Grafiksel Veri Gösterimi

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar okulumuzdaki şeçimlerde ve konferanslarda görsel olarak yüzdeli bilgi vermek istiyorum.Televizyonların seçim sonuçlarını veriği gibi ben bilgisayardan verileri gireceğim ancak izleyiciler projeksiyondan benim işlemlerimi görmeyecek sadece oranları görecekler görsel olarak yüzdeli nasıl verebiliriz.Nasıl bir yol izlememiz lazım

Hocam öncelikle veri girdiğiniz ekranın monitörde, grafiğin ise projeksiyonda görünmesi için, masaüstü pc kullanıyorsanız hem VGA hem de DVI çıkışlı bir ekran kartınız olması lazım, diz üstü pclerde direk VGA çıkışını kullanabiliyorsunuz.

Bu işlem için görüntü ayarlarından ya da varsa ekran kartınızın programında; monitörü 1. ekran, projeksiyonu ise 2.genişletilmiş ekran olarak ayarlamanız gerekiyor.
Bu başlıklardaki paylaşımlar yardımcı olabilir
cevre-birimleri-yazici-projeksiyon-akilli-tahta-f109/projeksiyonda-goruntusunu-ayirmak-mumkunmu-t84292.html
her-telden-f29/projeksiyon-ve-bilgisayarda-ayri-goruntu-t59359.html

Sonuçların grafiksel gösterimini ise en basitinden Excelde yapabilirsiniz. Excel ile bir tablonun grafiğini oluşturduktan sonra, tabloya daha önce girdiğimiz değerleri değiştirdiğimizde grafik de kendini otomatik olarak güncelliyor.

Hocam excelde hazırladığım ama 1. ve 2. ekran olarak ayarladığımda tam olarak çalışmıyor sıkıntı yaratıyor.Ben buna benzer elinizde bir proğram var mı diye sormuştum...:(

Geri