Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk Eğitim - BÖTE - Ek tazminat

Konu, 'Halk Eğitim Öğretmenleri' kısmında fieldofinnocence tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bote ek tazminat alamaz aldigi anlasilirsa faiziyle geri oder

2. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar dilekçemi hazırlıyorum. İnşallah olumlu sonuçlanacak. Sonuçlanmazsa mahkemeye gitmek gerekiyor. Her şey açık şekilde yazılmış arkadaş da çok güzel ifade etmiş.

3. sleepy67

sleepy67 Site Gezgini

hiç boşuna başvurma olumlu sonuçlanmayacak.olumlu sonuçlansa bile 2 yada 3 yıl içide aldıgın parayı faizi ile geri vereceksin.yazdıgın mevzuatta 5.sayılı cetveldeki oıkullara atölye labaratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atananalara diyor.böte mezunları bu sıfatlarla atanamaz.onlar branş-kültür öğretmeni olarak atanır.meslek lisesine atanabilenler bu tazminatı alır.senin halk eğitime atanabilmiş olman meslek lisesine atanabileceğin anlamına gelmiyor.

4. incibengu

incibengu Üye

Aman arkadaşlar BÖTE ciler sakın öyle bir iş çıkarmayın başınıza ben tazminat ödedim. Nasıl oldu peki?
    Ben BÖTE ciyim. Ortaokuldan halk eğitime tayin oldum, ilçenin muhasebe bölümü beni genel bilgi değil, meslek öğretmeni olarak kaydetmiş, nasıl becerdilerse. Baktım tazminat alıyorum, baktım maaş karşılığı 20 saat, baktım 40 saate kadar giriyorum, hoş.
    Sonra baktım meğer Trakya bölgesinde bir toplantıda bir öğrendim ki tek böteci ve tazminat alan kişi benim. Kuruma diyorum, git ilçeye söyle dediler. İlçeye muhasebeye gittim, bir bakalım dediler. Baktılar veeee tam bir yıllık tazminatı faiziyle geri ödettiler.
    Ödedim.
    Artık maaş karşılığı 15 saat max 30 saat derse giriyorum.
    Yaaa işte böyle. Yalnış hesap Bağdat'tan döndü.

5. fixx

fixx Site Gezgini

şu örnek dilekçeyi paylaşabilir mi bir arkadaş ?

6. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

yıllardır hem de çalışıyorum bugün müdür yardımcısıyla konuştum hem huzur hakkını hem ek ödemeyi sordum huzur hakkı için daha önce ankarayla konuştuğunu ve ankaradan bilgisayar öğretmenleri için red geldiğini ek ödemeninse hiç kimsenin almadığını yaygın eğitimde olmadığını daha önce iki farklı teknik öğretmenin dilekce verdiğini ilden ve ankaradan görüş aldıklarını ve olumsuz döndüğünü söyledi yani şuan bizim hem de kimse eködeme almıyor
    Bende huzur hakkı için mevzuata bir bakıp ona göre bir dilekce vereyim dedim tamam dedi
    Evet tavsiyelerinizi bekliyorum

7. fixx

fixx Site Gezgini

ne oldu hocam sonuç çıktı mı ?

8. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Alttaki yorumları okuyunca dilekçeyi vermedim. Kültür dersleri işi mantıklı geldi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal