Haksızlık değil mi?

Kodla Büyü
Arkadaşlar, oldukça ağrıma giden bir durumu paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. .XXXXXXX. projeleri için on adet başvuru yapılmış. Beş tanesi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alanında. Başvurular kabul edilmiş onaylanmış vs vs. Süreçten hiç haberim yok. Başvuruyu yapan bilişimci değil. Hem kendi alanında hem de benim alanımda başvurmuş ama kendi alanı çok daha az. Müdüre karşı saygısızlık yapmak istemiyorum ama başvuru yapılırken ya da yapılmadan önce en azından başvuru sonrası benim haberdar edilmem gerekmez miydi? Bir de hali hazırda kabul edilmiş ya, benim de kabul etmem gerekiyormuş gibi davranılıyor. Böyle bir şeyi kabul edemiyor ve haliyle tavır alıyorum. Öncesinde sırf etik olsun diye bari zerre akıllarına gelmeyen ben, sonrasında iş çalışmaya gelince noolacak sanki çalışsam, yardımcı olsan noolacak gibi edalarla karşılaşıyorum.
Haksız mıyım arkadaşlar. Bana ve branşıma karşı saygısı olmayana ben de saygı duyamam.

Haklısın hocam. Yapan adamın iş bilmezligi, öncesinde yaparsın bir toplantı toplarsin herkesi görev proje dağılımı yaparsın. Şimdi olay olmuş bitmiş hadi alsana 8 tane proje bunları bir aya yap bitir.

Arkadaşlar, oldukça ağrıma giden bir durumu paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. .XXXXXXX. projeleri için on adet başvuru yapılmış. Beş tanesi Bilişim Teknolojileri ve Yazılım alanında. Başvurular kabul edilmiş onaylanmış vs vs. Süreçten hiç haberim yok. Başvuruyu yapan bilişimci değil. Hem kendi alanında hem de benim alanımda başvurmuş ama kendi alanı çok daha az. Müdüre karşı saygısızlık yapmak istemiyorum ama başvuru yapılırken ya da yapılmadan önce en azından başvuru sonrası benim haberdar edilmem gerekmez miydi? Bir de hali hazırda kabul edilmiş ya, benim de kabul etmem gerekiyormuş gibi davranılıyor. Böyle bir şeyi kabul edemiyor ve haliyle tavır alıyorum. Öncesinde sırf etik olsun diye bari zerre akıllarına gelmeyen ben, sonrasında iş çalışmaya gelince noolacak sanki çalışsam, yardımcı olsan noolacak gibi edalarla karşılaşıyorum.
Haksız mıyım arkadaşlar. Bana ve branşıma karşı saygısı olmayana ben de saygı duyamam.
elini bile sürme hocam, size mi güvenip proje yazdılar ki sizin haberiniz bile yokmuş. Okulun whatsapp grubu vardır, niye burada paylaşmıyor sevgili idarecileriniz?

Biz başvuralım da O nasıl olsa mecbur çalışacak diye düşünmüşler sanırım. Siz olsanız çalışır mıydınız?

Teşekkürler, görüldüğü gibi aynı kanıdayız. Sanki ben olaya çok abes yaklaşıyormuşum gibi psikolojik baskı hissediyorum.

Anladığım kadarıyla TÜBİTAK başvurusundan bahsediyorsunuz.
Bu başvurular bile bu yıl sıkıntılı oldu. Yazma süreci epey zorladı. Bu sizin adınıza başvuran kişi size danışmadan nasıl yazıp çizmiş.. Sonuçta teknik bazı şeyler bilmesi gerekiyor.
Ayrıca bu vatandaş bu başvuruyu yaparken okulda hiç duyuru yapılamadı mı? Yürütücü denilen arkadaş size bilgi vermedi mi, sizden proje istemedi mi? Okul müdürü veya mdr yardımcısı size "hocam bu yıl ne yapmayı düşünüyorsunuz" diye sormadı mı?
Yani öncesinde bunlar hiç yaşanmadı mı?
Yaşanmadıysa durumu okul müdürüne söyleyin, ben hazırlık yapamam deyin. Zorluk çıkarıyorlarsa gücünüz var mı mücadele etmeye? Eğer varsa siz de ona göre politika izleyin. Tübitak il temsilcisine ve merkeze durumu mail ile anlatacağınızı söyleyin.

ben olsam elimi bile sürmem hocam hiç kimsede zorla yaptıramaz resmiyette bile yaptıramaz tübitak zorunlu değil gönüllü olarak başvurmak isteyen başvurur bu konuda yapmıyorum derseniz kimsede size yaptırım uygulayamaz

Terbiyesizlik hocam, bende olsam elimi sürmem önüne gelene de lafı sokarım. Önce insan olacak adam olacak karşıdaki insanlar sonra proje yapılacak. Bencillik egoistliğin vucut bulmuş hali. Ne yazık ki özellikle bizim branşa karşı ciddi bir nezaketsizlik ve kabalık var özellikle alttan alınca, sakin kalınca..

