Halk Eğitim Öğretmeni kursları kaç saat açabiliyor?

Kodla Büyü

hanifi.ozbey

Aktif Üye
Arkadaşlar norm fazlası olarak halk eğitime atandım.
Halk eğitimlerdeki kurs saatleri hakkında hiçbir bilgim yok.
Kurs açıldığında haftalık kaç saate kadar verilebiliyor.
Sadece bir kurs açarsam haftalık kaç saate girebilirim.
Yada şöyle sorayım bir kurs açıp haftada 30 saat işleyebilirmiyim? (Yani günde 6 saat)
30 saati doldurmak için kaç kurs lazım. Cevap verirseniz sevinirim kolay gelsin...

haftalık 40 saate kadar derse girebilirsiniz.
daha fazla girerseniz ücretini alamazsınız.
bir kurs açıp 30 saat derse girebilirsiniz. ancak bilgisayar kursu 160 saat olduğu için 5,5 hafta sonra kurs bitecektir. tabi eğer büyük bir yerdeyseniz yeniden kurs açılır...

Haftada 40 günde 8 saatten fazla ders veremezsiniz. bunun dışında istediğiniz şekilde kurs açabilirsiniz. Genelde Bilgisayar Kullanımı açılır toplam 160 saatlik.

Başlık açmamak için koyu yazıyorum. bizim ilçede yıllardır haftada 30 saat tek kurs açılmış. ben bundan sonra 4+4 saat iki kurs açıcam haftada 40 saatlik, ama müdürüm mevzuatını tam bilmiyor,
40 saat verebildiğimin resmi yazısı yada mevzuatı nerde kaçıncı madde,
birde haftada 40 saat kurs veren arkadaşlar kurumlarını ve iletişim bilgilerini alabilirsem , müdür diğer müdürlere danışmak istiyorda.

saviola26 , hichchi arkadaşlar siz hem deyseniz ve 40 saat kurs veriyorsanız kurumunuzun bir iletişim bilgisi alabilirsem sevinirim

normal okulda görevli olsan..

30 saat okulda dersin olsa.. 10 saatte halk eğitim kanalıyla kurs açabiliyorsun. toplam 40 saat yapıyor. halk eğitimde görevliysen de bunun aynısı olmalı bence. 15 saat maaş karşılığı 15 saatte ek ders görevinin üstüne kurslar için 10 saat daha ek ders görevi verilebiliyor.. ek ders yönetmeliğinde böyle ama yayın eğitim yönetmeliğinde vb. ayrıca bir saatten bahsediliyormu bilmiyorum.

Arkadaşlar normal okulda görevli biri 30 saat okulda girip 10 saat HEM de kurs açabiliyor onda sorun yokta.
Benim kadrom hem de, idare bana yönetmeliğie mevzuata göre en fazla haftada 18 saat ek ders alabilirsin diyor.
HEM de olup 40 saat kurs veren kimse yok mu yada herhangi bir 40 saat kurs veren HEM bilen varsa hangisi olduğunu söyleyebilir mi?

Geri