google'da anket uygulaması yardım! Kullanıcı adı girişli

Kodla Büyü

ercan_kefken

Site Gezgini
Öğrencinin ankete daha önce oluşturulan kendi kullanıcı adıyla girebilmesini google form veya docs'ta da yapabilen var mı?

Anketi oluştururken form ayarlarında
Katılımcıların, gönderdikten sonra yanıtları düzenlemesine izin verilsin
seçeneğini işaretlemişseniz formu mail hesaplarıyla girip dolduranlar düzenleme yapabiliyor.
Sizin sorduğunuz başka bir şey mi yoksa?

Öğrencilerin başkasının yerine göndermesini engellemek istiyorsunuz galiba. Öğrencilerin Google hesabı varsa "Birden fazla form göndermeyi engelleme" ile ilgili bir seçenek vardı. Bu durumda her öğrenci form göndermek için Google hesabı ile giriş yapmak zorunda kalıyor.

manyakkedi' Alıntı:
Öğrencilerin başkasının yerine göndermesini engellemek istiyorsunuz galiba. Öğrencilerin Google hesabı varsa "Birden fazla form göndermeyi engelleme" ile ilgili bir seçenek vardı. Bu durumda her öğrenci form göndermek için Google hesabı ile giriş yapmak zorunda kalıyor.

Aynen bu şekilde durumun önüne geçebilirsiniz hocam.. :+1:

Hocam asıl niyetim öğrencilere kullanıcı adı ve şifre tanımlayıp bu bilgileri kullanarak forma ulaşmaları.
Misal Okul Temsilcisi seçimini bu formlar üzerinden yapmak istiyorum.
Öğrencilere önceden bir kullanıcı adı ve şifre tanımlayıp bu bilgiler üzerinden giriş yapmalarını isteyeceğim tabi bir kez oy kullanmaları da gerekecek.

Bildiğim kadarıyla bu şekilde bir giriş ayarlayamıyorsunuz ama gelen yanıtlar üzerinden google script ile kullanıcı adı şifre eşleştirmesi yapılıp uymayan yanıtlar silinebilir. Eba'dan ek kaynaklar kısmından bir tane test sorusuyla da böyle bir seçim yapılabilir diye düşünüyordum ki Eba'dan yapılamadığını görüp mesajı düzelttim.

hocam daha öncede bir arkadaşa yazmıştım.Her öğrenci için random güvenlik şifresi oluşturup öğrencilere dağıtırsınız, formda şifreyi de yazmasını istersiniz.Daha sonra kişinin şifresiyle girilen şifrenin eşleşmesini kontrol edersiniz.

Bu şekilde yapıyorum. tc kimlik no kısıtlamalı. buraya kendi şifrelerinizi de girebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• sifre.jpg
    sifre.jpg
    33.1 KB · Görüntüleme: 430
Kısa yanıtlı soru ekliyorum. soru eklenince sağ alt köşede gerekli yi aktif hale getiriyorum. Gerekli bölümünün yanında üç noktadan yanıt doğrulaması aktif hale gelince o bölümler açılıyor...(şifreleri ya da tc kimlikleri yazarken de araya klavyeden büyüktür küçüktür tuşundaki simgeyi ekliyorum. sadece en sondaki tc kimliği yazdıktan sonra onu yanına(sağına) o şekil eklenmiyor. )

Kısa yanıtlı soru ekliyorum. soru eklenince sağ alt köşede gerekli yi aktif hale getiriyorum. Gerekli bölümünün yanında üç noktadan yanıt doğrulaması aktif hale gelince o bölümler açılıyor...(şifreleri ya da tc kimlikleri yazarken de araya klavyeden büyüktür küçüktür tuşundaki simgeyi ekliyorum. sadece en sondaki tc kimliği yazdıktan sonra onu yanına(sağına) o şekil eklenmiyor. )
Teşekkürler Hocam yeni bir şey daha öğrendim. Geçen sene 2. dönem sınavlarımı formlarla yapmıştım. Girişi açılır menü ile sağlamaya çalıştım, riskliydi içime sinmemişti. Bu bilgi işime çok yarayacak.

Teşşekürler hocam. Önemli bir şey daha öğrenmiş oldum sayenizde. Epey işime yarayacak.

Geri