Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Halk Eğitim Merkezi Ek Ders / Maaş Karşılığı

Konu, 'Halk Eğitim Öğretmenleri' kısmında pointer tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. pointer

  pointer Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2015
  Mesajlar:
  121
  Beğeni:
  6
  Merhaba arkadaşlar,

  normal okullarda 30 saat derse girersek 10+3 ek ders alıyoruz. halk eğitim merkezlerinde nasıl, kurs açılıyor deniliyor kursların saatleri nedir ücreti nedir?

  kurs sürekli açılıyor mu, hangi saatlerde.

  özetle arkadaşlar norm fazlası oldum ve önümde 2 seçenek var biri halk eğitim merkezi diğeri meslek lisesi.

  teşekkürler
   
 2. ersan3333

  ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Mart 2016
  Mesajlar:
  304
  Beğeni:
  14
  büyük bir ilçe değilse sürekli kurs açılmaz ve orda başka okulalra görevlendirme olursun yada norm fazlası.
  saatler kursiyerlerin isteğine göre akşam isterler öğlen isterler o saatlerde olur.
  ekdersin olmaz
   
 3. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  548
  Beğeni:
  86
  Halk eğitim normlarını düşürdüler orada da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Meslek lisesi daha doğru bir tercih olabilir ama sizin beklentiniz ve kararınız önemli.
   
 4. zeymera

  zeymera Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  215
  Beğeni:
  1
  Halk eğitimler malesef ki çiftlik gibi hocam, merkezi ilçelerde daha güzel işliyor sistemler ama diğerlerinde müdürün keyfine kalmış durumda. Aslında halk eğitimlerde kurs açabilirseniz ders anlatmak çok keyifli, gelen herkes istekli oluyor çünkü. benim idarem çok sıkıntılıydı, müdür branşımdan dolayı beni bilgisayar başına sabitleyip memur olarak kullanma çabasındaydı devamlı, kurs açma konusunda çok isteksizdi ve açmamak için her yolu deniyordu. en sonunda ilçedeki 2 okula görevlendirildim, rahat ettim. 3 yılımı doldurup tayin istemiştim hemen. eğer idare böyle davranmasaydı gerçekten çok zevkliydi dersler
   
 5. yasar1907

  yasar1907 Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2011
  Mesajlar:
  9
  Beğeni:
  1
  küçük bir ilçedeyseniz kesinlikle tavsiye etmem hocam üç sene çalıştıktan sonra bu sene meslek lisesine geçtim bende görevlendirme olarak evet orayı aramıyor değilim ama iyiki okuldayım.kurs saatleri sıkıntılı eğer kendini bilen bir idare yoksa memurda olursun idarecide olursun tamircide olursun diğer usta öğreticilere yardımcıda olursun ne yaptığını bilemediğin her işe seni çağırırlar adın bilgisayarcı sonuçta ama büyük ilçelerde çalışan arkadaşlarım baya memnun kurs sıkıntısı yok adamların okul gibi ders saatlerinde gelip gidiyor başkada hiç bir işe karışmıyor
   
 6. ozhan07

  ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  324
  Beğeni:
  10
  halk eğitimin yoğunluğuna, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak değişiyor. il ve ilçe merkezlerinde ise sıkıntı olmaz, il merkezindeyim kurumun olduğu yer biraz sapa kaldığı için kursiyer bulmak da sıkıntı yaşıyoruz, 2 kişiyiz norm olarak. ama belediyenin, gençlik merkezlerinin kurslarında öncelik biz de olduğu için oralarda görevlendiriliyoruz. sadece sene başında "ne yapacağız, nerede görev alacağız" türünden sıkıntı oluyor...
   
 7. cupcake

  cupcake Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2013
  Mesajlar:
  254
  Beğeni:
  29
  arkadaşlar halk eğitimde kurs olmadığı dönemde ne yapıyor öğretmen, kuruma gidip 5 e kadar bekliyoruz mu maaş karşılığı için , bir de kurs açılınca bunun haftalık 15 saati maaşa mı gidiyor
   
 8. poet

  poet Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.363
  Beğeni:
  28
  Halk eğitim candır. Halk eğitim sayesinde öğretmen olduğumu hissettim ve mesleki anlamda kendimi çok mutlu hissediyorum. Tabii halk eğitim merkezinin bulunduğu bölgenin nüfusu, kurs açılma potansiyeli, idare vb. gibi etkenler önemli..
   
 9. crescent_86

  crescent_86 Site Gezgini

  Kayıt:
  13 Ocak 2008
  Mesajlar:
  70
  Beğeni:
  2
  Hocam,ben de halk eğitimde çalışıyorum iki öğretmeniz,3 dönem üstü üste kurs açtım ama son kursta kayıtlar dolmadı.Bulunduğum ilçede iki farklı belediyeye ait kurs merkezi var ve usta öğreticiler çalıştırılıyor.Şimdi sorum;oradaki ders bana mı verilmeli?Bana verilmezse akibetim nasıl olur?Toplamda 489 saat derse girmiş olacağımdan 1 senede maaş karşılığını dolduramamış oluyorum ,Normumu mu düşürürler?
   
  ozhan07 bunu beğendi.
 10. en_nomad

  en_nomad Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Mart 2008
  Mesajlar:
  119
  Beğeni:
  2
  Maaş karşılığı 20 saat oluyor hocam.
   
 11. ahmet58

  ahmet58 Site Gezgini

  Kayıt:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  66
  Beğeni:
  3
  maaş karşılığı 20 saat, resmi tatillerde ücret alamazsın(Kurs resmi tatili atlar), seminer döneminde kurs açamazsın, nöbet ücreti yok, kursun son günü 3 saat olur (dolayısıyla ek dersin yine düşer) Müdürün keyfine göre diğer kurs merkezlerine (Belediye, cezaevi) görevlendirilebilir sin, Bilgisayar lab. Muhasebe ve Büro yönetimi hocalarına verebilir, Bilgisayar lab. ders anlatmak kolay diye Müdür yardımcısı tarafından kurs açılarak elinden alınabilinir, Hiç kurs açılmayan alanlara norm veren bakanlık, bilişim alanına norm vermeye bilir, verildi ise heran geri alabilir.
   
 12. mevzuat

  mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Ekim 2015
  Mesajlar:
  630
  Beğeni:
  24
  10+1 dediğimiz her 10 saat yüz yüze ders için 1 saat planlama ücreti ödeniyor mu?
   
 13. ortega41

  ortega41 Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2015
  Mesajlar:
  15
  Beğeni:
  0
  Evet Ödenir girdiğiniz saate göre okullardki gibi hesaplanır.
   
 14. ozhan07

  ozhan07 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  324
  Beğeni:
  10
  Devam etmekte olan kursu size aktarabilirler mi bilmiyorum hocam. dönem başında olsaydı size vermek zorundalardı. idare ile konuşmanız lazım. hocam bir şekilde bilgisayar işletmenliği kursu açmaya çalışın derim. bildiğim kadarıyla böte mezunu olarak 1 sene boyunca 500 saatin üzerinde kurs açmak zorundayız. yoksa norm sıkıntıya düşüyor.
  ya da kısa süreli bir kaç kursta açabilirsiniz. kendi personelinize veya diğer kurumlardaki personele de müdürünüzün bağlantısıyla kurs açabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal