Güvenilir hosting-domain firması ???

Kodla Büyü
Teşekkurler detaybilisim. Şimdi baktım webadama fakat com.tr göremedim sadece com felan var. tr eklentili olmuyormu acaba??

Yaklaşık bir senedir nic.tr aldığım domaini kullanıyorum hiç bir sorun yok.

netame' Alıntı:

iyilik80' Alıntı:
http://www.nic.tr yada http://www.ihs.com.tr tavsiye edilir. Kolay gelsin.

nebiyan55' Alıntı:
http://www.ihs.com.tr 4 yıldır kullanıyorum sorun yok

Arkadaşlar amacım köye bir site yapmak. ihs yi genelde önermişsiniz. oradan baktımda com.tr uzantısı için ;
..........................................................................................................................................................................
Ticari işletme başvurularınız için aşağıdaki belgelerden en az birini 0 212 310 24 30 'a faxlamanız gerekmektedir

1- Ticaret sicil gazetesi ( Ticari ünvanınız kayardi ibaresi ile başlamalıdır.)
2- Ticaret odasından alınmış Faaliyet Belgesi ( Ticari ünvanınız kayardi ibaresi ile başlamalıdır.)
3- Ticaret odasından alınmış Oda Sicil Kayıt Sureti ( Ticari ünvanınız kayardi ibaresi ile başlamalıdır.)
4- Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" (Marka tescili sadece kayardi için olmalıdır)
5- Esnaf ve Sanatkarlar odasından alınmış Kayıt Belgesi ( Ticari ünvanınız kayardi ibaresi ile başlamalıdır.)
6- Otel ve tatil köyleri için, Turizm Bakanlığı'ndan alınmış "Turizm İşletmesi Belgesi" nin ulaştırılması zorunludur.

7-Yukarıda belirtilen belgeler tarafımıza iletildiğinde alan adı başvuru işlemleriniz başlatılacaktır. Başvuru işlemleriniz başlatılmadığı sürece alan adları diğer kişi ve kurumların başvurularına açık olacaktır.

Not:Yabancı marka distrübütrlüğü, radyo , televizyon, tv programları, film isimleri vs gibi özel başvurular için gereken evrakları 0216 546 00 56 satış birimimizden sorunuz.
.........................................................................................................................................................................

bu ibareler çıkıyor. ama ben ticari değil normal bir site yapacağım sonuçta. kişisel köye yapacağım bir site olacak. ticari felan diyor alamıyorum com.tr yi. nasıl olacak ??

Sonu tr ise ww.nic.tr den alman senin yararına olacaktır. Çünkü nic.tr birinci eldir. diğerlerinden alırsan onlarda nic.tr den alıp komisyonla sana satar.

com.tr uzantılı köy sitesi olmaz. adın soyadın com.tr olarak olabilir. Diğer durumlarda bir ticari işletme olman gerekir.

Köyün derneği varsa org.tr uzantılı alan alman daha iyi olur.

ömer bilgin arkadaşımız var burda centohost
türk olaran ondan al.
olmazsa godaddy.com dan alabilirsin
adamlar sistemli ve düzgün calışıyor

adalim' Alıntı:
Sonu tr ise ww.nic.tr den alman senin yararına olacaktır. Çünkü nic.tr birinci eldir. diğerlerinden alırsan onlarda nic.tr den alıp komisyonla sana satar.

com.tr uzantılı köy sitesi olmaz. adın soyadın com.tr olarak olabilir. Diğer durumlarda bir ticari işletme olman gerekir.

Fazla söze gerek tr uzantıyı yok nic.tr den alacaksanız tabiki....

diğeri için ingilizce var derseniz godaddy yoksa natro, ihs...

the_korsan' Alıntı:
adalim' Alıntı:

Fazla söze gerek tr uzantıyı yok nic.tr den alacaksanız tabiki....

diğeri için ingilizce var derseniz godaddy yoksa natro, ihs...

+1,,,,,,,,

turhost yaklasik 6 yildir kullaniyorum hic sorun yaşamadim biraz pahali ama sizi yari yolda birakmaz...

Geri