"Günün Saçma İstekleri" BT Öğretmeninden..

Kodla Büyü

seferzafer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar yine başladık, sabah sınıfı açtım koşar adımlarla bir öğretmen içeri girdi ve heyecanla istekte bulundu.

- Öğretmenim flash bellekte bi dosya var masaüstüne atabilir miyiz?
- Tamam hocam siz inin geliyorum.
- Hocam bakın dosyayı tutup sürükleyip bırakıyorum.
- Vayyyy süpersiniz hocam...

:puhaha:

Not: 1. sınıf öğretmeni, 30. yıl.

bana da daha ilk gün adını bile bilmediğim bayan bir hoca gelip selam bile vermeden bilgisayarımın bıdı bıdı bıdı diye başladı. bende suratımı asıp cidi tavırla başımdan savmak için saçma bir cevap verdim hıı deyip gitti

Ne varki bunda, günde birkaç kez karşılaştığımız durum bu hocam. :mrgreen: :mrgreen:

Seninki yine masaüstü deyince anlamış, bizimkiler masaüstünü hala monitörün kendisi sanıyor. :mrgreen:

süper ya.. ama bi de onu düşünün 1. sınıf öğretmeni, 30. yıl normal karşılamak lazım

Bazen gerçekten çok komik soru ve istekler oluyor. ya arkadaşlar gülüyoruz da ben o yaşlara geldiğimde aynı duruma düşmekten korkmuyor değilim hani. Uçan arabalar çıkıyormuş, biz hala 99 model renoyla... :D

Bende bugun oturma planı yapıyorum bazı öğrenciler sınıfın ortasındaki sıralarda ( sınıfımın içinde bir de 3. sınıflar var öğleden sonra ders işliyorlar) oturuyorlar bilgisayar başına geçmiyolardı. Onlara "siz de şu bilgisayara geçin" dediğimde "hocam biz oyun oynamak istemiyoruz" dediler. Ne olarak görüyosunuz burayı atari salonumu? internet kafemi? eğer öyle görüyorsanız çıkarken ücretinizi ödeyin dedim.
Allahım yaa bunu diyen 7.sınıf öğrencisi :(

hocam çay makinesine elektrik gelmiyo sen anlarsın dedi hizmetli bende dedim salteri attırmışındır. Allah'tan benim salterlerim sağlam öle her soruya atmıyo :D

amip33' Alıntı:
Ne varki bunda, günde birkaç kez karşılaştığımız durum bu hocam. :mrgreen: :mrgreen:

Seninki yine masaüstü deyince anlamış, bizimkiler masaüstünü hala monitörün kendisi sanıyor. :mrgreen:

bizimkilerde masaüstünü hala masaüstü sanıyor belgeyi öğretmenler odasında masanın üstünde arıyorlar :mrgreen:

Ben de sabah heyecanla okula gittim, hemen bir fotoğraf makinesi tutuşturdular elime "al fotoğraf çek" diye; "neden bu iş sürekli benim başıma kalıyor" dediğimde de "formatörsün tabii çekeceksin" dediler... "Ben formatör falan değilim, bilgisayar öğretmeniyim, çektiğim her fotoğraf da iyi niyetten" dedim aldığım cevap: "tabii karşılıklı iyi niyetli olacağız, 15.30da da milli eğitim müdürlüğüne git, müdürü davet etmişler orada da 3-5 fotoğraf çekip siteye at" :verymad:

anlayışlı yöneticilerle çalışanlar şanslı...bu konuda rahatım...sıkıntılar yok değil ama bi nebze insan rahatlıyor öyle olunca...
keşke herkes anlayışlı olsa....

aslıp' Alıntı:
Ben de sabah heyecanla okula gittim, hemen bir fotoğraf makinesi tutuşturdular elime "al fotoğraf çek" diye; "neden bu iş sürekli benim başıma kalıyor" dediğimde de "formatörsün tabii çekeceksin" dediler... "Ben formatör falan değilim, bilgisayar öğretmeniyim, çektiğim her fotoğraf da iyi niyetten" dedim aldığım cevap: "tabii karşılıklı iyi niyetli olacağız, 15.30da da milli eğitim müdürlüğüne git, müdürü davet etmişler orada da 3-5 fotoğraf çekip siteye at" :verymad:
Hocam eğer üslup bu şekildeyse Allah yardımcınız olsun. Bana hazır bir resmi gönderdiğinde idareciler : Hocam siteye koyabilir misiniz? Müdür rica etti. Yapar mısınız. Bakabilir misiniz. Üslup böyle olunca karşılıklı iyi niyet olur aksi durumda iyi niyetten söz edilemez...

yeni gelen bir arkadaş başlar konuşmaya:

-hocam merhaba sizin branş bilişimdi değil mi?
-evet
-ne olacak haliniz?
-Allah büyük elbet çıkar bişeyler
-benim bir laptop var yavaş gürültülü vb... ıvır zıvır
-getir hocam burada biraz bakarız oldu oldu olmadı iş yerine götürür yaptırırım
-iş yeri?
-evet bilgisayar işleri ile ilgili
-hımm ne kadar format?
-20 lira indirim yok (gülüşmeler) benim ekdersim de bu ne yaparsın (gülüşmeler pis sırıtmalara dönüştü :p )
-yarın getiririm hocam tamam güzelce bir format atın tertemiz olsun
-tamam olur inş :) gülüşmeler

dünkü toplantı ve bugün bilgisayar suan elimde paramı da peşin aldım :)

1 gb ram (benim kullandığım ram 512),
akıllı tahta yapıldı diye projeksiyonların atıl olacağını düşünen biri tarafından 20'nin üzerinde projeksiyon,
kütüphanede her kullanıcı için bilgisayar (bunu söyleyen ilçedeki eğitimle ilgili en tepedeki kişi (okula bi fare katkınız mı var?!))

ysahin' Alıntı:

-evet
-ne olacak haliniz?
-iş yeri?
-hımm ne kadar format?
-20 lira indirim yok (gülüşmeler) benim ekdersim de bu ne yaparsın (gülüşmeler pis sırıtmalara dönüştü :p )

helali hoş olsun

ysahin' Alıntı:

-evet
-ne olacak haliniz?
-iş yeri?
-hımm ne kadar format?

Pis sırıtmalara bayıldım :)

Geri