Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Görevi olmayan işe dokunmayan arkadaşları alnından öpüyorum:)

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

Bu idareler kadar okuduğunu anlamayan, işgüzar amir var mı acaba, arkadaş btr okul onayı dediğin şey, başvuru yapabilme özelliği var mı, yok mu, bunun kontrolü. Müdür kimmiş senin btr başvurunu onaylamıyor. Sen zaten bilişim teknolojileri öğretmeni olarak doğal başvuru potansiyeline sahip öğretmensin. Atıyorum tarih öğretmeni başvurdu, belgesine okul müdürü bakacak, var mı, yok mu belge, doğru mu, yanlış mı, ona göre başvuruyu onaylayacak. Okul müdürü burda karar mercii değil.

2. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

arada akıllarını tek tek al iiiiiii sonuc veriyor tecrubeyle sabit:)

3. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Doğru görev vermeme yetkisi yok, sen denetle görevi eksik yapıyorsa işlem yap o ayrı mesele.

EagleX bunu beğendi.
  4. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Bu güne kadar bu görevim mi değil mi diye o kadar bakmamışım ki şuan hangisi görevim hangisi değil nasıl seçeceğim diye düşünüyorum:)tüm idarecilerin şifreleri bende bir kere onların şifreyle artık hiçbir şey yapmayacağım o kesin.
    Hayır idareciler den de tüm işi biri yapıyor diğerine belge vermiş, değişik gerçekten
    .

bznesm_srkn bunu beğendi.
  5. yesimim2000

yesimim2000 Aktif Üye

18 Yılda meslekte edindiğim tecrübe ile
    O başarı belgeleri ve ödüller çalışanlardan çok reklamını iyi yapanlara verilir, (mecburen ulusal proje vs yapanlara da veriyorlar o ayrı)
    Malum sendikanın da üst yönetimi ile yakınsanız hemen her yıl bir belge alırsınız
    (bu yazdığıma biz de o sendikadanız ama bize her yıl yok diyenler sizler birkaç yıl ara ile alıyorsunuz dönüşümlü olarak. Ama kanunun T maddesi-ki bu torpil maddesi- tabi olanlar oldukça sık alırlar. İnanmayanlar ödüllerin sendikal dağılımları yayınlanıyor yıllık onu kontrol etsinler)
    Bu yıl bakan tüm öğretmenlere 2 belge verdi en azından
    Birkaç öğretmenimizin yüksek yüksek makamlara danışmanlık için verdiği CV lerine yardımcı olmuştumda birkaç sene evvel, maşallah 20-25 yılda neredeyse hiçbir sene boş değiller. Aldıkça almışlar belgeleri . İşte böyle durumlarda ruhani bir aydınlanma yaşıyorsunuz!

Milletin saatlerce hatta günlerce uğraştığı işi 5 dk da yaparsanız değeriniz yok hükmünde, ne olacak eline mi yapıştı derler, ama o işi canınız isteyince! yapın değerli öğretmen olursunuz. (O sırada hiç mi başka işiniz yok önce onları halledin)
    İş uzamasın diye mesai dışı kendi dinlenme, ailenize harcayacağınız yada sosyalleşme vaktinizden çalmayın yoksa bu durum size stres ve hastalık olarak geri döner.
    İdarenin ve öğretmenlerin size olan tavrı neyse siz de onlara aynı şekilde davranın -arada onlara ayna tutun-

Belge vs için de hiçbir zaman beklentiye kapılıp kendinizi üzmeyin. Ama arada laf çarpmak serbest ....... işini de başarıları belgeli arkadaşlar yapsın diye
    Hem onlar bir yapsın ki siz de görün örnek alın onları

Bir de maaş karşılığı doldurmuyor ise idari görev verilebileceği nerede yazıyormuş müdürünüze bunu sorun
    Yazılı evrak isteyin ( burası önemli)
    En fazla sizi başka bir okula daha ders tamamlama görevi verilebilir
    Aylık karşılığı dolduramayan öğretmenler alanlarında, branşlarında öğretmen ihtiyacı olan diğer okul ve kurumlarda görevlendirilme yapılamıyorsa, isteği halinde alan dışı görevlendirilebilir. Bu işlemlerin hiç birisi gerçekleşmiyorsa görevlendirme yapılmaz.
    Lütfen idari görev durumunu sendikanız ile görüşün. Sendikadan hatta gerekirse avukatından destek alın

Bir de
    İdarecilerin şifresinin sizde olması yanlış zaten

Büyük düşünün
    Okuldaki İdari bilgisayardan onların şifresi ile yapılacak bir hata! Sizi değil onları bağlar.

Evinizdeki bilgisayarınızdan resmi sitelerdeki ip vs kayıt oluyor aman dikkat sonra birde şifreyi çalmakla suçlanmayın!

