Güvenli mod yok

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar müdür beyin bilgisayarı güncelleme yaparken elektrik kesildiği için çökmüş içindeki verileri almamız gerekiyor güvenli modda açılmıyor F8 ile. nasıl açabiliriz acaba

Windows 10 ise windows kurulum CD'si ya da USB Diski ile başlatıp, C'ye kurulum yapın. Sakın C'yi silmeyin, biçimlendirmeyin. C'yi seçip, ileri dediğinizde sizi zaten uyaracak, "bu bölümde zaten kurulu bir windows var. Devam ederseniz dosyalarınız Windows.old klasörüne taşınacak diyecek". Siz devam edip, kurulumu tamamladığınızda, tüm dosyalarınızı C:\Windows.old klasöründe bulabilirsiniz. c:\windows.old\Kullanıcılar\Müdürün kullanıcı adı klasörü içerisinde eski masaüstüne ve belgelerim klasörüne falan ulaşabilirsiniz. Ben artık çöken windowslardaki bilgiler için bu yöntemi kullanıyorum.
Ya da live windows denilen, CD ya da USB üzerinden çalışabilen bir windows ile açıp, dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.

Hirens Boot yada başka bir canlı windows cd yapıp alabilirsiniz hocam. zaten güvenli mod bir işe yaramaz

Windows 10 ise windows kurulum CD'si ya da USB Diski ile başlatıp, C'ye kurulum yapın. Sakın C'yi silmeyin, biçimlendirmeyin. C'yi seçip, ileri dediğinizde sizi zaten uyaracak, "bu bölümde zaten kurulu bir windows var. Devam ederseniz dosyalarınız Windows.old klasörüne taşınacak diyecek". Siz devam edip, kurulumu tamamladığınızda, tüm dosyalarınızı C:\Windows.old klasöründe bulabilirsiniz. c:\windows.old\Kullanıcılar\Müdürün kullanıcı adı klasörü içerisinde eski masaüstüne ve belgelerim klasörüne falan ulaşabilirsiniz. Ben artık çöken windowslardaki bilgiler için bu yöntemi kullanıyorum.
Ya da live windows denilen, CD ya da USB üzerinden çalışabilen bir windows ile açıp, dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Windows 7 sorun olmaz sanırım aynı yöntem yaparsam

Hocam Windows'u portable olarak indirip bir Flash belleğe isoyu yazdırın. Çalışan Windows'la bilgilerin yedeğini alın. Eğer w10 kurarsanız diski biçimlendirmeden kuramayabilirsiniz. Ben geçen hafta memur bilgisayarındaki bilgileri o şekilde kurtarıp formatladım.

Canlı linux işletim sistemlerinden herhangi biri ile de kolayca verileri alabilirsiniz.

1 windows kurulumu yapmaya geç kurtarma seçeneklerine gel sürücü seçmeye gel sonra tak flaşhı kopyala yapıştır sonra çek formatı kolay yöntem ama büyükse dosya boyutu 10gb felan uzun sürer
2 taşınabilir disk kutusu varsa çok kolay oluyo laptop tan çıkar hdd yi olsun.

3 cd den çalışan ışletim sistemi varsa oda olur

Ben 1. Yöntemi yaparım genelde diğerlerini bulmak zor oluyo

Usb ye win7 kurdum. Başka bilgisayarlada flash bellekten açılıyor ama müdürün pc de açılmıyor maalesef.

Hocam müdürün diskini sök. Çalışan bir başka makineye 2.disk olarak tak. O makine çalıştığı için 2. Disk olan diskteki müdürün bilgilerini kopyala harici diske.
Sonra tekrar müdürün diskini kendi bilgisayarına tak. Formatla windows kur.

barte xp cd si yada cd den çalışan win8 var internetten bakarsanız bulursunuz. Onu cd ye yazın ve cd den başlatın. Bilgisayar açıldığında diskteki bilgileri masaüstünde ise d ye atıp sonra format atın.

Hocam internetten "Windows Live CD" diye aratıp bulduğunuz iso dosyasını bir CD ya da USB ortamına yazdırıp, bilgisayarı buradan başlatın. Sadece bellek veya USB'den çalışacağı için C içerisindeki dosyaları görüp, D diskine kopyalar sonra rahatça format atabilirsiniz.en sağlıklı yol bu.

Geri