Halk eğitim kursu ek ders sorunu

Kodla Büyü

ykoc

Site Gezgini
Arkadaşlar iyi akşamlar
Meslek lisesinde çalışıyorum.Hafta sonu 10 saat açık lisede yüz yüze eğitim derslerine giriyorum
Hafta içi halk Eğitimden kurs açabilir miyim
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

hafta içi girdiğiniz ders saati sayısına göre açabilirsiniz. Girebileceğiniz maksimum ders saatini okulunuzda hafta içi dolduruyorsanız (Genel bilgi öğretmeni:30, Atölye öğretmeni:44 saat) açamazsınız. Bu saatlerin altında giriyorsanız. bu saatler limitinde kurs açabilirsiniz.

hafta içi girdiğiniz ders saati sayısına göre açabilirsiniz. Girebileceğiniz maksimum ders saatini okulunuzda hafta içi dolduruyorsanız (Genel bilgi öğretmeni:30, Atölye öğretmeni:44 saat) açamazsınız. Bu saatlerin altında giriyorsanız. bu saatler limitinde kurs açabilirsiniz.

Teşekkür ederim
Sorumun yanıtını aldım

http://www.ozkansoft.com/m-e-b-ogre...liskin-esaslar-2016-2017-ek-ders-yonetmeligi/

10 saate kadar ücret alabilirsiniz.

Diğer okul ve kurumlarda ders görevi
MADDE 26- (1) Bu Karar kapsamında bulunan yönetici ve öğretmenlere, aslî görevlerini aksatmamak
ve aylık karşılığı ders görevlerini tamamlamak kaydıyla; Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda, diğer kurumlara
bağlı okullar ile yüksek öğretim kurumlarında, ücretleri görev aldıkları okul veya kurumca ödenmek üzere ek
ders görevi verilebilir. Ancak, bu tür görevlendirmelerde verilecek ek ders görevi, kendi okullarında veya
dengi okullarda haftada aylık ve ücret karşılığı okuttukları ek ders saati sayısı toplamını dolduranlar
bakımından haftada 10 saati geçemez.
(2) Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen yönetici ve öğretmenlere, bu Kararın 7, 8 ve 9 uncu
maddelerine göre verilen ek ders görevleri istisnadır.

Hocam buna göre haftalık 44 saatlik dersim olsa bile 10 saatlik kurs açabilirim
Sürekli farklı yorumlar oluyor
Halk eğitim bile bu Konuda net birşey söyleyemiyor
Mutemet sorun çıkarmazsa, bizim açımızdan sıkıntı yok diyorlar
Bende kurs açıldıktan sonra böyle bir sorun olmasın diye emin olmak istiyorum

Halk eğitimde girdiğiniz 10 saat dersin ödemesini md. 26 ya göre halk eğitim yapmalı.

Hocam buna göre haftalık 44 saatlik dersim olsa bile 10 saatlik kurs açabilirim
Sürekli farklı yorumlar oluyor
Halk eğitim bile bu Konuda net birşey söyleyemiyor
Mutemet sorun çıkarmazsa, bizim açımızdan sıkıntı yok diyorlar
Bende kurs açıldıktan sonra böyle bir sorun olmasın diye emin olmak istiyorum

Halk eğitimde girdiğiniz 10 saat dersin ödemesini md. 26 ya göre halk eğitim yapmalı.

Halk eğitim Puantaj hazırlayıp kadrosunun olduğu okula gönderebilir veya Kurs Onayına göre kendi okulu da ödeyebilir. Birçok yerde uygulama bu şekilde, Öğretmenin haftalık kaç saat derse girdiğinin takibini yapabilmek adına kendi kurumunda bu tür görevlendirmelerin puantajı toplanarak ücretinin yapılması daha sağlıklı oluyor.

Son düzenleme:
Bütün görevlendirme devam çizelgelerinin kadronun bulunduğu okulda toplanması en güzel yöntem ancak 3 okul 5 öğretmen varsa bu iş makul oluyor. Bazı halk eğitimlerde 50 okul 100 öğretmen vb. sayılar olunca puantaj gönder, gitti gitmedi derdi uğraşılacak iş gibi görünmüyor. Ücret onayını alıp ödeme yapmak hemler açısından daha makul.

Konu sahibi hocam, sizin şu andaki yüz yüze eğitim uygulaması ek ders saatlerine ilişkin kararın 8. maddesi kapsamında. Aynı madde kapsamında destekleme yetiştirme kurslarında göre verilirken branş öğretmeninin dersi 20 saatse örneğin, toplam 40 saat olacak şekilde dyk açılabiliyor.

HEM kursu ise madde 9 a göre açılırsa, ilgili mevzuatındaki ücretli usta öğretici görevlendirmesine uygun olarak, 10 saat daha görev verilebilir. İstanbul Maarif Müfettişlerinin sitesindeki soru cevap bölümünde buna göre bir cevap vardı. Bu maddelerin ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiği ile ilgili.

Ama eninde sonunda ödemenin altına imza atacak kişilerin aklına yatmazsa da yapacak bir şey yok. İşin içine HEM ve ek ders girdi mi kişi sayısı kadar görüş çıkıyor. Resmi görüş talebinde bulunulabilir çok gerekli olursa.

Geri