Görevi Bırakıyorummmmm

Kodla Büyü
bende ilk defa bu dönem yapacağım zor olduğuna eminim ama okuldaki sıkıntılardan kaçmak için bi yol olarak girdim birazda. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur tecrübelerinizi dinlemek isterim nelere dikkat etmeliyim

geçici görevlendirme - aklından bile geçirme - derim.
( 9 yıl yapmış biri olarak )

gamer99' Alıntı:
6 aylık geçici görevlendirme şeklinde yapılıyor, başka bir alternatifi yok ki, nerde yaptınız eğiticiliği?

arkadaşlar bu eğiticilik dediğiniz şey tam olarak ne acaba? Şu hizmet içi eğitimlerden olan fatih projesi eğitimde teknoloji kullanımı eğitici eğitimi kursu ile olunan eğiticilik mi? biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

ercinc98' Alıntı:
gamer99' Alıntı:
6 aylık geçici görevlendirme şeklinde yapılıyor, başka bir alternatifi yok ki, nerde yaptınız eğiticiliği?

gamer99 hocam eski eğici formatör öğretmenlerdendir. zaten siz görevi bırakmadığınız sürece bu görevlendirmeler yenileniyordu o zaman. 9 yıl o şekilde oluyor.

Son 2 yıldır derse giriyorum. Öğrencilerle zamanın mükemmel geçiyor. Öğretmenlik görevlerimi yapıyorum. Ek dersimi dolduruyorum. Öğrenciler tarafından da büyük saygı görüyorum. Hatta davranışlarında düzelmeler olan öğrenciler 7. ve 8. sınıfta başarısını artırarak devam ediyor. Onlarla halâ iletişim içindeyim. Önceki 8 yılım ise tamamen angaryaydı. Yazık ki 8 sene içinde bir çok öğrenci ile ilgilenmek dururken, hepsi de elimin altından kayıp gitti. O tamir ettiğim bilgisayarlar ise şimdi birer hurdadan başka bir şey değil.

Yıllarını ve büyük bir mesaisini bu projeye vermis meslektaşlarımız projenin sahada bu kadar yayılması sonucunda gorevlerinden çekilmeleri veya bırakmaları gerçekten düşündürücüdür..

Bana bu haziran ayında çok büyük baskı yapıldı. İkna odaları kuruldu bu 6 aylık görevlendirmeyi kabul etmem için. Ama kardeşiniz kabul etmedi. İyiki kabul etmemişim. Bu sistemin destekleyicisi olduğunu düşünmediğim için kabul etmedim.

sertokus' Alıntı:
Bana bu haziran ayında çok büyük baskı yapıldı. İkna odaları kuruldu bu 6 aylık görevlendirmeyi kabul etmem için. Ama kardeşiniz kabul etmedi. İyiki kabul etmemişim. Bu sistemin destekleyicisi olduğunu düşünmediğim için kabul etmedim.

Bu sistemi desteklemediğimizi duyurmanın zamanı geçti bile hocam. :alkis:

Bugüne kadar her görevlendirme bir öncekini arattı. Sanırım dip noktasına gelindi. Şimdi ters dalgayla zirveye çıkacak diyorum. Bekleyelim :scared:

Özel sebepler yoksa havlu atmak EĞİTİCİ FORMATÖRLER için doğru değildir.
Sağlık olur, maddi sıkıntı olur, Ailevi olarak zaman ayıramamaktan kaynaklanan huzursuzlklar olur anlarım.

Yatırımı öğrencilere yapacağım o yüzden ayrılıyorum demek ise gaflet olur.
Çünkü zaten ilçe veya ilde çalışarak projenin sağlıklı yürümesi için çaba sarf ettiğinizde dolaylı olarak ilin veya ilçenin tüm öğrencilerine yatırım yapmış olursunuz. Biraz dolu tarafından bakın bardağa. Altyapı sorunları eğiticiler olmasaydı 5 senede çözemezlerdi bu ülkede. Gerçi hala tam çözüemedi inatla mücadele ediliyor. Amaç doğru ve temiz kurulum ve sağlıklı hizmet veren internet altyapısının ve teknoloji entegrasyonlarının sağlanması.
Yanlış uygulamalardan doğanları bir kenara bırakırsanız hayatının belki çok geç döneminde teblet pc ile tanışacak öğrenci ve öğretmenler şimdilerde root işlemlerinin nasıl ve neden yapıldığı bilgisi, app inventör ile yazılım yazma becerisi, code projeleri ile kodlama ve algoritma bilinci kazandı. EBA ile materyal ihtiyacını karşlama sıkıntısı azaldı şimdilik yetersizde olsa pdf ve elektoronik içeriklerle ders zenginleştirild. Materyale ulaşılabilirlik arttı.Ve bunu ULUSLARARASI (küresel) ÇAPTA YAPABİLİR OLDUK.
BUNLARI MI GÖRMEZDEN GELELİM.
Bilgisayardan uzak duran pek çok öğretmen , projeksiyonla başı hergün derde giren öğretmen (Kumandası kaybolur açmak için türlü hale girer.Ampül ömrü biter renksiz soluk halde sunu yapmaya çalışır.Kimi zaman ses yoktur. Kİmi zaman oda yeterince karanlık olamadığı için veya karanık olduğu için sunum amacına ulaşmaz insanlar arkada yatardı. Şimdi o öğretmenleri kazandınız. Bilişim güvenliği farkındalığı kazandırdınız. FTP,Şİfreli ve şifresiz dosya paylaşımı,Ağ üzerinden yazdırma, toplu döküman tarama paylaşma, uzaktan öğretiem metotları,Adobe connect ile toplantılara katılma v.s. v.s ben sayarım da bitmez. Sen diyorsun hiç bir iş yapmıyoruz.
Valla PES faydasız değilsin öğretmenim yetkisizsin. YETKİ İSTE. DİREN. Biraz daha sabret. Sunumlar yap eskiyi hatırlat yöneticilerine, buraya nasıl gelindiğini nasıl çaba sarfettiğinşi sunumlarınla projeerinle anlat.

Ayrıca ek çalışmalar ile daha farklı yatırımlar da ilçenizde yapabilirsiniz.
Özel okullar ayıldı 2-3 yıldır maker ve robot projelerini ve kulüplerini geliştiriyor.Code projelerine katılıyor.KEŞFET projesi ile bilinçlilik artışı yapıyor. Kamu kurumlarına bunları götürecek olan sizlersiniz. Koltuklarından kalkamıyan Yöneticiler değil.

Değer vermedikleri doğru.
Katılıyorum.
Bende bu yüzden ayrıldım.
Kimi zaman yeni gelen idareci oda ve çeşitli araç gereç tahsisisni bile fazla gördü. Hatta bunu yüzlerine dahi söyledim.
Ama ben değil onlar hep kaybetti.
Başları sıkışınca da sürekli aradıkları kişi belli.
Bana gelince ben hala ekip arkadaşlarıma uzaktan destek veriyorum.
Kimi zaman resmi kimi zaman şifai.
Bir olur yazılmasıa bakar.

+larını da anlar öğretmenim.
Bir yenilikte ilk senin haberin olur. Seminer fuar ve çalıştaylara kurum adına katılır bölgeni temsil eder onların sözcüsü ve talepkarı olursun.
Tamam zordur. Tatili diğer öğretmenlere göre azdır.
Mesaisi 8-17
Ortam oluştuğunda hazzı TERTIŞILMAZ.

Kısacası bardağa BÜTÜN BAK ÖĞRETMENİM.
Küsme,Kırılma, ekipten kopma.
Atarlan, hiddetlen ama YILMA.
Kırıp dökmeden İSTE, Verimiyorlasra bir üstünden iste.
Sabreden eğitici muradına ERERMİŞ.

Hocam biz çekiliyoruz da bakanlığın umrunda olacak mı? Bi şekilde birileri geliyo. Sen olmazsan kurslardan çıkanlar geliyo.

Derslerimiz yeterli olursa bu işi yapmanın hiç mantıklı tarafı yok. 9 yıldır bu işi yapıyorum. Sürekli kötüye gidiyor. Eskiden biraz sözümüz dinlenirdi şimdi o da yok. Meb kafasına göre davranıyor. İnş 2.dönemden sonra bu işlerden elimi eteğimi çekmeyi düşünüyorum. Zorlamayla ancak bu kadar oluyor.

Ben de haftaya başlayacağım, iyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum. Haziran ayına kadar bir görmem gerekiyor.

Arkadaşlar 30/12/2015 te bir yazı yayınlanmış. Buna göre 2. dönem görevlendirmeleri -180 saat formatör belgesi olanlara değil- 100 saat bt rehberliği kursuna gidenlere verilecekmiş. Bilgisi veya başvurusu kabul olmayan var mı? Bu haksızlık değil mi? 180 saat belgemiz varken 100 saat daha mı kursa gidelim? Yani 180+100=100 olur mu? Formatör arkadaşlar konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ? Ne yapabiliriz? Bakanlığı arayan var mı?

karakale1' Alıntı:
Arkadaşlar 30/12/2015 te bir yazı yayınlanmış. Buna göre 2. dönem görevlendirmeleri -180 saat formatör belgesi olanlara değil- 100 saat bt rehberliği kursuna gidenlere verilecekmiş. Bilgisi veya başvurusu kabul olmayan var mı? Bu haksızlık değil mi? 180 saat belgemiz varken 100 saat daha mı kursa gidelim? Yani 180+100=100 olur mu? Formatör arkadaşlar konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ? Ne yapabiliriz? Bakanlığı arayan var mı?
Eğitici arkadaşlar formator değil fakat görevi bıraktıklarında formator veya fatihnegitmeni oldjgundan fatih BTR olarak görev alabiliyorlar isterlerse. 100 saatlik BTR kurşunu da bu eğitici arkadaşlar yeni adıyla ilçelerde veya uzem lerde görevlendirilen fatih eğitmenleri açabilmektedir. Kısaca onların bir şey dusunmesine gerek olan bir durum söz konusu değil su an icin.

aynı düşüncelerle 4 sene önce bırakmıştım. iyikide bırakmışım.... ilçelerde ortalık malısınız

Ben 2. dönem başvurmadım. Meb'in kendiyle yüzleşmesi lazım.
Kursla görevlendirilenler, hısrla görevden alınırlar...

Kadrimiz kıymetimiz bilinene, kadro verilene kadar görev almak bence mantıklı değil.
Hangi branşın görevleri çoğaldı?
Hangi Branşa olan itibar, emek karşılığı, v.b sağlandı?
Şapkayı koyup düşünmek lazım...
Birşey değil olan öğrencilere oluyor...

Geri