bilgisayar labaratuarında öğrenci hesabı mı yoksa deepfreeze mi?

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar.

başlıkta da belirttiğim üzere öğrenci bilgisayarlarına sınırlı kullanıcı hesabı mı açayım yoksa deepfreeze, toolwiz tarzı bi program mı kurayım? hangisi daha verimli olur sizce?

Hocam bence deep freze tarzı uygulama. Çünkü virus bulaştı mi sınırlı kullanıcı vs dinlemiyor.:) Bir de Çocuklar illaki de ayarlarla çokca oynuyor. Akşam çıkışta kapatıp sabah açınca ilk günkü gibi oluyor....

merhaba hocam,
shadow defender tavsiye ediyorum,
masaüstünde KAYIT isimli bir klasör açıyorum ve korumadan muaf bırakıyorum,
bütün sınıflar tüm kayıt işlemlerini bu klasörün altına dosya veya klasör olarak yapıyor,
(tabii ki bu durumu anlatmam ve uygulama yaptırmam bir ders saatimi alıyor)

masaüstünde, chrome, paint, word, power point gibi programlarda öğrencilerin yapmış oldukları değişikliklerde kapanıp açıldığında düzelmiş olduğundan onları düzeltmek zorunda kalmıyorum,
yoksa derse bir başlıyon word'te 3 bilgisayarda üsteki menü yok,
masaüstünün şekli şemali değişmiş, paintte menü yok
arkaplan resimleri derken öğrencilerin soru bombardımanına maruz kalıyoruz.

Sınırlı hesap yaparsanız AOMEI OneKey Recovery ile (full var İnternetde) yedeği alın. Sistemi 10 15 dakikada ilk haline döndürür.

Sınırlı hesap yaparsanız AOMEI OneKey Recovery ile (full var İnternetde) yedeği alın. Sistemi 10 15 dakikada ilk haline döndürür.
AOMEI programlarını bende tavsiye ediyorum, yıllarca ACRONIS i ***** etmek ve eski sürümlerini kullanmak zorunda kalmıştım,
ücretsiz bir şekilde tüm temel özellikleri sunuyor AOMEI programları.

merhaba hocam,
shadow defender tavsiye ediyorum,
masaüstünde KAYIT isimli bir klasör açıyorum ve korumadan muaf bırakıyorum,
bütün sınıflar tüm kayıt işlemlerini bu klasörün altına dosya veya klasör olarak yapıyor,
(tabii ki bu durumu anlatmam ve uygulama yaptırmam bir ders saatimi alıyor)

masaüstünde, chrome, paint, word, power point gibi programlarda öğrencilerin yapmış oldukları değişikliklerde kapanıp açıldığında düzelmiş olduğundan onları düzeltmek zorunda kalmıyorum,
yoksa derse bir başlıyon word'te 3 bilgisayarda üsteki menü yok,
masaüstünün şekli şemali değişmiş, paintte menü yok
arkaplan resimleri derken öğrencilerin soru bombardımanına maruz kalıyoruz.
sayın hocam shadow defender'ın toolwiz time freeze'e göre üstün bir yanı var mı?

merhaba arkadaşlar.

başlıkta da belirttiğim üzere öğrenci bilgisayarlarına sınırlı kullanıcı hesabı mı açayım yoksa deepfreeze, toolwiz tarzı bi program mı kurayım? hangisi daha verimli olur sizce?
7-8 senedir grup ilkesinden (gpedit.msc) izinleri düzenleyerek her sınıfa ayrı öğrenci hesabı açarak kullanıyorum. Meslek lisesindeyim bilgisayar ile ilgili önemli birşey yapacaklarında öğretmen kullanıcısı şifresini istediği için herhangi bir problem olmuyor.

Clonezilla kullanmadım bilmiyorum ama kendine bir yer oluşturup image dosyasını oraya yüklüyor. Bazen Windows çalışırken imajı alabiliyor. Bazen restart istiyor. Sonra açılırken alıyor.

Bilgisayar açılırken acronis True image için f11 tuşuna basın yazan siyah ekran bölümü çıkıyor. Oradan rahatlıkla alıyorum. Full yapan olayda sadece key olduğu ve bir ara bunlar full sürümü dağıttığı için internette bol bulunuyor. Exeye müdahale eden bir şey yok aktivasyon için.
Kullanımı gayet kolay.
@Y1LD1R1M

sayın hocam shadow defender'ın toolwiz time freeze'e göre üstün bir yanı var mı?
toolwiz hiç kullanmadım,
shadow defender'ı win 7, win8, win 10 da kullandım ve sorun yaşamadım,
shadow defender ile tek bir klasör veya dosyanın korumadan bağımsız olmasını sağlayabiliyoruz, (en son bıraktığımda bu özellik deep freeze de yoktu)

üstün yanı 10 yıldır sorun yaşamamam yani, :)
kolay gelsin hocam.

Clonezilla kullanmadım bilmiyorum ama kendine bir yer oluşturup image dosyasını oraya yüklüyor. Bazen Windows çalışırken imajı alabiliyor. Bazen restart istiyor. Sonra açılırken alıyor.

Bilgisayar açılırken acronis True image için f11 tuşuna basın yazan siyah ekran bölümü çıkıyor. Oradan rahatlıkla alıyorum. Full yapan olayda sadece key olduğu ve bir ara bunlar full sürümü dağıttığı için internette bol bulunuyor. Exeye müdahale eden bir şey yok aktivasyon için.
Kullanımı gayet kolay.
@Y1LD1R1M

teşekkür ederim hocam. deneyeceğim

toolwiz hiç kullanmadım,
shadow defender'ı win 7, win8, win 10 da kullandım ve sorun yaşamadım,
shadow defender ile tek bir klasör veya dosyanın korumadan bağımsız olmasını sağlayabiliyoruz, (en son bıraktığımda bu özellik deep freeze de yoktu)

üstün yanı 10 yıldır sorun yaşamamam yani, :)
kolay gelsin hocam.
:) teşekkür ederim hocam

AOMEI programlarını bende tavsiye ediyorum, yıllarca ACRONIS i ***** etmek ve eski sürümlerini kullanmak zorunda kalmıştım,
ücretsiz bir şekilde tüm temel özellikleri sunuyor AOMEI programları.

Buda varmış

Geri