretmenin internet yok" diyorlar :) Bu tekelleşmenin önüne geçilmesi gerek.

Hocam alternatif ne olursa olsun, alternatif sunulması tekelleşmenin önüne geçilmesi için önemli. Sonuçta biz de öğrencilerimizden biliyoruz ki bizim çocuklar bile google ı internet zannediyorlar. Ben koca bir dersimi google ın internet olmadığını anlatmak için harcadım bulunduğum okulda ve işin ilginci çok komik ama ikna da edememdim bazı öğrencileri, hala açılış sayfası google.com değilse "öğretmenin internet yok" diyorlar :) Bu tekelleşmenin önüne geçilmesi gerek.
Dediğinizde çok haklısınız ama bu bizim ülkemizde hayal. Alternatif yazılım yerli yazılım önerdiğinizde birsürü laf yiyorsunuz. Alternatiflerin oluşabilmesi için bunun bir devlet politikası olması ve ciddiyetle yürütülmesi ayrıca insanlarımızda bilinç olması gerekiyor oda bizde yok.

Keşke hemen çekilseler de ite kaka yerli ve milli mobil işletim sistemi pardusum diye bir sürüm çıkartsa bizden birileri. Malum linux gibi android de açık kaynaklı. İşten anlayan çabuk yapar.

Dediğinizde çok haklısınız ama bu bizim ülkemizde hayal. Alternatif yazılım yerli yazılım önerdiğinizde birsürü laf yiyorsunuz. Alternatiflerin oluşabilmesi için bunun bir devlet politikası olması ve ciddiyetle yürütülmesi ayrıca insanlarımızda bilinç olması gerekiyor oda bizde yok.

Eğitim sistemimizin adı gibi Milli olması lazım .Öğretmene yeterli itibarı vermeli öğrenciye veliye ezdirmemeli Ana sınıfından başlamak üzere çocuklara Japonya'da olduğu gibi 4 .sınıfa kadar( Japon okullarındaki öğrenciler 4. sınıfa kadar, yani on yaşına gelene kadar sınava girmezler. Sadece ufak testlere girerler. Onlara göre okulda geçen ilk 3 yılda çocukların bilgisini değerlendirmek değil, Milli ve manevi değerler ve görgü kurallarının aşılanması ve karakter gelişimi hedeflenmelidir. Çocuklara eli açık, merhametle ve anlayışlı olmanın yanı sıra, başka insanlara, hayvanlara ve doğaya karşı iyi davranmak da öğretilir. Çocuklar ayrıca sebat, öz denetim ve adalet gibi değerleri de kazanırlar) .Çocuk dr olmuş hakim olmuş savcı olmuş öğretmen olmuş adam olmadıktan sonra sıkıntıyı yine bu millet çeker. El birliği ile Milli projelerin arkasında durup desteklemeliyiz ama devlette daha fazla teşvik etmeli yada kamuda zorunlu tutmalı

Geri