Habere bak. Bizim maaş 4.600 MÜŞŞŞŞŞŞŞ

Kodla Büyü

enestar

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Nerede lan maaşımın yarısııııı. Hangi ş.siz aldı ise çabuk versin maaşımın yarısını. Yasal faizini de istemeyeceğim. 10 sene * 12 ay * 1 maaş (şu anki maaşım 2.300) = 276.000 TL versin yeter. Nerde benim paraaaam.

Sanki biz hesap bilmiyoruz.Türkiye 25 189 dolar yazmış. Aylık 2.100 dolar. bugünkü dolar kuru ile aylık 4.660 küsür yapıyor. Hodri meydan. Aramızdan hangi öğretmenimiz alıyor bu parayı lütfen cevap versin.

http://www.memurlar.net/album/7451/9.resim#Album

Ben de istiyorum !

Nerede bu aradaki fark?

Maliye bakanlığında Daire Başkanı olarak çalışan bir tanıdığım var. Ankara'ya gittikçe yanına uğrarım. Kendisine 2-3 yıl önce demişler ki: "Hane başına düşen yıllık gelirimizi 10.000 $'ın üzerine çıkarmalıyız. Bunun üzerine çalışın."

Hesaplama olarak 3-4 farklı yöntem varmış. Fakat hangi yöntemi uygularlarsa uygulasınlar 7000-7500$'ın üzerine çıkmıyormuş. Bizim Daire Başkanı da raporunu yazmış vermiş. Hane başına düşen yıllık gelirimiz 7500$ diye. Fakat sayın büyüklerimiz bizzat ilgilenerek demişler ki "Olmaz öyle, aslında Avrupa ve Amerika'da çok zengin değil ama hane başı kazançları çok yüksek, bizde bu şekilde yapmalıyız" ve benim tanığı görevden almışlar. Ve o alındıktan 15-20 gün sonra açıklanan raporda bizim hane başına düşen yıllık kazancımız 10.000$'ın üzerindeymiş. :p Ondan beri de hala o şekilde.

Bakınız: http://www.aksam.com.tr/yasam/iste-orta ... ber-247118

http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=13594

Şu an 26.577 TL yani 20.000$'ın üzerindeymiş. :p

Sizce gerçekten de öyle mi? :verymad:

Durmak yoğğğk yola devam...

Hayır bu kadar değilmi sizin maaşlarınız... Hakkınızı arayın. Niye size eksik yatırıyorlar anlamıyorum... Bir yanlışlık vardır... Devlet büyüklerimiz yalan bilgi verecek/söyleyecek halleri yok ya....

Haberde her zamanki gibi satılmışlık, yalakalık ve kelime oyunu var. :verymad:

"25.189 dolar" olarak yazılmış.

dolar ama ne doları olduğu belli değil. :!:

namibya, solomon adaları, fiji gibi 3. dünya-Afrika ülkelerinin para biriminde de dolar kelimesi geçiyor.

Kesin o ülkelerden birini baz alarak hesap yapmışlardır. :puhaha: :puhaha:

gelde şimdi o kadar parayı almadığıma ikna et milleti :)

geçenlerde bende hesaplamıştım işin içinden çıkamadım bunların Allah bir dediğinden başka hiçbirşeye inanmamm
sayılar harfler kelimeler cümleleri hep yalan dolannnn :verymad:

Şimdi siz 24 kasımda ikramiye aldığınızı da inkar edersiniz, ev sahibim bile biliyor, sizin haberiniz yok mu. ek dersimiz de 20 tl değil dersiniz şimdi yoksa bundan da mı haberiniz yok sizin. :p

bu kadar pişkinlik olur
inanamıyorum
insanlar nasıl olur da bu kadar salak olabilirler
bu adamlar insanları nasıl bu kadar saf zannederler anlamak mümkün değil...
ALLAH ISLAH ETSİN NE DEYİM...

Babasının trilyonu olan bursluluk sınavına girebiliyor.(geliri az diye)
Öğretmenin çocuğu giremiyor.
O kadar zenginiz yani hesaplayın :)

Arkadaşlar bunları burada konuşarak bir sonuç mu elde ediyoruz. Çevremizdekiler bile haberlere inanıp bize inanmıyorlar bazen.
Kredi ile aldığın arabaya eve bakıyor konuşuyor ama kimse sormuyor ki senin bankaya ne kadar kredi borcun var.
Diğer araştırmaları insanların gözlerinin önlerine sermiyor ki medya.
Ülkemizde kaç öğretmen işinden memnun kaçı maaşından memnun kaç öğretmen meslek değiştirmek istiyor bunlar yüzünden.
İşin özü çevremizdeki insanları ne kadar değiştirip olanları gözler önüne serersek belki dünyamız bu şekilde düzelir.

Geri