Goruntu niye yok yahu. Cildiricam...ÇÖZDÜM SONUNDA

Kodla Büyü
adadeniz bende de aynı sorun var resimleri güncelliyebilir misin nereyi taktın da düzeldi.

aykutgs54' Alıntı:
adadeniz bende de aynı sorun var resimleri güncelliyebilir misin nereyi taktın da düzeldi.
Hocam 3 yıldır o okuldan çıkmışım. Hayal meyal hatırlıyorum problemi.
Hatırlayabildiğim kadarıyla işlemcinin köşesinde 4 lü bir jak vardı. Güç kaynağından gelip anakarta takılıyor.

İkinci bir jak da geliyor. Bu da 18-24 arasında değişen uca sahip ve bu da anakarta bağlanıyor. Anakartın kendisine güç veriyor.

Diğer güç kabloları da hdd, cdrom gibi araçlara güç veriyor.

İşte o işlemcinin sağında solunda gizlenen 4 lü uca sahip beyaz plastikli kablo işlemci çevresine güç verip görüntünün gelmesini sağlıyor.
Bunu kontrol edin. Ben bunu çıkarınca görüntü gidiyordu takınca geliyordu.

24 lüyü takmazsan da anakarta güç gelmiyor pc çalışmıyor. Biliyon

adadeniz' Alıntı:
aykutgs54' Alıntı:
Hocam 3 yıldır o okuldan çıkmışım. Hayal meyal hatırlıyorum problemi.
Hatırlayabildiğim kadarıyla işlemcinin köşesinde 4 lü bir jak vardı. Güç kaynağından gelip anakarta takılıyor.

İkinci bir jak da geliyor. Bu da 18-24 arasında değişen uca sahip ve bu da anakarta bağlanıyor. Anakartın kendisine güç veriyor.

Diğer güç kabloları da hdd, cdrom gibi araçlara güç veriyor.

İşte o işlemcinin sağında solunda gizlenen 4 lü uca sahip beyaz plastikli kablo işlemci çevresine güç verip görüntünün gelmesini sağlıyor.
Bunu kontrol edin. Ben bunu çıkarınca görüntü gidiyordu takınca geliyordu.

24 lüyü takmazsan da anakarta güç gelmiyor pc çalışmıyor. Biliyon

o 4lü jack takılı olmazsa zaten bilgisayar hiç çalışmazki çünkü işlemciye güç gitmez ? , bizdeki sorun kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor.

Aynı sorunu Yaşıyorum ara ara, bulabilirim tek çözüm 20 liraya güç kaynağı alıp değiştirmek

bilgisayarcıda 2. el var, götürüyorum 20 liraya takıyor, hem başka bir donanımsal sıkıntı varsa ortaya çıkıyor.

Geri