Anladığım kadarıyla TÜBİTAK başvurusundan bahsediyorsunuz.
Bu başvurular bile bu yıl sıkıntılı oldu. Yazma süreci epey zorladı. Bu sizin adınıza başvuran kişi size danışmadan nasıl yazıp çizmiş.. Sonuçta teknik bazı şeyler bilmesi gerekiyor.
Ayrıca bu vatandaş bu başvuruyu yaparken okulda hiç duyuru yapılamadı mı? Yürütücü denilen arkadaş size bilgi vermedi mi, sizden proje istemedi mi? Okul müdürü veya mdr yardımcısı size "hocam bu yıl ne yapmayı düşünüyorsunuz" diye sormadı mı?
Yani öncesinde bunlar hiç yaşanmadı mı?
Yaşanmadıysa durumu okul müdürüne söyleyin, ben hazırlık yapamam deyin. Zorluk çıkarıyorlarsa gücünüz var mı mücadele etmeye? Eğer varsa siz de ona göre politika izleyin. Tübitak il temsilcisine ve merkeze durumu mail ile anlatacağınızı söyleyin.
Hiç bir şeyden haberim yoktu hocam...

Proje başvurusu yapmayı biliyorsa projeleri de yapsın altına benim ismimi yazabilir deyin hocam.

hocam kesinlikle elinizi sürmeyin böyle kendini bilmez insanların bir yerlerini kaldırmayın.. ama kesinlikle neden karışmayacağınızı da açıkça belirtin ki hatasını bilsin hala hatasında devam edip size tafra yaparsa sizde altta kalmayın haddini bildirin

Hocam ne deseniz haklısınız, hazırlarken bile gönüllülük esas zaten proje olayında. Ben olsam önce atar yapardım, alttan alıyorlarsa ve benim için sorun teşkil etmiyorsa, açardım 6 saat egzersiz, yapardım projeleri. Ama böyle bir dayatma havasında ve kaba üslupla karşılık veriyorlarsa hiç yanaşmazdım.

Müdür Bey, bu projeler tüm okulumuzun projesi, bir öğretmenin üzerine bırakmayacağız hepimiz destek vereceğiz demişti. Ama proje başvurusu yapanlar dışında kimseyi göremiyorum.

Son düzenleme:
Ben olsam yapmazdım kesinlikle. "Başvururken bana mı sordunuz?" derdim. Projeleri yüzlerine gözlerine bulaştırsınlar isterdim şahsen. Yapamayıp rezil olsunlar isterdim. Yani bt öğretmenleri olarak "yerimiz doldurulamaz" gibi bir düşünceye sahip değilim. Arduino projesiyse kendiler de yapabilir büyük olasılıkla. Ancak benden gram yardım alamazlardı.

hocam senin adına proje giremez bu tür projeler de gönüllülük esastır, eğitim öğretimin aksatılmaması esastır, kişi isterse ailevi durum vs hastalık çocuk sebebiyle uğraşamaz bile
haliyle sizin adınıza başvurmayı bilen sizin adınıza yapmayı da bilir aynen böyle cevap verin.

başvuru yapılırken danışman adı olarak sizi vermedilerse sorumlu onlardır elinizi bile sürmenize gerek yok bence. adınız sizden habersiz verildiyse benim katıldığım toplantıların tutanakları nerede? ben imzalamadan nasıl katıldım dersiniz hocam. ben olsam bende elimi sürmem.

Başvuru benim adıma değil zaten. Yürütücü kendi adına yapmış.
o zaman o düşünsün.

yürütücüyü görüp "ooo hocam yazdığınız projeler kabul edilmiş.valla helal olsun.çalışmalarınızda başarılar.ben de mangala gidiyodum geçerken çay söyliyim.yorgunluğunuzu alır"derdim. :D:D:D

Geri