İdarenizden onların şifresiyle işlem yapmak için resmi yazı isteyin
    bakalım müdürünüz böyle bir yazı verebilecek mi?

Son düzenleme: 18 Haziran 2022
  6. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam eylülden bu yana 5 gün saat 6 lara kadar öğrencilere yarışmalara hazırlandık. hafta sonuda ara ar geldik. bu 5 günün 2 günü sadece ek ders aldım. Dün törende müdür 2 plaket yaptırmış biri bahar şenliğinde türkü söyleyen müzik öğretmenine, diğeri eşya taşımaya yardım eden memur a. yani 1 günlük emeğe. karne töreni başlayacak bütün öğretmen, veli, öğrenci alanda. Çıktım müdürün karşısına. Plaketleri kim hazırlattı diye sordum. Müdür ben dedi. Aferin dedim. 1 günlük emeğe plaket hazırlatan sen benim 1 yıllık emeğime neden hazırlatmadın diye hesap sordum. Söyleseydin sana da hazırlatırdık, sana da yıl boyu ağızla teşekkür ettik gibi kelimelerle savunmaya geçen müdür o iki plaketi törende veremedi. Odasında gizli gizli vermiş. Sonuç ben müdürün yüzüne hak ettiğini tüm okulun önünde söyledim, içimde kalmadı. Gece mışıl mışıl uyudum, müdür o acıyla kaç gün uyuyamaz bilemem. Ha bu işi kavga ederek mi yaptım, hayır. Hakkını arayan biri olarak yaptım ve benim ardımdan yakındaki öğretmen arkadaşlar da haklılığımı dile getirdi. Dök içini hocam, bırak onlar huzursuzlansın

ümit45, kendir_li, rose_tek ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. Enterprise

Hocam yazınızın başından sonuna kadar çok çok haklısınız. Evet 2010da ebsden istifa etmiştim müdürüm Hocam bak üstünü çizerlerse emekliliğine kadar çizerler yapma canın sıkılmasın demişti ki bizde belge alanlara tek tek sordum ebs:) Gayrı günahlarını almak istemiyorum tesadüfse de zaten imtihan dünyası varsa bir hakkım Yaradan peşini bırakmayacaktır:) Şuan sadece alıştırdığım için pişmanım ama en azından iyi olmayı denedim olmadı:)
    Şifrelerle ilgili de doğru söylüyorsunuz ya sırf bağırıp çağırmasın laf duymayalım iş yürüsün gerginlik olmasın mantığıyla düşünmüşüm ama her bağırıp çağıran işini yaptığımızda da kişiliğimizden kaybediyoruz kendi içimizde çelişiyoruz kendimize olan saygımızı yitiriyoruz bunu anladım.

8. Enterprise

Doğru söylüyorsun Hocam iyi yapmışsın gerçekten ağzına sağlık ben de konuşamazsam tatilim zehir olacak zaten bu hafta konuşacağım, diyeceğim ki tatilde oturun word Excel çalışın şimdiden bol bol vaktiniz var bana sene içinde soru sormayın şimdiden vaktiniz varken değerlendirin:) Ben aslında belge almayışıma değil reddedilişime takıldım. 1 haftadır kendim belge almadığımı 4 arkadaşımın aldığını biliyordum evraklarını memurla birlikte güle oynaya resimleriyle dalga geçe geçe hazırladık hepsini tebrik ettim sonuçta 38 öğretmen var teknoloji tasarımcılar resim müzik öğretmeni de deli gibi çalışıyor bizde hele müzik öğretmeni yaşı da olmasına rağmen adeta çırpınıyor onlara da vermemiş olsun dedim. Ama senin önüne kadar ismim geliyor sen beni pas geçiyorsun bunu öğrenince migrenin tuttu tansiyonum düştü tören günü okula gidemedim bak yine yazarken sinirlendim. Eşim diyor ki git güzelce dök içini baktın ters davranıyor sen de ayna tut

9. bznesm_srkn

bznesm_srkn Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

benim her okulda söylediğim bi laf vardır kısa ve öz; iyi niyet yine benim görevim oldu diye. malesef bu böyle arkadaşlar her zaman en başında iyi niyetli olurum her istenileni güzelce anlatır yaparım ama sonunda hep aynı ey olur bi kere yapamazsın yada yapmazsın hemen derler senin görevindi yapacaktın neden yapmıyorsun aaaa hoca da değişti valla vs vs vs.... o yüzden her yaptğımı bu benim görevim değil diyerek başlarım yapmaya karşı tarafa hissettiririm onun için yaptığımı yoksa herkes seni kullanmaya çalışıyor, İyi niyetli olun arkadaşlar ama İyi niyet sizin göreviniz olmasın açık açık konuşun bana neden verilmedi deyin benim ki neden geri çevrildi deyin geçen sene bende açıkça söylüyorum amele gibi çalıştım ama başarı belgesi verdiler sağolsunlar bence sizin idare hem size iş yaptırıyor hemde sizin işinize kıymet vermiyor, iki yüzlülüktür bu dikkatli oluın

serkan42 bunu beğendi.
  10. bznesm_srkn

ahh ahh banada 80 vermişti sanırım herkesin içinde dedim bu bana hak mı reva mı bi program olsun laptop çantası elimizde koşuyoruz heryere her sunum proje bizde bastım feryadı sonra 95 olmuştu sonra puan kaldırıldı :D

EagleX bunu beğendi.
  11. bznesm_srkn

helal olsun hocam sana yüzümde tebessümle okudum :);)

hakanotuken bunu beğendi.
  12. Enterprise

İşte müdür yardımcımız konuş ama beni katma diyor böyle olunca da niye geri çevirdin diyemeyeceğim onu diyebilseydim zaten süper olacaktı

13. Enterprise

Ya mesela diyor ki e okulda öğrencilerin resimlerini güncelleyiver fotoğrafçıyı ara resimleri iste güncelle bu durumda ne demeliyim bu müdür yardımcısının işi bana ne dedim ya Hocam bende biliyorum onun işi yapamıyor işte ne yapalım iş ortada mı kalsın keşke yapabilme de seni yormasak ama atsan atılmıyor satsan satılmıyor ne yapıcaz idare ediyoruz elimizden geldiğince yaşı da var biliyorsun diyor elime adamın şifrelerini tutuşturuyor peki diyorsun elime yapışmaz ya neyse yapıvereyim, kat planını veriyor Hocam diyor sen de görüyorsun nasıl yapacak, kamera sistemine adam geliyor numaralarını engeliyorum artık kameracı diyor ki Hocam inanın boş boş anlatıyorum beni de ikidebir getirmeyin bana da yazık bu sıcakta siz az çok anlıyorsunuz kameracıya kıyamıyorum hopp o işte bende oluyor. Ha sonra o idare edeceğiz ne yapalım elden ne gelir dediği müdür yardımcısına da belge verdi:))))

14. abdulhey84

abdulhey84 Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçen sene müdür aradı hocam belge için seni teklif edeceğim, çalışmalarından dolayı hakkettigini düşünüyorum dedi. Ben de hakkettiğimi düşünüp teklif edecekseniz teşekkür ederim dedim. Ama teklif etmemiş. Benim yaptığım görevlerden biri en basiti ile sürekli olarak güncel ve aktif tuttuğum okul sitesi görevini işini müdür yardımcısının yaptığını göstererek müdür yardımcısını teklif etmiş. Bana da seni sözlü olarak söyledim dedi. Hocam ben idarecilikte yapan biri olarak teklif yazı ile dys den olur. Müdür yardımcısını da dediğim şekilde dys den teklif etmiş. Ben size beni yazın ben hakkettim dedim mi hayır. Siz düşüncenizi bana söylediniz ben de teşekkür ederim dedim. Beni dönem içerisinde ya da dönem sonunda teklif edecektiiiiiii .... hep böyleleri yüzünden kendimizi fazlasını yapmaktan geri tutuyoruz. Hak konusunda Allah'a havale ettim.

15. Enterprise

Hocam nereden öğrendin müdür yardı neden teklif ettiğini?

16. abdulhey84

abdulhey84 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kendisi söylemişti. Yükselmesi açısından herhalde.

Son düzenleme: 18 Haziran 2022
  17. Aety

Aety Aktif Üye

Canım istemedikçe, rehberlikten öte birşey yapmıyorum. Normalde rehberlik için bile başka alanlarda "danışmanlık ücreti" alıyorlar :rolleyes:

abdulhey84 bunu beğendi.
  18. bbneet02

bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

fazla kasmayın işi sonu, size karşı anlayışlı kibar nazik olan sizinde insan olduğunuzun farkında olana sizde benzer muamele yapın,
    gerisini düşünmeyin düşünmeye gerek yok onlarda sizi düşünmüyor zaten.

19. ümit45

ümit45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Mükemmel.

20. acemiogrencii

acemiogrencii Site Gezgini

Hocam öncelikle yaşadığınız duruma çok üzüldüm. Emek ve gönülle yapılan işler sonradan maalesef işimiz gibi gösterilmektedir. Idari görev konusuna değinecektim. Yönetmelikte idari görev şeklinde bir şey yok. Yönetmelik maddesinde maaş karşılığı doldurulmayan öğretmenler dönem başında il meb bildirilir varsa başka okulda ihtiyaç ders görevlendirmesi yapılır. Idare seni idari görev şeklinde çağıramaz .

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal