Hafif Duzey Zihinsel Engelliler Sınıfı-Bilişim Teknolojileri Alanı.

Kodla Büyü

kurtulus

Aktif Üye
Değerli arkadaşlar. Geçtiğimiz yıldan başlamak üzere okulumuzda açılmış olan hafif duzey zihinsel engelliler sınıfı alanımıza yonlendirilmistir. Şuanda 10. Sınıf düzeyinde 8 11. Sınıf düzeyinde 7 öğrenciye web Programcılıgı dalında eğitim veriyoruz .
Eğitim dökümanlarına Özel Eğitim Genel Müdürlüğü sitesinden ulaştık. Modülleri ve ders içeriğini yine aynı siteden elde ettik.

Öğrencilerimizde gözle görülür bir ilerleme var çok şükür.

Bilgi paylaşımı yapmak ve öğrencilerimize daha çok fayda sağlamak için Türkiye geneli Bilişim Teknolojileri Alanı bünyesinde Hafif Duzey zihinsel engelli sınıfı olan okullara ulaşmaya çalışıyoruz.

Bu şekilde eğitim veren var mı aramızda?

Son düzenleme:
Hafif duzey olup olmadiklarini bilmiyorum ama bildigim bir okul var ozel egitim mesleki egitim merkezi. Ise yarar bir sey derseniz mesaj atayim okulun adini hocam

Hocam bilişim teknolojileri alanı varsa eğer bizim içinde faydali olur. Okul ismi paylaşabilirsiniz memnun olurum.

valla bizde de 2 tane 11. sınıf öğrencimiz var; 2 side WEb tasarım dalın da; 10. sınıfta da 2 öğrencimiz kaynaştırma..hafif düzey zihinsel engelli.

mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Özel mesaj ile iletişim bilgilerimizi yazdım. Dönüş yaparsanız memnun olurum.

10.sınıfta dehb li bir öğrencimiz var. yardımlarınız için kendim ve öğrencim adına teşekkür ederim..

Eğitim dökümanlarına Özel Eğitim Genel Müdürlüğü sitesinden ulaştık. Modülleri ve ders içeriğini yine aynı siteden elde ettik. demişsiniz. nerede hocam ben bulamadım.

Merhabalar bizim de 10. sınıf düzeyinde kaynaştırma öğrencimiz var. Kaynaştırma öğrencisi için destek eğitimi odasında ders veriyor musunuz? İdare kültür derslerinde destek eğitimi odasında ders aldırıyor. Fakat meslek dersleri için gerek yok diyor. Sizler nasıl yapıyorsunuz?

Merhabalar bizim de 10. sınıf düzeyinde kaynaştırma öğrencimiz var. Kaynaştırma öğrencisi için destek eğitimi odasında ders veriyor musunuz? İdare kültür derslerinde destek eğitimi odasında ders aldırıyor. Fakat meslek dersleri için gerek yok diyor. Sizler nasıl yapıyorsunuz?
Destek odası uygulaması yapmıyoruz hocam. Kaynastirma olarak 1 öğrencimiz normal 10. Sinifimizla devam ediyor. Ayrıca 10. Sınıf ve 11. Sınıf düzeyinde iki adet özel eğitim sinifimiz var.

valla bizde de 2 tane 11. sınıf öğrencimiz var; 2 side WEb tasarım dalın da; 10. sınıfta da 2 öğrencimiz kaynaştırma..hafif düzey zihinsel engelli.
Hocam sanırım sizin kaynaştırma ogrencileriniz var. Benim ulaşmaya çalıştığım hafif duzey zihinsel engelli sınıfı olan okullar .

Merhabalar hocam. Bizim okulda da özel eğitim sınıfı açıldı. Şuan 9.sınıf.İş Eğitimi ve meslek ahlakı dersi (15 saat) bizim bölüme verildi. Örnek olması açısından elinizde yıllık plan var mı.Paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar hocam. Bizim okulda da özel eğitim sınıfı açıldı. Şuan 9.sınıf.İş Eğitimi ve meslek ahlakı dersi (15 saat) bizim bölüme verildi. Örnek olması açısından elinizde yıllık plan var mı.Paylaşırsanız sevinirim.
Şu an bizde de aynı ders var. İçerik olarak hangi konular anlatılıyor. Bilgisi olanlar yazabilirlerse sevinirim.

Ben de bu yıl iş eğitimi ve meslek ahlakı dersi aldım (15 saat 10 11 12 birleştirilmiş). Normalde Bilişim Teknolojileri Alanımızda sadece 12.sınıfımız kaldı. Öğrenci almamıza bi şekilde müsaade edilmiyor. Müdüre sorduğumda iş eğitimi ve meslek ahlakı dersinin norm hesaplamasında etkisi olmadığını söyledi. Bilen bi arkadaş varsa cevaplarsa sevinirim. Ne kadar geç norm fazlası olursak o kadar iyi.

2021-2022 11. Sınıf Bilişim Teknolojileri Alanı Hafif Düzey Zihinsel Engelli Özel Eğitim Alt Sınıfı İş Eğitimi ve Meslek Ahlakı Dersi Zümre Plan ve Formlar.

Arkadaşlar eksik yada hata varmıdır bilmiyorum. Belki işine yarayan olabilir.

Ekli dosyalar

• bep aylık rapor.rar
    19.3 KB · Görüntüleme: 29
  • 21-22 iş-egt-mes-ah sene başı zümresi.rar
    32.9 KB · Görüntüleme: 53
  • zihin ve iş ahlakı.rar
    80.2 KB · Görüntüleme: 28
Geri