Görevlendirilen Öğretmenin Kurul Toplantısına Katılması

Kodla Büyü

omegafi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar maaş karşılığı ders saati dolmadığı için başka bir okulda görevlendirilen öğretmen, görevlendirildiği okulun kurul toplantılarına katılmak zorunda mı? Bununla ilgili resmi bir bilgi bulamadım var mıdır konu hakkında bilgisi olan?

Arkadaşlar maaş karşılığı ders saati dolmadığı için başka bir okulda görevlendirilen öğretmen, görevlendirildiği okulun kurul toplantılarına katılmak zorunda mı? Bununla ilgili resmi bir bilgi bulamadım var mıdır konu hakkında bilgisi olan?
Bahsi geçen genel öğretmenler kurulu toplantısı ise evet katılmak zorundasınız. Benim yorumum bu yönde aksi duruma dair herhangi bir yazı bulabileceğinizi düşünmüyorum. Sonuçta toplantıda dersinize, dersine girdiğiniz sınıfların başarı durumuna dair görüşmeler de gerçekleştirilecek. Ama branşımı ve dersimi ilgilendirmeyen özel gündemlerle ilgili toplantılara ben katılmıyorum.

MADDE 9 –
(1) Öğretmenler kurulu; eğitim kurumu müdürünün başkanlığında, müdür başyardımcısı, müdür yardımcıları, öğretmenler, uzman ve eğitici personelden oluşur.
.....
.....
.....
(7) Öğretmenler kurulunda;
a) Bir önceki toplantıda alınan kararlar,
b) Bakanlık emirleri, mevzuat değişiklikleri, ilgili mevzuat, MEBBİS, e-Okul ve e-Pansiyon uygulamaları,
c) Stratejik planlama, eğitimde toplam kalite yönetimi ile okul gelişim ve yönetim ekibi çalışmalarına ilişkin iş ve işlemleri,
ç) Öğrencilerin başarı, devam ve devamsızlık, ödül ve disiplin durumları, okul birincisinin tespiti,
d) Personel ve öğrenci kılık ve kıyafetiyle ilgili hususlar,
e) İstenen başarı düzeyine ulaşamayan öğrencilerin yetiştirilmesi için yapılacak çalışmalar,

f) Destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili ihtiyaçların tespiti ve kurslarda verimliliğin artırılması,
g) Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan sınav ve yarışmalar,
ğ) Atatürkçülükle ilgili konuların derslerde işlenişi ile öğretim programlarının uygulanmasına yönelik hususlar,
h) Ders kitabı, eğitim aracı ve bireysel öğrenme materyalleri,
ı) Zümre toplantıları, yıllık planlar, ders planları ve özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP),
i) Okul rehberlik hizmetleri,
j) Eğitim kurumu, ilçe, il, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenecek bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ve yarışmalar ile geziler, öğrenci kulüp ve topluma hizmet çalışmaları,
k) Tamamlanmış proje çalışmaları ile planlanan projeler,
l) Kardeş okul uygulamaları,
m) Değerler eğitimi çalışmalarına yer verilmesi,
n) Faaliyet gösterecek öğrenci kulüplerinin belirlenmesi,
o) Sınıf/şube rehber öğretmen ile öğrenci kulübü danışman öğretmenlerinin belirlenmesi,
ö) Kurul ve komisyonlara öğretmen seçimi ve görev dağılımının yapılması,
p) Nöbet uygulamalarıyla ilgili esaslar,
r) Pansiyon ve Belletici öğretmenlik uygulamaları,
s) Okul aile birliği ve veli toplantıları
ş) Okul çevre ilişkileri,
t) Kurum kültürü oluşturulması çalışmaları,
u) Okulda ve çevrede Türkçenin doğru, güzel ve etkili kullanılması,
ü) Çocuk haklarına ilişkin uygulamalar,
v) Hizmet içi eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi,
y) Mezunların izlenmesi,
z) İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hususlar,
aa) Denetim ve rehberlik çalışmaları,
bb) (Değişik: 27/08/2019 tarihli ve 15362682 sayılı Makam Onayı) Öğretim programlarının özelliğine göre ders araç ve gereci olarak kullanılması, öğrencilerin özel durumları, pansiyon gibi hususlar dikkate alınarak eğitim ortamlarında bilişim araçlarının bulundurulmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesi,
cc) (Değişik: 27/08/2019 tarihli ve 15362682 sayılı Makam Onayı) Okul sağlığı hizmetleri ile ilgili çalışmalar,

katılsanızda katılmasanızda birşey değişmez çünkü fikrinizi beyan etmeniz yasak velevki ettiniz size tip tip bakanlar olacaktır, istek dilek söyleseniz kadronu burada alda konuş gibisinden yine bakarlar.....
Müdürden işiniz varsa rica edebilirsiniz o saatte bir mazeret var ise hoş karşılar diye umuyorum sonuçta oranın kararlarında söz sahibi olamazsınız .

Sene başı ve sene sonu öğretmenler kurulu toplantıları mesleki seminer döneminde yapılır ve görevlendirmeler bu dönemi kapsamaz. Buna istinaden de her öğretmen kadrosunun bulunduğu okulda mesleki seminerlerine katılır. Ancak 2.dönem başı yapılan kurul toplantısına görevlendirme öğretmenler de katılır.
Eğer görevlendirme takvimine denk gelmişse katılmak zorundasınız.

Geri