Grafik tasarıma yeni başlayanlar?

Kodla Büyü

Kuzey42

Üye
Merhabalar.

Uzun Süredir Grafik-Tasarım-Photoshop'a Meraklıyım. Basit Şeyler değil Profesyönel Şeylerle Uğraşmak İstiyorum Ama Nerden Başlayacağımı Halen Bilmiyorum. Yardımcı Olurmusunuz? Hangi Programdan Başlamalıyım Nerden Devam Etmeliyim Neler Kullanmalıyım ?

Şimdiden Teşekkür Ederim..

Firework ile başla sonra photoshop geç ardından ilustrator hemen sonrasındada CorelDraw öğren. İlerde 3Dmax veya maya programlarına geçebilirsin. Bunları öğrendiysen profesyonel tasarımcı oldun demektir. Bunlara çalışırken bol bol örnek yapmalısın öyle bir iki ürün çıkarıp ben öğrendim diyeceksen bu işe hiç girme bu iş merak, üçboyut düşünebilme, çalışkanlık ve bilgi gerektirir. Bu yolda şimdiden başarılar dilerim.

Üniversitedeki bi' hocam şöyle derdi: "Bir programı öğrenmek için ihtiyacın olan tek şey help (yardım) menüsüdür." Photoshop veya farklı programları öğrenmek istiyorsan nette birçok içerik/uygulama mevcut. Ben ise, programı açıp boş vaktinde bol bol kurcalamanı tavsiye ederim, en iyi bu şekilde öğrenirsin. Ayrıca amaç program öğrenmekse bi'şekilde herkes öğrenebilir ama tasarımcı olmak farklı bi'şey.. 8)

bende diyorum ki , bir programı kitaptan ,netten veya menülerinden öğrenmek sana 1 yıla mal olacaksa bir bilenden öğrenmen 1 ayına mal olacak ;) 3 yıl studio da çalıştım ve kitaplarda ,internette göremiyecegim özellikler,uygulamalar ,actionlar v.s gördüm ... photosop biraz el beceriside istediği için bu iş bir bilenin yanında öğrenmekle daha kalıcı olur.. git mahallende ilçende bir reklamcı ya da fotoğrafçının yanında çalış boş zamanlarında..koaly gelsin hocam

Hocam Çok Sağolun. Zaten Bi Arkadaşım Var Akınsoftta Grafiker Olarak Staj Yaptı Ondan Yardım Alcam. Daha sonra Kurcalayarak Geliştircem Kendimi. Amacım Öğrenmek Değil Grafikerliğe Doğru İlerlemek :)

turanyum' Alıntı:
Üniversitedeki bi' hocam şöyle derdi: "Bir programı öğrenmek için ihtiyacın olan tek şey help (yardım) menüsüdür." Photoshop veya farklı programları öğrenmek istiyorsan nette birçok içerik/uygulama mevcut. Ben ise, programı açıp boş vaktinde bol bol kurcalamanı tavsiye ederim, en iyi bu şekilde öğrenirsin. Ayrıca amaç program öğrenmekse bi'şekilde herkes öğrenebilir ama tasarımcı olmak farklı bi'şey.. 8)

:+1: :alkis:

Geri