Halk Eğitim Bilgisayar işletmenlik kursu kitap önerisi

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
daha önce halk eğitimde çalışırken aynı yazara ait xp ve office 2003 anlatan bir kitabını: http://www.eren.com.tr/kitap/bilgisayar ... 76667.html kullanmıştım.

Aynı yazarlara ait yeni baskısı çıkmış. değerlendirmenizi tavsiye ederim.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/bilgi-v ... 15280.html

tanıtım yazısı:

Elinizdeki bu kitap "Bilgisayar Kullanımı”, "İşletim Sistemleri (Windows 7)”, "İnternet ve E-Posta”, "Kişisel Web Sitesi Hazırlama (Dreamweaver)”, "E-Ticaret”, "Kelime İşlemci Programı (Microsoft Word 2010)”, "Elektronik Tablolama Programı (Microsoft Excel 2010)” ve "Sunu Hazırlama Programı (Microsoft Powerpoint 2010)” konularını içermektedir.

Anlatımda öncelikle konu hakkında bilinmesi gereken temeller verilmiş, daha sonra örnek ve projeler ile bu bilgilerin pratik olarak kullanımı sağlanmıştır. Kitabın tamamında konular ekran alıntıları ve diğer görseller ile desteklenmiştir. Bölüm sonundaki test sorularıyla da öğrencilerin kendilerini test edip bilgilerini pekiştirmeleri sağlanmıştır.

Kitap, Meslek Yüksekokullarının bölümlerinin tamamında zorunlu ders olarak okutulan Bilgi ve İletişim Teknolojisi ile üniversitelerin lisans seviyesinde okutulan Temel Bilgi Teknolojileri ve Bilgisayar derslerinin de ders kitabı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte kitap, bilgisayar kursları için ve bilgisayar okuryazarlığı konusunda kendisini geliştirmek isteyen bireysel kullanıcılar için de kullanışlı bir kaynak olacaktır.

omd hocama katılıyorum. Hakan Hoca'nın kitabını içerik olarak inceledim içerik yönünden bilgisayar işletmenliğine birebir uyuyor. HEM'den kursiyerlerime de öneriyorum. Sizin için de uygun bir kılavuz kitap olacaktır.

:) teşekkürler sayın hocalarım... İnanın kendi kitabımı piyasada uygun kitap bulamadığım için yazmaya kalkıştım. Keşke ben de halk eğitime geldiğimde bu şekilde bir kaynak kitap olsa idi piyasa da yıllardır rahat edeydim diyorum çoğu zaman...

Oturdum bir gün D&R da tüm kitapları inceledim ama bana çoğu bir garip geldi. Örneğin bir kitapta wordde normalde seçim yaparken Shift ve yön tuşlarını kullanırız. Oradaki Shift yerine F8 ve yön tuşları kullanılır demişti. Normalde hiç kullanılmayan yöntemlerle anlatmış. Örneğin Kes Ctrl-X değil de Ctrl-Delete şeklinde anlatılmış. Bu kitaplar hem 2. baskı yapıyor hem de yazarlarının çoğu bilgi işlemci... Demek ki bizim yanlış bildiğimiz yada bilmediğimiz şeyler var..

Geri