halk eğitim çalışma şartları

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar halk eğitim merkezinde çalışanlara bir kaç sorum olacaktı ;
maaş karşılığını doldurmak için gireceği 15 saat akşam ya da haftasonu olacak malum peki sabah akşama kadar ne yapacak bu eleman yani tüm gün boş, 5 den sonra da kursa mı gidecek yoksa kurumda evrak işlerine vs bakmak için orda mı kalması gerekiyor.
kursiyer bulmak için uğraşması,kapı kapı dolaşması gerekiyor mu
hangi kursları açabiliyoruz(temel bilgisayar kullanımı dışında)
hiç kurs açılmadığı zamanlarda maaş karşılığını nasıl dolduruyoruz
kurs açıldığı zaman ek ders almak için 15 den fazla olmalı haftalık ders sayısı ama bu sefer de zaten akşam 3 saat bile fazla geliyorken atıyorum 6 saat nasıl kurs vereceksin
biraz fazla oldu arkadaşlar kusura bakmayın bu detayların hepsini merak ediyorum eş durumu için düşünüyorum da yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler

Hocam bir kaç tanesini ben cevaplamaya çalışayım.
Kursu hafta sonu açarsanız maaş karşılığı sayılmaz. Ek ders ücreti olarak ücretini alırsınız. Kursu hafta içi açarsanız ( mesai saatinde veya akşam fark etmiyor) maaş karşılığı olarak gözüküyor. Yani ek ders alamazsınız. Eğer hafta içi kursunuz olursa sadece kurs saatlerinde kurumda bulunmanız yeterli olacaktır. Ancak hafta içi kursunuz yoksa o zaman idare ile konuşup günün belli saatlerinde kurumda bulunmanız gerekmektedir.

Birinci dönem hafta içi dört akşam 4'er saat (18.00-21.10) kursum vardı. Toplam 16 saat. Gündüzleri okula gidip gitmemek sana kalmış..
Kursiyer bulmak için dolaşmıyorum. Onlar ama internetten ama kuruma gelip form doldurarak başvuruyorlar.
web tasarım da açabilirsin ama başvuran pek olmuyor..
Bu arada son 1,5 sene içerisinde bilgisayar kurslarına başvurular azaldı. Bunda akıllı telefonların etkisinin de olduğunu düşünüyorum.
Bir de norm olayı var. Geçtiğimiz yaz çok sayıda öğretmen norm fazlası oldu. Eğer bilgisayar kurslarına başvurular azalmaya devam ederse belki ben de yakında norm fazlası olurum...

arkadaşlar halk eğitim merkezinde çalışanlara bir kaç sorum olacaktı ;
maaş karşılığını doldurmak için gireceği 15 saat akşam ya da haftasonu olacak malum peki sabah akşama kadar ne yapacak bu eleman yani tüm gün boş, 5 den sonra da kursa mı gidecek yoksa kurumda evrak işlerine vs bakmak için orda mı kalması gerekiyor.
kursiyer bulmak için uğraşması,kapı kapı dolaşması gerekiyor mu
hangi kursları açabiliyoruz(temel bilgisayar kullanımı dışında)
hiç kurs açılmadığı zamanlarda maaş karşılığını nasıl dolduruyoruz
kurs açıldığı zaman ek ders almak için 15 den fazla olmalı haftalık ders sayısı ama bu sefer de zaten akşam 3 saat bile fazla geliyorken atıyorum 6 saat nasıl kurs vereceksin
biraz fazla oldu arkadaşlar kusura bakmayın bu detayların hepsini merak ediyorum eş durumu için düşünüyorum da yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler
Sayın hocam,
Halk eğitimi merkezlerinde öncelikli olarak kadrolu öğretmenlerin maaş karşılığı görevi yapılır. Bu görev mesai saatlerinde olacak şekilde planlanır. Eğer ilçede maaş karşılığın dolduracak şekilde kurs açılamıyorsa (yeterli talep yoksa) 15 gün içinde ilçeye bildirilir ve ilçede başka okullara görevlendirme yapılır.
Gelelim diğer detaylara hafta içi mesai saatlerinde bir kurs açtığınızı düşünüyorum örneğin (8:45-12:00) ya da (13:00-16:15) saatleri arasında .Bu kurs haricinde ister akşam (18:00 dan sonra), ister hafta sonu, isterseniz ara tatilde, isterseniz de yaz tatilinde bunların hepsinin ek ders görevi olarak karşılığını alırsınız.
Hangi kursları vereceğimize gelince http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=6&alan=Bilişim Teknolojileri adresindeki kursların hepsini açabilirsiniz (talep olursa).

Baska okula gorevlendirme yapilir kucuk bi ilceyse.kurs olmadigi zaman idarenin gozune batarsaniz kurumda evrak isleri yaparsaniz.artik halk egitimler ogretmen normlari kalkiyor cogu kisi norm fazlasi kurs ihtiyacini usta ogreticiyle karsilma mantiginda devlet

Halk Eğitimlerde Tam yıl Tam gün esastır. Eğitim öğretim saati 08:30 22:00 arasıdır. kurslar akşam 22:00'ı aşamaz. akşam kursu açarsanız; maaş karşılığı ders saatini doldurduktan sonra ekdersinizi akşam ücretinden alabilirsiniz. haftasonları vereceğiniz kurslara gelince ; hafta sonları açacağınız kursların tamamı akşam ücretinden ödenir. fakat haftaiçi hiç dersi olmayan bir öğretmen haftasonu kursu açarsa il/ilçe milli eğitim gerekli tedbirleri alarak size haftaiçi başka okulda maaş karşılığına kadar ders verme hakkına sahip.
Yaztatili ve Yarıyıl tatilinde ise haftada en fazla 30 saat günde 6 saat kurs açabilirsiniz. yarıyıl ve yaz tatilinde açılacak kurslarla ilgili E-Yaygın onayı haricinde Kurs onay yazısını İlçe milli eğitim Şube müdürüne teslim edilmesi gerekiyor.

Mrb hocam. Bende geçen sene halk eğitim merkezinde diksiyon ve osmanlıca kursu açtım. Ücretli öğretmenlik kadrosu için sigorta şartı 540 gün. Acaba halk eğitimde ek ders karşılığı açtıgımız kurslar o vasfa giriyor mu

Merhaba hocalarım ek tazminat kurs açılmayan yaz aylarında verilmez diyor kurum bilgisi olan varmı??

Mrb hocam. Bende geçen sene halk eğitim merkezinde diksiyon ve osmanlıca kursu açtım. Ücretli öğretmenlik kadrosu için sigorta şartı 540 gün. Acaba halk eğitimde ek ders karşılığı açtıgımız kurslar o vasfa giriyor mu
Usta öğreticilere de aylık ders saatleri üzerinden sigortalılık gün sayısı hesaplanıp sigorta yatırılır. E-devlette sigortalı gün sayılarınıza bakarsanız görürsünüz. Yalnız çalıştığınız gün sayısından az görünebilir sigortalı gün sayısı. Her 8 saat ders bir sigortalı gün sayılıyordu sanırım.

Hocam sadece ücretli öğretmen statüsünde olabilir miyim halk eğitim merkezinde kurs açtım. Mebe bağlı ve ek ders karşılığı görevlendirme verildi. Ücretli öğretmen olarak sayılır mıyım

Hocam ikisi de ek ders karşılığında çalışıyor ama. O yüzden ücretli öğretmen vasfında olur. Tabi öğretmenlik şartlarını taşıyorsanız 5000 kadro alımına başvurulabilir

Halk eğitim çalışma yönetmeliğini okudum.Bu konuyla ilgili bir yazı göremedim.
arkadaşlar haftaiçi gündüz kurs talebi yok.Haftaiçi akşam açılan kursa gelmek zorunda mıyız,ailevi nedenlerden dolayı gidemiyorum.Bu konuda ne gibi bir sorumluluğum var,gündüz başka okullarda ders görevi isteyebilir miyim haftalık ders saatimi doldurmak için,bilen biri beni aydınlatırsa cok sevinirim.

Akşam dersi zorunlu değil. Ancak akşam girdiğin dersleri de maaş karşılığı sayıyorlar.
Yönetmelikte maaş karşılığı sayılır diye bir şey yok. Görüş yazısına binaen böyle bir şey yapıyorlar.
Sendikalar neden itiraz etmiyor ? Anlamıyorum.
Verebileceğin kurs varsa gündüz o kursu açabilirsin. Hocası yoksa.

Halk eğitim çalışma yönetmeliğini okudum.Bu konuyla ilgili bir yazı göremedim.
arkadaşlar haftaiçi gündüz kurs talebi yok.Haftaiçi akşam açılan kursa gelmek zorunda mıyız,ailevi nedenlerden dolayı gidemiyorum.Bu konuda ne gibi bir sorumluluğum var,gündüz başka okullarda ders görevi isteyebilir miyim haftalık ders saatimi doldurmak için,bilen biri beni aydınlatırsa cok sevinirim.
Hocam kurumun kadrolu öğretmeni isen talep akşam geliyorsa gitmek zorundasın.ilçe meme yazı yazsınlar başka okula görevlendirsinler sizi açık varsa.

önce maaş karşılığı sonra ekders
maaş karşılığınız doluyorsa gündüz uğramayabilirsiniz dolmuyorsa uğramanız lazım
bilişim teknolojiler alan adının altındaki tüm kursları açabilirsiniz
kurs açarken kursiyer şartları önemli her kurs için bakmanız gerekli kimilerinde yaş şartı var.

Geri