Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım Çalışmaları Eğitici

Kodla Büyü
Arkadaşlar listede adım var ama bizim ilçe hep son dakikada gönderiyor yazıları. Başka bir yerden resmi yazıya ulaşma şansım var mı?

İki otel de güzel ama tarih çok ters son gün teravih, sahur ve Ramazan..
Cuma günü erken bıraksalar da evimizde olabilsek:(

botecii00' Alıntı:
can61' Alıntı:
Bu seminerde bende varım arkadaşlar. Arkadaşlarında söylediği gibi ilçeden ismimiz verilmiş. 23 Mayısta 20.30 da Erzincan Havaalanından İzmir'e uçak bileti aldım.Pegasustan 85 TL ye aldım bileti. İzmirden kuşadasına gece 01.00 a kadar sürekli araba varmış zaten yakınmış. Bu bölgede olan arkadaşlara Bilgi vereyim dedim.
kara ve demiryolu olması gerektiği söylenmişti bana
Hocam orada demek istediği bize vereceği yol parası o şekilde tarifelendirilecek sen istediğin vasıtayla gidebilirsin. Ben uçak biletini otobüsten uyguna aldım mesela.

arkadaşlar bu eğitimi aldıktan sonra ki süreç hakkında bilgisi olan var mı?
ilçeleri mi gezeceğiz? verdiğimiz eğitim karşılığında ek ders alınacak mı?

Arkadaşlar konaklama ve ulaşımla ilgili bilgiler e-postalarınıza gönderildi mi? 2 gün önce bu konuda SMS geldi ama daha posta gelmedi...

Evet, bana da sms geldi ama mail gelmedi. Burda yazılanlara bakarak Salı akşam orda olacağım şekilde biletimi aldım.

Merhaba arkadaşlar Cuma günü seminer kaçta bitecek acaba bilgisi olan varmı dönüş biletlerimizi hala almadık ????

cuma günü kapanış 18:00 diye yazılmış programda ama kaçta biteceği belli olmaz çok geç bırakmazlar diye düşünüyorum ramazan dolayısıyla

Arkadaşlar tüm haftaiçi görevli izinli miyiz?
Misal ben çok uzaktan gelcem.
Otel olayını Milli eğitime sordum. Hayır değişmedi dediler. Ne enteresan.

faithahm' Alıntı:
Hocam Normal şartlarda Pazartesi Okulda derstesiniz. Salı günü yolunuz uzaksa ve vasıta saatiniz uygun değilse görevli izinli olarak yola çıkarsınız Salı-Cuma arası görevli izinli olursunuz.
Otel olayına gelince son yapılan güncellemede bize e posta atıllar sadece değişen otel oldu.

Ekli dosyalar

• bbbb.jpg
    bbbb.jpg
    226.7 KB · Görüntüleme: 476
Bu arada yarın akşam nasipse 23.30 gibi İzmir havaalnında olacağım. Oradan Kuşadasına o saatte vasıta bulabilir miyim ? İzmirli arkadaşlar yada tecrübesi olan var mı bu konuda bizi yönlendirecek?

Seminere giderken izmir havalimanına gelip kuşadası otele gidecekler için servis varmış, Sözgen turizm: 0(256) 618 11 03, kişi başı 20-25 tl gibi ücretle götürüyormuş. önceden bu numarayı arayıp söylemeniz yeterli.

olcaybalkir' Alıntı:
Seminere giderken izmir havalimanına gelip kuşadası otele gidecekler için servis varmış, Sözgen turizm: 0(256) 618 11 03, kişi başı 20-25 tl gibi ücretle götürüyormuş. önceden bu numarayı arayıp söylemeniz yeterli.
teşekkürler hocam

can61' Alıntı:
faithahm' Alıntı:
Hocam Normal şartlarda Pazartesi Okulda derstesiniz. Salı günü yolunuz uzaksa ve vasıta saatiniz uygun değilse görevli izinli olarak yola çıkarsınız Salı-Cuma arası görevli izinli olursunuz.
Otel olayına gelince son yapılan güncellemede bize e posta atıllar sadece değişen otel oldu.

Hocam ben urfadan geliyom. Yazıda da karayolu ulaşım diyor. Urfadan 20
Saat sürüyo. Gerçi uçakla gelcez ama. Yinede ptesi izinli sayılmaz mıyız?

faithahm' Alıntı:
can61' Alıntı:
faithahm' Alıntı:

Hocam ben urfadan geliyom. Yazıda da karayolu ulaşım diyor. Urfadan 20
Saat sürüyo. Gerçi uçakla gelcez ama. Yinede ptesi izinli sayılmaz mıyız?
Normalde sayılmazsınız hocam. Başka seçeneğiniz yoksa ,konuşursanız okul idaresi sizi zor durumda bırakmayacaktır.

Çalışma başladı mı arkadaşlar? Paylaşılırsa programının son halini buradan paylaşabilir misiniz?

Basladi 5~6 .sınıflarda 2 saat devam ilkokulda sinif ogretmenleri becerileri kazandirmaya calisacak ve bilgisayar olmadan becerileri kazandirmak icin esnek bir yapi var :?

Arkadaşlar bilgilendirme yapabilirseniz iyi olur. Burdan bizde takip edelim. Öğretim programında son durum nedir? İçerik değişmiş mi? Dersin adı değişti mi?

Henüz konuşmak için erken ancak ilk gün deneyimim paylaşmam gerekirse, Sabah müfredat güncelleme sürecinden programda yer alan değerler eğitimi ve rehberlik faaliyetlerinden bahsedildi. Öğleden sonra öğretim programı ana hatlarıyla tanıtıldı. 5 ve 6. Sınıflarda kodlama için 1 dönem ayrılmış ve ağırlık buna verilmiş 1 dönem de diğer bt kazanımlarına ayrılmış.
Ancak kitap yok :!: herhangi bir hazırlık da yok malesef
Müfredat hazırlama ekibinin başındaki Yasemin hoca bunun gerekliliğini ocak ayından beri belirttiğini etkinlik olmadan kazanımların çok yavan kalacağını söylediğini söyledi. bir anlamda programın ete kemiğe bürünmesi için bu gerekli dedi ama yapabilecebi birşey olmadığını da söyledi (kendisi neticede akademisyen bir yere kadar sözü geçiyor). İş biraz sizde bakanlık yetkililerine talepte bulunun bastırın dedi.
Kodlama diye bir ders yok bu mevcut ders içerisinde yoğun bir şekilde uygulanacak o kadar.
Müfredatta büyük değişiklik yok sadece biraz daha derli toplu diyebilirim.

Geri