Grafik tasarıma ilgi duyanlar için...

Kodla Büyü

BurukDesign

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
Grafik tasarımla ilgilenen arkadaşlar için boş zamanlarında oturdukları yerden para kazanabilecekleri bi site önermek istiyorum.
Bu siteye ben de üyeyim ve 6-7 ayda 4500dolar civarında gelir elde ettim.
Sitede çeşitli kategorilerde grafik ilanları bulunuyor.
Tabi biraz da ingilizce lazım olacak size...
İlgilenenlere duyurulur

http://99designs.com

Bu da benim profilim:

http://99designs.com/people/burukdesign

İyi Çalışmalar

Sitede grafik isteyen firmalar projeler oluşturuyorlar...
Bazı kategoriler var:
Logo design
Web design
Business cards
Icon design
WordPress themes
Stationery design
Brochure design
Print & Packaging
T-shirt design
Banner ads

Ben genelde logodesign kategorisindeki projelere çalışma ekledim..
Sizin gibi birçok kişi bu projelere çalışma ekliyor. Proje sahibi oylama yapıyor, yada sizi yönlendiriyor. Hazırladığınız çalışmayı onun direktifleri doğrultusunda düzenliyorsunuzz. Eğer proje sahibi sizin tasarımınızı seçerse teyit edilen ücreti siz alıyosunuz.

ödemeyi ne şekilde alıyorsunuz aceba, rica etsek bize bir ödeme örneği gösterirmisiniz.

sturkmen' Alıntı:
pek inandırıcı gelmedi 4500

hocam inanmadıysan araştır biraz. ben önce 4500 doları duyunca inanmadım ama araştırdım.
istersen ilan veren bütün kişi veya firmaları bi araştır da öyle inandırıcı gelmedi de!
acaba bu firmalar var mı diye araştırdınız mı? ben araştırdım..

Gayet mantıklı.. 99designs bedavaya adam çalıştırıyo diyebiliriz. 300$ lık bir işten yanlış hatırlamıyorsam 90$ ını kendisi almış gerisini tasarımcıya vermiş.
şahsen tasarımcı değilim ama neden olmasın?

mesela öğrencilerime bu siteyi hemen gösterdim. gerçi benim öğrencilerde bu kapasite yok ama olsun, bu işten para kazanılabildiğini gördüler..

vesselam..

BurukDesign hocam valla süpersin 4500 sitedeki diğer tasarımcılara göre çok çok iyi. :+1:

Arkadaşlar inanmayanlara hak veriyorum.. Temkinli yaklaşıyor insan böyle şeylere.. Ben de başlangıçta öyle başladım ama parayı alabildiğimi görünce yüklendim bu işe. Orda yazan rakamı elde ettim, paypal ile site size ödeme yapıyor. Logo tasarımların vektörel olmak zorunda, zaten projelerin brief denilen kısmında açıklamaları var.

Kısacası oturduğunuz yerden kazanç elde edebileceğiniz bir site.. Emek muhakkak çok ama birşeyler elde etmek için emek vermek gerek..

Ben adobe illustrator kullanıyorum. Corel Draw da kullanılabilir, logo için vektörel olması şartı var, ama afiş çalışmalarında falan photoshop kullanılabiliyor.

Tebrikler hocam çok güzel bir çalışma olmuş. Yanlız merak ettiğim ödemeyi nasıl yapıyorlar?

Hocam yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel ve aldığınız parayı hak eden çalışmalar. İnşallah kullandığınız program kırılmış değildir, kırılmışsa orjinalini almanızı tavsiye ederim. Allah yolunuzu açık etsin.

öncelikle googledan bu başlığı görüp rasgele girdim ve yazılanlara cevap vermek için üye oldum.

kızın yalan borcu mu var. bu rakamı kazandığını söylemiş. ayrıca sonuna kadarda hak etmiş. helalı hoş olsun güzel tasarımlar. ama dünyanın en iyi tasarımcısı olsanız bile bu tip platformlarda para kazanamayabilirsiniz.

burukdesign öncelikle atanamadım ama allah bi yerlerden kapı açıyor demişsin. sen öyle bir kapıdan içeri girmişsinki arkadaşım. atanacağın hiç bir yerde bu kapıdaki fırsatlar yok. bunu 3 yıllık tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

burada çalışmak için çok büyük bir sabır gerekiyor. ikincisi değişik stratejiler geliştirmelisiniz. örnek son dakika tasarımları gibi.. bir üçüncüsü akıcı bir ingilizceniz olmalı. yaratıcılığınız ve programlara hakimiyet düzeyiniz bunlardan sonra gelir. eğer ilk ikisini iyi yapamıyorsanız kazanacağınız rakamlar çok düşük olur.

