Gss Prim Borcu

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Gss Prim borcu olarak yaklaşık 2424 TL borç çıkarmışlar. Ne zaman oldu. ? Baktığımda 19 dönem gösteriyor. Ama hangi tarihler olduğunu göremiyorum.
Ne yapmalıyım arkadaşlar. ?

Saygılarımla

Yapacağınız basit, SGK müdürlüğüne gideceksiniz, durumunuzu anlatacaksınız, probleminizi çözeceksiniz.
GSS başladığından bu yana memursanız borcunuzu silerler, memurluktan önceyse belki bir kısmını ödetirler. Bunu ancak SGK ile çözebilirsiniz.

Re: Ynt: Gss Prim Borcu

Bugün faizsiz yapılandırma için son gün.
Hayırlı olsun.

SGK'ya gidip düzelttirin arkadaşlar. 2 dk bile sürmedi benim...

Aynen banada da borç çıktı. Ben bu tarihlerde devlet memuruydum dedim. Tamam dedi sildi borcu 2dk. SGK ya gitmek problem birtek. Neden böyle oluyo herkese alakasız borç çıkmış diye sordum sistem hatası dediler. Gidip sormasak kredi kartı ile online borç odesek alacaklar bi güzel

Re: Ynt: Gss Prim Borcu

Ne sistemi, her kurumu süper zannetme.Gideceksin, o tarihlerde halen öğrenci ya da askerde olduğunu veya çalıştığını bizzat kendin resmi evrak ile ispat edeceksin.İşin yok gez dolaş.
Yıl 2015,,, memur emeklisi bile çok süper şanslıysa emekli olduğunda 1 ayda anca emekli maaşına zor kavuşuyor.

para koparmak için bahane bence.sormasan sana bir guzel yazacaklar borcu.faizi sigortadan fazla.bir de derler biz muslumanız ama sistem bole kardeş.bahane ye bak muslumana bak bahanelere bole sarılırlarsa bir gün ateist iz şartlar böle ne yapak demezlerse neyim?

bana da çıkmış, ben ödemedim ki çıkan ayların yarısında askerdim, birazında da öğretmen yine de yazmışlar. Ödesem mi ödemesem mi bilemedim. pazartesi gidip konuşcam bakalım ne dicekler.

hukumet sgk ile suan hayatının vurgununu yapıyor.Camiye giden tefeci misali gibi.adam gecmişe dönük borcu suan ki gelire göre hesaplayacam diyor.O zamanlar hiçbir gelirim yok sigorta girisim yok haksızlık yapıyorsunuz.yaptırsaydın diyor.arkadaş gelenlerin çogunun geçmişe dönük borçlarını siliyor sigortalı olunca beyinler duruyor..marta kadar da borc gozukmuyordu.nisanda veya secimden sonra borc yazmıslar.guncelleme yapmıslar.(sgk dakiler tefecilik işi yapıyor sanki.)turkiye tarihinin en önemli kaliteli dolandırıcılıgı yaşanıyor.Sgk da bir sıkıntı varsa ayagını ona göre uzat.benden nye acısını cıkartıyon.

anlatmadan duramayacam.gelir testi yaptırdım.konustum memurlarla bana cıkan borcu ödeyeceğimi kaçış olmadığını söylediler.bende Dun gss prim borcunu ödedim.Bu gun bir bakayım dedim muhasebe heralde sıfırlamıstır diye.0.91 tl borç gözüküyor.kredi kartı seçeneği sunmuşlar oradan yatırdım.işlem ücreti olarak da insafsızlar 39 lira kestiler.neyse dekontu alayım dedim boş gözüküyor.programlamacı artık ne fakirse javanın içine etmiş.alamadım.Aradım denizbankı onlarda yapılan işlemi iptal etmediler.Sgk kurumu iptal etmeli dedi.Yapılan bir alış verişi karşı taraf kurum bozar dedi.neyse şubeye gittim dekont alayım dedim.bana ekstreye yansısın o zaman dekontu veririz dediler.sgk ya gidiyim de durumu sorgulayayım dedim.Mülteci kampı böyle değildir.Allah allah dedim.Nereye geldim acep...yontma taş devri mi diye tarihe baktım.çivi yazısı falan aradım bulamadım :mrgreen: .neyse bimer e şikayet ettim.ondada bir şey yok.Aristotales di sanırım dunya yuvarlak mı dedim diye hafızamı kurcalar oldum.nedir bu başıma gelenler :scared: fetret devri bu inanın...

İlk aklıma gelen; bütün araç plakaları mavi logolu olacak diye dönüşümde, vatandaştan iyi para alınmıştı.
Olan yine gariban vatandaşa oluyor.

tefecilik illaki devam ediyordur inanın onların bile iş ahlakı sgk gibi degil.Ben şuna yanıyorum fatih projesi,yenilik geliştirme bilişim istihdamı diyenler bu kadar önemli bir konuda nasıl gerici olur ki.önceki yıllara ait borcu silinen kişi var ben suan memurum aynı tarihteki borcum silinmiyor.gerekce gelir testi yaptırmamısım suan ki gelire göre ödeyebilirmişim.ben de dedim ki arkadaş borcunu sildirdiğiniz kişinin belki o zamanlar trilyonları vardı fakat gelir testi yapptırmadı suan meteliksiz ve ödemeyemeceği için borcunu sildiriyorsunuz bu salakca degil mi dedim.Ya dedi bu devlet sayende ayakta ver geç işte ne yapalım dedi.

Geri