Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Görevi olmayan işe dokunmayan arkadaşları alnından öpüyorum:)

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ramazan ÇEŞMELİ

Ramazan ÇEŞMELİ Üye

ödülün ilk şartı olur kendileri ödüle aday sadece üstün başarı belgesi olanlar teklif edilebilir

2. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Hiçbir işe yaramasa bomboş bir A4 bile olsa adaletsizlik önemli olan. Düşünsenize sınıfta takdiri yada teşekkürü hak eden bir öğrenciye biz vermesek ne olur yer yerinden oynar görevden alınırız

Ramazan ÇEŞMELİ bunu beğendi.
  3. inanin.ozu

inanin.ozu Seçkin Üye Seçkin Üye

Vallhi şahsen manasını yitirdiğini düşünüyorum memurun önünde fotokopi olarak verilen başarı belgesinide çöpe attım. Kimin ödül alacagı bilinen bir düzende de ismimin kullanılmasını istemem dedim çıktım

Ramazan ÇEŞMELİ bunu beğendi.
  4. soman

soman Üye

Özveriyle yapılan işin karşılığını alamamak, değerinin bilinmesi tabiki kötü. Başkasının işini yapmadan çalıştığın kuruma, öğrencilere ve ülkene faydalı olmanın da manevi tatmini ayrı.

5. latcakir

latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

Aslında çalışanları değersizleştirdiğini söyleyebiliriz hocam. Devlet para basıp nasıl enflasyonu körüklüyorsa, Milli eğitimde aynısını yapıyor.

6. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

saygıdeğer öğretmenim her işe ben biliyorum diyerek koştuğunuz zaman ne yazık ki bazen iyi niyetle yaklaştılarınız göreviniz haline geliyor.
    Size naçizane önerim "Bilmiyorum", ya da "denedim olmadı" demenizdir.
    Çünkü sizin kendinizi paralamanız başkaları için hiçbirşeydir ve bir süre sonra yapmasaydınıza döner.

7. Enterprise

Aynen öyle Hocam çok ilginç bilmiyorum demeyi gurur yapıyorum sanırım bilmediğim şeyler için bile onu arıyorum bunu arıyorum uğraşıyorum çabalıyorum, hani yangın alarmı da, şartellerde sorun oldu onları bile o firmayı bu firmayı arayıp ilçeyi onu bunu arayıp çözdüm bu da benim değiştirmem gereken bir özellik demekki tekrar tekrar önüme çıkıyor hayat beni burdan sınav yapıyor kalıyorum bir daha bir daha sınav yapıyor.Aslımda biraz da şunu düşündüm seçmeli açmadıkları için norm fazlası oldum aman okul okul gezmeyeyim, yada yeni geldim başka okula gitmeyeyim dlye düşündüm ama bunun da sonu yok ki yerleri paspaslamaya kadar gider bu durum:)

8. bbneet02

bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Başarı Belgesi branşında üstün başarı gösterdiler diye değil dünya eğitim sistemini kısıtlamış kapatmışken siz değerli öğretmenler fedakarlık yaparak canınızı hiçe sayarak çok büyük bir iş başardınız eğitim öğretimi kesintisiz sürdürülmesi için elinizden gelen gayreti gösterdiniz belgesi belgenin üstündede yazıyor zaten. Alanınızdaki üstün performans ve verimden dolayı verildi yazmıyor....

Nkiray bunu beğendi.
  9. zulfikar1985

zulfikar1985 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

İdareci sınavlarında yer alan soruların en az %50 si temel bilgisayar becerileri, ofis programları ve kullanacakları sistemlerden olmalı kanımca... Hatta atanan her idareciyi de ayrıca bu bahsi geçenler için ciddi eğitimden geçirmeleri, 2-3 yılda bir de bilgi hala duruyor mu diye sınava almaları şart...

10. Enterprise

Kesinlikle Hocam tek satır bilgisayar bilgisi olmadan tarih bilgisiyle ne iş yürür ki. Deknik bir iş var bakarmısın senin uzmanlık alanın diye ilkokul seviyesi sorular soruyorlar ya ifrit oluyorum diyorum ki kapınızda ki nöbetçiye soruverin yada herhangi bir sınıfa girip herhangi bir öğrenciye sorun hepsine öğrettim çözememe olasılıkları yok ki kendim yaptım nöbetçi gel çocuğum şunu çözermisin tabi Hocam seve seve deyip çözdüklerini de gösterdim ama gurur yapıyorlar. Demek ki bize de sorarken gurur yapacak düzeye getirmeliyiz bu sonuca vardım

11. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçen hafta memurun odasında oturuyorum. 3 başarı belgesine sahip 2 öğretmen odaya girdi. Üstün başarı belgesi için konuşurlarken bu öğretmenlerden birisi benim gibi 2 başarı belgesine sahip bir öğretmene bu belgeyi çok çalışana değil verimli çalışana veriyorlar dedi. Aklı sıra espri yaptı, güldü, dalgasını geçti. Arkadaş İngilizce öğretmeni. yaşadığım yerin zengin velilerinin çocuklarına özel ders veren kaymak tabakayı kekleyen bir insan. Okul için tek bir çalışma yapmayan, tek bir projesi olmayan görev almayan, işini bilen bir arkadaş. Üstelik devlet okulunda kadrosu olmasına rağmen ildeki özel okuldada derse girip okulun her etkinliğine boy boy fotoğraf çekilip katılan bir arkadaş. Şimdi bu arkadaş her yer kapalıyken öğretmenlerden gönüllü olanların ismi istendiğinde başvuru yapmış tek bir göreve gitmemiş. Valilik takdir etmiş bir belgede oradan almış. Konuyu açan arkadaş gibi, ders programını yap, seçmeli dersleri planla, dyk planla, okula 35 adet bilgisayar 2 adet yazıcı, 10 adet satranç takımı, 50 bin tl değerinde kodlama kiti kazandır. Her türlü programda görev al. Bu liste uzar gider Bunların hiçbir değeri yok maalesef. O nedenle fazla kendinizi de üzmeyin. Kafanıza da takmayın. Tavır almaktansa gelecek yıl bazı işlerde yapmak istemediğinizi belirtin. Nedenin sorarlarsa noktayı orada koyarsınız.

netman ve rose_tek bunu beğendi.
  12. selimaydin

selimaydin Site Gezgini

Hocamın düşüncesine ben de katılıyorum doğrudur. Ancak burda Türk Milli Eğitimi kaybediyor. Çalışan insanlar takdir ve teşekkür olarak(MADDİ OLARAK ZATEN ALAMIYORLAR) karşılık bulamayınca hocamızın yaşadığı duyarsızlaşma oluyor. Bir kurumu yüceltenler önce yöneticilerdir. Burda ve diğer bir çok örnekte hocalarımız belge alamamış, takdir alamamış veya maddi olarak emeğinin karşılığını alamamış. Eğer alsalardı ve daha üst düzey görevler için önerilselerdi, hem öğretmen arkadaşlarımız bireysel olarak kendilerini gerçekleştirdikleri için doyuma ulaşacaklardı hem de Milli Eğitim daha başarılı işler çıkarabilecek bir birey kazanacaktı. Yani burada ne yazık ki Milli Eğitimimiz bu yanlışı öğrenci düzeyinde, öğretmen düzeyinde ve idareci düzeyinde hep yapıyor.

13. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar bakan başarı belgesi vermese yıllardır okulda gizli saklı verilmiş başarı belgeleri ortaya çıkmayacaktı bir de bu açıdan düşünün . Allah’tan bakanımız verdi de idarelerimiz kimlere sessiz sessiz 2-3 belge vermiş farkına vardık . Yoksa emekliliğe kadar saf gibi haberimiz olmadan gidecektik ( kendim de dahil bakan verene kadar hiç belgem yoktu ) ama okulda maşşallah sessiz sedasız pek güzel belge dağıtılmış

serkan42 ve kendir_li bunu beğendi.
  14. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Branşımızın makus talihi, ne diyelim. Hep tekrar ediyorum ama; biz kendimizi değerli olarak hissettirmediğimiz sürece ki bunun yolları tartışılır ve bulunur, uzun vadede bizim branşımızın da bir matematik, Türkçe, fen bilgisi kadar önemli olduğu görülemez.

15. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

diğer branşlar kendilerini değerli hissettirmek için bir çabaya giriyorlar mu hocam? elde fotokopi geziyorlar dyk da aynı derste aynı. Tübitak teknofest ıvır zıvır işler bizde ek derse geldi mi onlar da. o cümlemize çok katılmıyorum

promethus bunu beğendi.
  16. serkan42

o işler hep öyle olur hocam çok şükür daha böyle törenle felan alanı görmedik hep saklı odalarda veriliyor nedense !!!

17. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam en basitinden beden eğitimi branşındakiler bastırdılar, derslerinin ilkokullarda bile kendileri tarafından verilmesi açıklamasını Cumhurbaşkanına yaptırdılar ki yakın zamanda muhtemelen ilkokullarda beden eğitimi dersine beden eğitimi öğretmenleri girecek. Diğer örnek PDR mezunlarına nöbet tutturulması gündeme geldi toplanıp "Bizim işimiz nöbet tutmak değil, bir PDR öğretmeni koridorda öğrencileri sınıflara sokmaya çalışamaz." diye bu işi iptal ettirdiler. Bizim ise okulda yapmadığımız iş kalmadı. Şunu iddia ediyorum bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni tek başına bir okulu idare edebilecek seviyededir. Bütün bunlar göz önünde olmasına ve herkes tarafından bilinmesine rağmen, bir türlü kıymetimiz bilinmiyor.

18. serkan42

dernek vakıf sendika vs bir şey olmadan o işler çok zor tabii yanımızda akademisyenler de olmalı yoksa zor o işler maalesef

19. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

nolcak odul alinca onu merak ettim?biri mantikli aciklayabilir mi?maasiniz kadar aciklama kafi:)

20. tuncay_tuncez

tuncay_tuncez Seçkin Üye Seçkin Üye

bunu goreviniz disinda yaptiginiz islem babinda degerlendirin lutfen

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal