Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Görevi olmayan işe dokunmayan arkadaşları alnından öpüyorum:)

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Malumunuz bu ay başarı belgesi dönemiymiş bir kaç gündür okulda üstün başarı alan arkadaşların resimlerini güncelliyorum(idare şifresiyle) bugün yine bu tarz işlerle uğraşırken müdür yardımcımız demez mi Hocam ben seni de önerdim 3 kişi önerdim 2sine yazmış belge seni pas geçti o kadar canım sıkıldı ki( müdür yardımcısıyla da aramız iyidir yani üzmek te istemem ama hala idari işleri yaptıkça da içim cız ediyor bil istedim dedi) Neye canım sıkıldı belge alamadığını falan değil salaklığıma sıkıldı.Senenin başından beri bomboş bilişim sınıfını verdi 20pc masa eşimle sağa çeke sola çeke taşıya bilişim sınıfı kurduk fazladan 20pc ve 1 oda bilişim malzemesini istifledik bir odaya yığdık hiç çalışmayan 7 laptopu aça söke(atıyorlardı) çalışır hale getirdik, okul güçlendirmeden çıktı idare pclerini formatlaya tamir ede helak oldum bazı günler yetişemedim abim destek oldu geldi tüm gün yaptık, kat tahliye planları çizilecek dedi orası olmamış burası olmamış 10 gün gece 12ye kadar uğraştım A3 e çıktı aldım(hiç görevim değilken) okulun insta hesabı web sayfası gece demedim 10-11 kaçta olursa güncellendim idareciler Excel bilmiyor tüm Excel işlerinde çağırsalar kırmadım hazırladığım broşürleri belgeleri videoları akıllı tahta problemlerini okulun kamera sistemlerini ses sistemini zil sistemine koşuşlarımı yani daha saymıyorum bile ki BTR de değilim.
    Ha bunları yaparken belge mi bekledim yoo zaten kaç gündür de milletin resmini güle oynaya güncelliyorum lakin teklif edilmişken geri çevirmek nedir. Bu arada tüm bunları yapmamı müdür istiyordu Hocam şunu da yapıversen Hocam bunu da yapıversen hani bilmiyor görmüyor olamaz, şimdi seneyi hayal kırıklığı, kırgınlık ve kızgınlıkla kapatıyorum ve bundan sonra görevlerimi teeekk tek çıkaracağım bilişim sınıfına asacağım ve benden birşey istenirse önce oraya bakacağım ona göre yapacağım.
    Maaş karşılığını doldurmuyorum ve seçmeli ders isteuçyenler olduğu halde açmadılar sana idari görev yazacağız maaş karşılığı için kalan 3 saati böyle tamamlayacak sın dediler ki ben böyle birşey yapmak istemiyorum ve bu yaptıklarımın hepsini bu kapsamda görüyorlar, senenin başında bir kere yetişemediği mi söylemiştim(gerçekten yetişemiyorum) görevim değil diye düşünüyorsun ama sen maaş karşılığını doldurmadığın için bunları yapmalısın demişti
    Bu durumu müdürle de konuşmalı mıyım yoksa direk seneye tavrımı koyup öyle mi devam etmeliyim bilemiyorum aramızda bir sıkıntı yok normalde yaşadığımız herhangi bir olumsuzluk yada verdiği bir görevi yapmamışlığım yok bu durumu duyan tüm arkadaşlarım şaşırdı şimdi grupta işim olmayan tek bir şeyi yapmam diyenleri o kadar anlıyorum ki ben de Hocam boşver yapıver gitsin yazanlardandım ama insan yaşayınca akıllanıyormuş başına gelmeden bilemiyorm6ş

Son düzenleme: 16 Haziran 2022
    acemi_bil, latcakir, bty016 ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. DaMieN

DaMieN Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

Bir musibet, bin nasihatten iyidir...

3. abdulhey84

abdulhey84 Seçkin Üye Seçkin Üye

Görevin olmayani yapmayacaksın. Hiç gerek yok. Değerimizi değersizlestirmeye ne gerek var. Yapılanları gördükleri halde görmemezlikten geliyorlar. 15. 16. Yılımı çalışıyorum son dört beş yıldır çektim kendimi. Asli görevlerimi yapıyorum. Ne eksik ne fazla. Emeklerimizi görüpte gereken bizler için de yapilmiyorsa HİÇ gerek yok..

Sen çalışır çabalarsın. Hatta fazlasını yaparsın, hiçbir belge vb. verilmez. Başka branştan adam torpillidir adamı vardır hiçbir şey yapmadan belgesini alır

rose_tek bunu beğendi.
  4. Muallime_bil

Muallime_bil Site Gezgini

“Yapmasaydın” olur bi yerden sonra. :)

5. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

kimse doğuştan bilmiyor hocam.kazık yiye yiye pişiyoruz.görevim olmayan bir iş yaparsam muhakkak bir şekilde karşılığını almaya bakarım.karşılıksız yapınca yaptığın işin de kıymeti olmuyor

S@mi, rose_tek ve Unis bunu beğendi.
  6. darkpink

darkpink Aktif Üye

Oluyor...kesinlikle.

Muallime_bil ve hasan bunu beğendi.
  7. rose_tek

rose_tek Seçkin Üye Seçkin Üye

Aramıza hoşgeldin hocam. Ben de 15 yılda öğrendim. Valla artık elimi sürmüyorum. Btr değilken çok fazla sorumluluk almışsınız. 3 saatse 3 saat durun. O aralıkta yetişen yetişir yetişmeyen yetişmez. Bakıyırum millet bir sunuculuk yapıyor ona bile teşekkür belgesi veriliyor. Ben de karşılık beklemeden çok yaptım. Coronadan önce baya sıkıntılı bir süreç geçirince herşeyi boşverip köşeme çekildim. Artık hiçbir şey bilmiyorum. Yani neden bütün bildiklerimizi kadir kıymet bilmeyenleein önüne serelim gerek yok.

Muallime_bil bunu beğendi.
  8. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

İlk atandığım okulda Ağrı'da okul adına yapmadığım şey kalmadı, içinde görevim olan da vardı olmayan da . Madalya takarlar herhalde diye düşünürken saçma sapan bir şeyden ceza aldım :) Bu memlekette hiçbir iyilik, başarı cezasız kalmaz hocam. Mezarına ilk su dökenler(!), işine en çok yaradıkların olur.

9. inanin.ozu

inanin.ozu Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu üstün başarı belgesi bi işe yarıyormu

10. Muallime_bil

Muallime_bil Site Gezgini

Hocam ben şanslıyım sanırım pek yıpranmadan öğrendim. Aday öğretmen olduğum zaman çok koşturdum. En basit örneği; klavyenin kablosu çıktığı için klavye çalışmıyor diye dersten çağrıldım. :D Sonrasında derse girip çıkan diğer branş öğretmenlerine müdür bey 95 üzeri puan verirken bana 80 civarında vermişti. :D

rose_tek bunu beğendi.
  11. atakom

atakom Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam siz öğretmensiniz, hizmetçi değil

12. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Meslekte 7-15 yıllıksanız böyle şeyler çıook canınızı sıkabiliyor.. Sonra xl oluyorsunuz

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  13. ümit45

ümit45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bunları gidin müdürün yüzüne söyleyin. Bu zamanda yüzüne karşı çat çat söylemek en iyisi. Diğer türlü çok hayal kırıklığına uğrarsınız.

14. fahrican

fahrican Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

"Çalışanın işi, yatanın maaşı-makamı artar" diye bir söz vardı.

bty016, hiboz, bilg_bilge ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. mehmet33

mehmet33 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bu sene başından beri mesajlarınızı takip ediyorum BTR olmamanıza rağmen kendinizi gerçekten çok yordunuz çok iyi niyetliydiniz. Sizin adınıza üzüldüm insan her insanı kendisi gibi zannediyor, her insana iyilik yapılmıyor siz iyilik yaptıkça sizi kullanmaya kalkıyor. Allahım iyi insanlarla karşılaştırsın.

neontester bunu beğendi.
  16. Enterprise

Bugün öğrendiğimde okul bitmişti yarın da okula gidemeyeceğim yoksa tüm gün kafamda konuşacaklarım döndü durdu beni okuldan soğutmaya ne hakkı var yardımseverlik değerlerini zedelemeye beni duyarsız umarsız bir insana dönüştürmeye ne hakkı var öğretmen arkadaşlarımın işini seve seve yaparken beni onlara karşı umursamaz davrandırtmaya ne hakkı var malesef fıtratın gereği okul dışı da böyleyim yardım etmeyi sıkıntılı durumlarda elimi taşın altına koymayı seven bir tipim. Yaptığımda 1 yoruluyorsam yapmadığımda içim içimi yemekten 10 yoruluyorum ama bu sefer yaptığımda da içim içimi yiyecek beni bu duruma sokmaya ne hakkı var. Bu arada meslekte tam 15. Yılım biraz geç anlıyorum ben sanırım.

17. Enterprise

Aminnn Hocam aynen öyle oldu iş yürüsün mantığı iyi bir mantık değilmiş yürümesin bazende yürümeyi versin

serkan42 bunu beğendi.
  18. mehmet33

mehmet33 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bu arada 3 saat idari görev muhabbetinin resmiyeti yok diye biliyorum.
    Öğretmen ders varsa derse girer ders yoksa derse girmez başka branş dersi verilebilir ama idari görev verilemez diye biliyorum. İsterseniz sendikanızdan bilgi alın

darkpink, kumsal540, birarti1 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. Btrgs

Btrgs Seçkin Üye Seçkin Üye

dediğiniz olayları aynen yaşadım tee sene 2012 de.
    o zamanlar gece saat 3 lere kadar dergi tasarladım. 75 yıllık okulun arşivini ellerimle taradım tek tek sayfa sayfa tozlu raflardan, o dergiyi iyileştirmek için. basımı için sponsor buldum dükkan dükkan gezdim bunun için yeri geldi dilenci muamelesi yapanlar oldu. basımdan sonra o zamanın parasıyla 500 lira da okula bile kalmıştı.
    SONRA NE Mİ OLDU
    okulda egzersiz olarak yani ekdersini alarak tiyatro çalıştıran hocaya, ekdersini alarak koro çıkaran hocaya başarı belgeleri verildi. kaymakam bey 3 kişi fazla olur 2 kişiye verelim demiş ve tamamen herşeyi 1 krş almadan gecesini gündüzüne katarak yapan ben elenen olmuşum. hikaye bu kadar.
    HASILI
    BİLİŞİMCİLER BÖYLEDİR SIKMAYIN CANINIZI YANLIZ DEĞİLSİNİZ...

20. Ftal71

Ftal71 Üye

Bu aralar piyasaya çok başarı belgesi sürdüler ne işe yariyosa sanki enflasyonu düşürüyomuki bu belgeler

bznesm_srkn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal