Görevi Bırakıyorummmmm

Kodla Büyü

saido

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2015 1.dönem fatih projesi eğitmen görevlendirmesinde görev istemedim.6 yıllık eğiticilik görevimi bırakarak okuluma dönecem. Bu işin ciddiyetsizliği oldukça rahatsız etmiştir beni. Hiçbir idarecinin bizi,projeyi genelgeleri taktıkları falanda yok...En iyisi yatırımı öğrencilere yapmak..Bu en azından beni vicdanen rahatlatacaktır. Bu süreçte tanıdığım çok değerli arkadaşlar oldu, tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim...

Teşekkür ederim hocam.. çok sağolun.ben çok fedakarlık yaptı kurumuma.sınav görevleri mi deseniz,kitap girişleri mi deseniz,mebbis mi deseniz,e -okul mu deseniz, tefbis mi deseniz... :)

saido' Alıntı:
Arkadaşlar 2015 1.dönem fatih projesi eğitmen görevlendirmesinde görev istemedim.6 yıllık eğiticilik görevimi bırakarak okuluma dönecem. Bu işin ciddiyetsizliği oldukça rahatsız etmiştir beni. Hiçbir idarecinin bizi,projeyi genelgeleri taktıkları falanda yok...En iyisi yatırımı öğrencilere yapmak..Bu en azından beni vicdanen rahatlatacaktır. Bu süreçte tanıdığım çok değerli arkadaşlar oldu, tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim...
Hocam öncelikle hakkınızda hayırlısı;
Geçen dönem benim eğitici arkadaşım da yukardaki bahsettiğiniz sebepler ve daha fazlasından dolayı eğiticilik görev talebinde bulunmadı...
İşin garip tarafıda ne Yeğitek ne de üsteki kişiler arayıp da senin bu kadar emeğin var, niye bırakıyorsun diye sormadıklarını söylemişti..

Hocam, Ekim ayında bizlere başarı belgesi verilmesi için Valiliklere yazı gönderilmiş. Adamlar belgeyi vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz hala da alamadık. Kimse sahiplenmez bu işi.Eğitimde Teknoloji Kullanımı proje yarışmasında koordinatörlüğünü yaptığım proje başvurusunda imzalayan şube müdürü ne olduğunu bile sormadı..Türkiye birincisi olunca da, vali arayıp bu projenin ne olduğunu sormuş kendilerine.İkide bir biri arayıp hocam proje nedir nerden çıktı kim yaptı gibi sorularla projeyi öğrenmeye çalışarak kendilerine başarı belgesi yazdırma peşinde koştular.
Fatih projesinin web sayfasına girin bakın en son 2 şubatta haber atılmış.İlgisizlik üstten başlayıp en alta kadar geliyor. Yani arkadaşlar anlayacağınız ben artık bu işte yokum..

saido' Alıntı:
Hocam, Ekim ayında bizlere başarı belgesi verilmesi için Valiliklere yazı gönderilmiş. Adamlar belgeyi vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz hala da alamadık. Kimse sahiplenmez bu işi.Eğitimde Teknoloji Kullanımı proje yarışmasında koordinatörlüğünü yaptığım proje başvurusunda imzalayan şube müdürü ne olduğunu bile sormadı..Türkiye birincisi olunca da, vali arayıp bu projenin ne olduğunu sormuş kendilerine.İkide bir biri arayıp hocam proje nedir nerden çıktı kim yaptı gibi sorularla projeyi öğrenmeye çalışarak kendilerine başarı belgesi yazdırma peşinde koştular.
Fatih projesinin web sayfasına girin bakın en son 2 şubatta haber atılmış.İlgisizlik üstten başlayıp en alta kadar geliyor. Yani arkadaşlar anlayacağınız ben artık bu işte yokum..

hakikaten memleket şerefsiz doluuu :verymad:

Boşverin hocalarımmm...Dediğim gibi yatırımımı bundan sonra öğrencilere yapacam...Bir kelime dahi olsa bir şeyler verebilirsek ne mutlu bize...

2010 yılında Samsun' a tayinim çıkınca görevi bırakmıştım. Bence Tüm Eğiticiler Bırakmalı. Bu şekilde Eğiticilere Sürekli yük yükleyerek onların sırtından proje yürütmek olmaz. Üstüne üstük Bakanlıkta herkes herşeyin en azından maddi olarak biraz ücretini alsa da Eğiticiler Kurs, Seminer vs etkinliklerden Mesai Saati kavramı nedeniyle hiç ücret alamıyorlar.

Her geçen gün Eğiticilerin Hakları biraz daha ellerinden alınıyor, Buna sebep olarak da Bu camia içerisinde ne iş olursa yaparız diye düşünen arkadaşlar olduğunu düşünüyorum.

Eğiticilik yapan arkadaşların özlük hakları onların çalışma şevkini arttıracak ve motive edecek şekilde düzeltilir en kısa sürede yada inşallah hepsi görevi bırakır da BAKANLIK RAHATLAR...

Bu işe ciddi emek vermiş ve hiçbir zaman maddiyatı düşünmeden çalışan arkadaşlarımız var aramızda..Bu proje sonunda, bunlarda projeyle birlikte yok mu olacaklar merak ediyorum. Şuanki atmosfer bunu gösteriyor maalesef...

bütün öğretmenlerdeki sorun da bu zaten. çalışma şevki bırakmadılar insanlarda, bir şekilde yıldırdılar...hakkınızda hayırlısı hocam, umarım böylesi daha iyi olur.

Bende 2 yıl önce bırakmıştım. Çok yerinde bir karar vermişsiniz hocam. Okulun havası insanı toparlıyor. 2008 yılına kadar eğiticilik çok iyiydi. Gün geçtikçe kan kaybetti. Şuan görevde olan çoğu arkadaşın bırakmamalarının sebebini alışmışlık olarak düşünenlerdenim. Zira mem lerde emeğin bir kıymeti yok.

Herkes türübünlere oynuyor hocam kim takar öğrenciyi inan öğrenciyi zerre kadar düşündükleri yok. Herkes bir yere gelmek, birinin gözüne girme çabası içerisinde...yazık bu memlekete. :sleep:

girin dersinize kafanızı dinleyin hocalarım :wink:
Bu projeyi bizim kadar kimse önemsemiyor maalesef.

en güzeli okul şartları uygunsa tabi ortaokulu savunanlardanım, lisede öğrencilerle uğraşmak zor, 3 yıl ilçedeydim allahım o ne kabustu öyle

Fatih Projesinin eksiklerinden bir tanesi de, merkezde(Ankara) bulunanlar ile saha da(Bt öğretmeni, formatörler, fatih eğitmenleri vb.) çalışanlar ile iletişimin olmaması. Kağıt üzerinde bunu Ankara da tasarlamak kolay, ama işler sahada kolay yürümüyor...
Örneğin saido hocam 6 yıllık eğiticilik yapmış ama bırakıyor, Ankara olarak iletişime geçilip sebebi sorulabilirdi.

Geri