Güvenlik kamerasındaki görüntüleri diğer pc aktarma?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar okulumuza güvenlik kameraları kuruldu dolayısıyla bir bilgisayar bunun için ayrıldı. Benim merak ettiğim şey bu bilgisayardaki güvenlik kamerasından gelen görüntüyü ağ üzerinden diğer bir bilgisayara nasıl aktarabiliriz?

Denediğim Yöntemler:
Uzak masaüstü bağlantısı ile bağlandım fakat görüntü gelmedi.
Netsupport ile bağlandım görüntü aktarılmadı.
Ağ yoluyla video dosyarını bilgisayara kopyaladım fakat bu uzun iş bunu istemiyorum.

Bu bilgisayardaki görüntülere nasıl ulaşabilirim?

Çözüm: Ekteki program ile görüntüler sorunsuz izlenebiliyor.

Ekli dosyalar

• DVR-Net-Player-v.2.0.rar
    962.5 KB · Görüntüleme: 1,090
görüntüleri canlı canlı mı izlemek istiyorsun hocam, eğer öyleyse kamera yazılımın bunu desteklemesi gerekiyor.

hasari hocam merhabayın:)
"server" versiyonunu kurduğun ana pc den "user" ve "password" ekliyosun
,
güvenlik programının "client" versiyonunu ağdaki bir pc ye yükledikten sonra,

eklediğin user ve pass u girdikten sonra izliyosun:)

hangi marka kamera kurulduysa onun clientler için programı var bununla yapabilirsiniz.yalnız dikkat etmeniz gereknler
1) ana pc ye sabit bir ip vereceksiniz
2) ana pc yi ağ bağlayacaksınız...bu şekilde sorun olmaz
nasıl çalıştığına gelince ana pc görüntüyü kaydediyor siz client programıyla ip den ana pc ye bağlanıp istediğiniz pcden seyrediyorsunuz

Hocam genelde kameranın bağlı olduğu bilgisayarda server yazılımı kuruludur. makinenin IP adresini sabitleyin. göndermiş olduğum programla IP adresinden kamera görüntülerine ulaşabilirsiniz. Hatta sabir IP kullanıyor ve modem üzerinden port yönlendirmelerini yaparsanız internet üzerinden istediğiniz yerden kamera görüntülerinize ulaşabilirsiniz. Ben okulumuzdaki 20 kamera görüntüsüne istediğim yerden bağlanabiliyorum... Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• netplayer.zip
    396.6 KB · Görüntüleme: 1,932
serkanatabey' Alıntı:
Hocam genelde kameranın bağlı olduğu bilgisayarda server yazılımı kuruludur. makinenin IP adresini sabitleyin. göndermiş olduğum programla IP adresinden kamera görüntülerine ulaşabilirsiniz. Hatta sabir IP kullanıyor ve modem üzerinden port yönlendirmelerini yaparsanız internet üzerinden istediğiniz yerden kamera görüntülerinize ulaşabilirsiniz. Ben okulumuzdaki 20 kamera görüntüsüne istediğim yerden bağlanabiliyorum... Kolay gelsin.

Biraz daha açabilir misin? Server yazılımı kurma ve modem üzerinden port yönlendirme nasıl olacak?

Bize verilen program sadece "200Frame9808" isminde birşey burda server ve client adında birşey geçmiyor.
Ana_pc sabit IP vermiştim. Bu Ana_pc kurulan programın ayarlarını tekrar kurcalasam iyi olacak. Yardımınız için çok tşkler.

bizim müdür de böyle bişey istiyo. kameralar müdür yardımcısının bilgisayarına bağlı. müdür kendisi de görmek istiyo görüntüleri. söylediklerinizi bi deneyelim değerli hocalarım :)

Hocam, bizim okulda kameraları görmek isteyen bilgisayarlara program kurduk. Bu program sanırım ana bilgisayardaki yazılımın terminal versiyonu gibi bişey. Bu programı kurduktan sonra ana bilgisayarın ip sini girip bağlanıyoruz bukadar. Tıpkı bilsa server terminal olayı gibi.
Bizim kullandığımız bu terminal programı her kamera sisteminde işe yarıyorsa size göndereyim bir deneyin isterseniz. Ama okula gidince gönderebilirim.

alpozturk2002' Alıntı:
Hocam, bizim okulda kameraları görmek isteyen bilgisayarlara program kurduk. Bu program sanırım ana bilgisayardaki yazılımın terminal versiyonu gibi bişey. Bu programı kurduktan sonra ana bilgisayarın ip sini girip bağlanıyoruz bukadar. Tıpkı bilsa server terminal olayı gibi.
Bizim kullandığımız bu terminal programı her kamera sisteminde işe yarıyorsa size göndereyim bir deneyin isterseniz. Ama okula gidince gönderebilirim.
Gönderebilirseniz seviniriz. :)

Arkadaşlar bu konuyla bağlantılı olarak bende bir soru sormak istiyorum. Evimde çocuğumla bakıcıyı izlemek için kamera sistemi kurdum. Kameranın client programını farklı bir bilgisayara kurduğumda canlı olarak izliyorum. ama okuldaki bilgisayarıma kurduğum halde "Connection failed" hatası veriyor. Okulda Meb hattı var sorun hattan dolayı mı yoksa başka bir sorun mu . Yardımcı olursanız sevinirim

serkanatabey' Alıntı:
Bu program işe yarıyor. Fakat uzaktaki bilgisayardaki görüntü bir türlü gelmiyor.
Okuldaki bilgisayarın güvenlik kamera görüntülerine sorunsuzca ulaştım fakat aynı ağ üzerindeki pansiyonda bulunan güvenlik kameralarındaki görüntüye ulaşamadım. Bağlanıyor fakat görüntü aktarılamıyor.
Pansiyon okula 50 metre uzaklıkta var acaba ağ kablosundan kaynanlanan bir sorun mu? Normalde ağ bağlantılarımda sorun yaşamıyorum. Dosyaları rahatlıkla çekiyorum. Aynı şekilde pansiyondan rahatlıkla internete girebiliyorum.
Ama okuldaki bilgisayardan bu program ile burdaki görüntülere ulaşamıyorum.

Ana_pc_okul: Sorunsuz bağlanıyor.
Ana_pc_pansiyon: Görüntü aktarılamıyor.

hasari' Alıntı:
serkanatabey' Alıntı:
Bu program işe yarıyor. Fakat uzaktaki bilgisayardaki görüntü bir türlü gelmiyor.
Okuldaki bilgisayarın güvenlik kamera görüntülerine sorunsuzca ulaştım fakat aynı ağ üzerindeki pansiyonda bulunan güvenlik kameralarındaki görüntüye ulaşamadım. Bağlanıyor fakat görüntü aktarılamıyor.
Pansiyon okula 50 metre uzaklıkta var acaba ağ kablosundan kaynanlanan bir sorun mu? Normalde ağ bağlantılarımda sorun yaşamıyorum. Dosyaları rahatlıkla çekiyorum. Aynı şekilde pansiyondan rahatlıkla internete girebiliyorum.
Ama okuldaki bilgisayardan bu program ile burdaki görüntülere ulaşamıyorum.

Ana_pc_okul: Sorunsuz bağlanıyor.
Ana_pc_pansiyon: Görüntü aktarılamıyor.

Hasari hocam, anladığım kadarıyla aynı ağ üzerinde çalışan iki ayrı kamera sistemi var galiba. Bu durumda pansiyonun kameralarının bağlandığı bilgisayarın programından kaynaklanabilir. İkiside aynı programsa, kamera programının içerisinde yayın yapan port numaraları var. belki port numaralarını değiştirmeniz yeterli olacaktır. client programıyla bağlanırken de aynı port numarasını olmasına dikkat edin. kolay gelsin....

umitbozkurt8' Alıntı:
serkanatabey' Alıntı:

Biraz daha açabilir misin? Server yazılımı kurma ve modem üzerinden port yönlendirme nasıl olacak?

Öncelikle kameralarınız için uygun bir DVP yazılımı bulmanız gerekiyor. http://www.hanelektronik.com.tr/download.asp adresinden de uygun yazılım bulabilirsiniz...

izlenebiliyor hocam ama bunun için modemden port açmaniz gerekli. kullanıcı adi ve şifre ile (kart yada dvr cihazinin özelliklerinden kullanici adi şfre vermelisiniz.) bağlantı sağlayabilirsiniz.

tabi örnek olarak çocuklar gülsün diye kampanyasindaki gelişmeleri takip etmek için konulan kameralar ayni mantık ile çalişiyor.

hocam sabit ip verin kayıt yapan pcye. daha sonra görmek istediğiniz bilgisayarda internet explorer açın ip adresini yazın kamara görüntüleri gelecektir.
(örnek: adres çubuğuna 192.168.1.3 yazın tabi bu ip adrsini kayıt yapan pc vermeniz lagzım)

hocam bizim okuldada nvr client var şifre filan istemiyor.ağdan izleniyor bu programla kameraları herhangi bir bilgisayardan izleyebilirmiyim. modem cisco Linksys X3000 herhangi bir port acılmamıs ve port ayarı yok programdan mı acaba bi ayar yapılmıs ip filan ne girmem lazım dunlop ( dvr nvr client v5.26) program açıp server diye bişey çıkyıor ordan tıklıyon kameralar cıkıyor.tıklıyorsun izliyorsun.nasıl yapmak lazım..teşekkürler

Geri