Halk Eğitim Merkezinde Başlayan Öğretmen Aday Dosyasını Nasıl Hazırlar ?

Kodla Büyü
Arkadaşlar iyi günler. Halk Eğitim Merkezine atanmış bir öğretmen aday dosyasını nasıl hazırlar ?Halk Eğitimde diğer kurum ve okullarda görev yapan öğretmenlere nazaran, Rehber Dosyası,Yıllık Plan vs. farklı türde dosyaları olmadığı için Aday Dosyası nasıl olur nasıl doldurulur? Şimdiden teşekkürler.;)

Halk eğitim merkezinde çalışmadım ama okulumuzda görevine devam eden bir arkadaştan gördüğüm kadarıyla alan taraması çalışmaları vardı dosyasında çokça. Bir sürü de yönetmelik eklemişti hatırladığım kadarıyla.

Halk eğitim merkezinde çalışmadım ama okulumuzda görevine devam eden bir arkadaştan gördüğüm kadarıyla alan taraması çalışmaları vardı dosyasında çokça. Bir sürü de yönetmelik eklemişti hatırladığım kadarıyla.
Teşekkürler hocam.
Hocam bana şöyle tam olarak hangi farklılıklar var dosyasıydı, taramasıydı falandı filandı onlar lazım işte.

Takip.
Benim atandığım yer küçük bir yer. Kimsenin bir şeyden haberi yok. Genel olarak bana yıkmış durumdalar ve benim daha ilk yılım. Ne yapacağımı bilemedim açıkçası. Dosyalar nasıl oluyor ne farklılıklar oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Birde ilçe milli eğitim müdürü gelince durumun netleşir dediler. Bu bir aylık kurs açma işi sıkıntı olur diye seni burada da değerlendirebiliriz dediler bana. Buna hakları var mı? Yani memur gibi oradaki bilgisayar işleri ile ilgilendirmeye mecbur edebilirler mi? Ne yapmamı önerirsiniz.

Hocalarım eğer çalıştığınız il,ilçe köye gelecek olan müfettiş sıkıntı yapan biri değilse kurumunuzda müdür ve danışman öğretmeniniz olacak kişilerde çok sıkıntı yapacak biri yoksa yazın geçin benim çalıştığım yerde geçmiş dönemdeki öğretmen adaylar öyle yapmış. Yoksa adam akıllı yapan yok bunu. Halk Eğitim de çalışıpta adam akıllı bir aday dosyası hazırlayan yok. Bildiğiniz yok. Maalesef tabi ki.

Bu arada yapacak olacaksanız,
1-Ders yerine kursları yazmanız gerekiyor,
2-Yeterli saati karşılayacak dersiniz yok ise başvuru varsa aynı kursu gerekirse 2.kursu açın.
3-Gözlem dersi için halk eğitimde ki diğer kursları yazabilirsiniz.
4-Zümre olacak varsa aynı branş öğretmen yapın formu yoksa gerek yok.
5-ŞÖK raporu, veli raporu, sınıf rehberlik raporu bunlar halk eğitimde yok fasa fiso.

İyi Eğitimler, kolay gelsin.

H
Hocalarım eğer çalıştığınız il,ilçe köye gelecek olan müfettiş sıkıntı yapan biri değilse kurumunuzda müdür ve danışman öğretmeniniz olacak kişilerde çok sıkıntı yapacak biri yoksa yazın geçin benim çalıştığım yerde geçmiş dönemdeki öğretmen adaylar öyle yapmış. Yoksa adam akıllı yapan yok bunu. Halk Eğitim de çalışıpta adam akıllı bir aday dosyası hazırlayan yok. Bildiğiniz yok. Maalesef tabi ki.

2-Yeterli saati karşılayacak dersiniz yok ise başvuru varsa aynı kursu gerekirse 2.kursu açın.
5-ŞÖK raporu, veli raporu, sınıf rehberlik raporu bunlar halk eğitimde yok fasa fiso.

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için. Bende sadece okulda çalışanların aday staj dosyası örneğini buldum. Kurumum bile tam bilgi sahibi değil. Dedikleriniz üzerinden yapmaya çalışacağım. Teşekkürler.

Hocam öncelikle hayırlı olsun . Seni burada değerlendiririz derken sanırım ilçe formatörü şeklinde kullanmak istemişler ki isterlerse halk eğitim müdürü ile göürüşür ilçe meb müdürü ve seni ilçe bünyesinde görevlendirirler. Bir memur gibi değil ama 8 - 5 çalıştırabilirler . İlçenin web sayfasıdır kurumdaki bilgisayar yazıcılar vs. varsa ses sistemi felan :D ... Gerçi bana kalsa okulda görev yapıp çıldırmaktansa ilçe meb de kafama göre takılmayı tercih ederim. Heleki bilgisayar donanımcıysan kesinlikle rahat edersin çünkü çoğumeb çalışanı bir halt bilgiye sahip değil çok yorulmadan rahatça çalışırsın bence :))))

Hocam öncelikle hayırlı olsun . Seni burada değerlendiririz derken sanırım ilçe formatörü şeklinde kullanmak istemişler ki isterlerse halk eğitim müdürü ile göürüşür ilçe meb müdürü ve seni ilçe bünyesinde görevlendirirler. Bir memur gibi değil ama 8 - 5 çalıştırabilirler . İlçenin web sayfasıdır kurumdaki bilgisayar yazıcılar vs. varsa ses sistemi felan :D ... Gerçi bana kalsa okulda görev yapıp çıldırmaktansa ilçe meb de kafama göre takılmayı tercih ederim. Heleki bilgisayar donanımcıysan kesinlikle rahat edersin çünkü çoğumeb çalışanı bir halt bilgiye sahip değil çok yorulmadan rahatça çalışırsın bence :))))

Hocam burada da ihtiyaç yokmuş. Şimdilik kaldım Eylül'e :) Okulları da gezdim ama bu Ramazan dolayısı ile kursiyer bulamadık işte. Yine de atanmış bir öğretmenin memur gibi çalıştırılması hususu bana saçma geliyor. Yönetmelikte yeri var mı? Olur da böyle bir durum olursa itiraz edilemez mi?

Peki hocam kurs açılmadığı zaman dosya nasıl doldurulmalı. Alan taraması vs gibi şeylerle mi? Ben yeni göreve başladım sayılır ve kursiyer bulamadık. Haziran'ın 14'ünden sonra seminer zaten bildiğim kadarıyla. O zaman ki süreçte ne yapmalıyız?

Geri