şimdi söyleyeceklerim burukdesigna inanmayıp abuk subuk fatura isteyenlere gelsin. bunlarada inanmayıp hadi len sende diyenleriniz olabilir.

vergi levhalı kendi iş yerim var, sigortamı kendim yatırıyorum. aylık kazancım 4000$ bunun 3500$ 'ı 99designsdan alınan işler.

geçen ramazan ayında gece vardiyesine döniyim dedim. saat diliminden ve verimden kaynaklanıyor huuupp ramazan bereketli oldu sadece 1 ayda 6200$

ayrıca yılbaşında site en çok finale kalan tasarımcılara ödül dağıttı. 100$ bu ödülüde türkün gücü ve azmiyle kaptık :)

bu siteyle ilgili ileride çok farklı planlarım var.. işte insan oğu doyumsuz.

hergunsince83' Alıntı:
sturkmen' Alıntı:
pek inandırıcı gelmedi 4500

hocam inanmadıysan araştır biraz. ben önce 4500 doları duyunca inanmadım ama araştırdım.
istersen ilan veren bütün kişi veya firmaları bi araştır da öyle inandırıcı gelmedi de!
acaba bu firmalar var mı diye araştırdınız mı? ben araştırdım..

Gayet mantıklı.. 99designs bedavaya adam çalıştırıyo diyebiliriz. 300$ lık bir işten yanlış hatırlamıyorsam 90$ ını kendisi almış gerisini tasarımcıya vermiş.
şahsen tasarımcı değilim ama neden olmasın?

mesela öğrencilerime bu siteyi hemen gösterdim. gerçi benim öğrencilerde bu kapasite yok ama olsun, bu işten para kazanılabildiğini gördüler..

vesselam..

tespitler kısmen doğru ama bedavaya çalışmıyorsunuz. firmaları araştırmanıza hiç gerek yok. 99designs new york times gazetesinde 100 parlak iş başlığı altında gösteriliyor. yani dünyada 100 parlak firma arasında yer alıyor. ve aylık işlem hacmi 2,5 milyon dolar olan bir firmayı fazla araştırmaya gerek yok. kendinizi geliştirpip bir an önce başlayın. fakat dünyada çok az tasarımcı bu sitede tutunup gelir elde edebilir. yanlış anlaşılmasın, asla ukalalık yapmıyorum. her tasarımcıyım photoshop kullanıyorum diyenin harcı değildir bu iş. dünyanın en yaratıcı en iyi tasarımcı olsanız bile bu iş gerçekten sandığınız kadar basit değil. tecrübe edinmek gerekiyor. atıyorum tasarım konusunda 10 yıllık bir tecrübeniz var fakat bu platformlarda hiç bir tecrübeniz yoksa, pes etmeden devam edin. kendi işinizi ve diğer yapılan işleri etüt edin acaba neden olmadı benimki daha güzeldi diyeceksiniz. buradaki her tasarımcı bende dahil bunu söyler. işte o nedenleri deneyerek yanılara bulun. bulmaya başladığınızda ve ilk bu şekilde bularak, tesadüfsüz olarak kazandığınızda bileti kapmış olacaksınız.

bu kadar yeter saat 2 oldu ben yatar. sabah erken kalkıp 37 final projemde taktikler geliştireceğim :)

Oncelikle BurukDesign'i ve misafirpsz'i tebrik ederim.

BurukDesign gercekten tasarimlariniz cok guzel, sadece program bilmek degil is, yetenek gerekiyor, dusunebilmek gerekiyor, yaraticilik gerekiyor gercekten de. Kazandiginiz parayi haketmissiniz :+1:

Tasarimla ugrasmayi ben de seviyorum, 1 sene kadar bir sirkette de calistim. Masaustu buyuk ekran bir Mac ile calismak guzeldi.

http://www.mycroburst.com da ayni mantikla calisiyor, guvenilir bir site.

http://www.mycroburst.com/contests linkinden bakmanizi oneririm, su an 800 dolar veren calisma bile var.

Dogrudur cunku freelance tasarimcilarla calismak isteyen cok.bize ucretli fenci geldi logo yarismalarina giriyor.grafikerler.netten is alip para kazandi gozumle gordum

Online matbaalar var iyi isler cikarirsam sanada odeme yapariz dediler hazirlayip calismani yukluyorsun

Bu konuyu acabilir miyiz?kul.programlar hangi sektorde kim ne programi kullanir?grafiker nasil calisir v.s

emeğinize sağlık hocam. allah her zaman işini doğru yapanı sever... rabbim yolunuzu açık etsin.
ben de bakınacagım siteye allah razı olsun

Arkadaşlar benim pek tasarım olayım yok ama türkçe olarak şöyle bir site de var.
http://www.idemama.com/
Arkadaşım bu işlerle uğraşıyo. O kazanıyo bişeyler. Beklentileriniz karşılarmı bilmem. Paylaşmak istedim.

böyle riskli işleri bana göre değil ben direk para kazandıracak projelerden ve işlerden yanayım....
o kadar emek verdikten sonra bi de karşılığını alamama riski var.
ama sırf kendini geliştirme ve hobi amaçlı siteye girilebilir...

Haberdar ettiğiniz için teşekkürler...

Buradan bile size rakip çıkabilir, ileriki işlerde bir arkadaşımız karşımıza çıkabilir, bunun haberini herkes duyurmazdı....

Geri