Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Halk Eğitim Müdürünün Skandal Konuşma Kaydı

Konu, 'Eğitim Haberleri - HABER' kısmında hikomen tarafından paylaşıldı.


 1. hikomen

  hikomen Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2007
  Mesajlar:
  156
  Beğeni:
  23
  Yorumsuz paylaşıyorum arkadaşlar.
  Halk eğitim müdürü kursiyere belge vermek için para istiyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2019
 2. amip33

  amip33 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.414
  Beğeni:
  77
  Sendika kavgası,gerisi hikaye.. Eğitim Bir Sen iki grup oluştu seçimde yenen takım yenilen takımı yemeye çalışıyor. :) Kütahya'da idareciler hakkında bir süre daha skandal şeyler duyacaksınız:)
   
 3. yuci81

  yuci81 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  644
  Beğeni:
  45
  Her yerde var bu. Doğru mu? Elbette yanlış. Bütün hepsi de cebine atmıyor tabi ki, halk eğitim için kullanıyor. Me müdürü diyor ki para toplayamayacaksan ne işin var Halk eğitim müdürlüğünde ve diğer müdürlüklerde. Zihniyet değişmeli önce, şikayetler sadece sendika atışmasından olmamalı.
   
 4. diferans

  diferans Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Haziran 2016
  Mesajlar:
  54
  Beğeni:
  8
  benzer bir durum batı karadeniz'deki küçük bir ilimizin halk eğitim merkezinde de yaşanıyordu yakın zamana kadar, sertifika parası adı altında 50-100 liralara varan paralar talep edilip bu paralarla da kuruma binek araç alınıyor, daha sonra bu araç kurum içinde paylaşılamıyor ve davalık olmamak için aracı milli eğitim müdürlüğüne hibe etmek zorunda kalıyorlardı.
   
 5. EgemenAksu

  EgemenAksu Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2019
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  Oda birşey mi. Benim duyduğum İstanbul'da Esenler halk eğitim merkezine gidin kimlere istiyorsan kimlik fotokopilerini ver 1 hafta sonra git belgeni al. Kimliğin sahibi isterse karsta olsun farketmez . Fiziken olmayan ama varmış gibi gösterilen hayali açtıkları dersliklerdeki kursların içine eklerler eğitim falan almadan 1 hafta sonra gidersin parasını ya elden nakit vererek yada M..... A... Adında halk eğitimde çalışan bir görevlinin TR51 .............. başlayan şahsi hesabına yatırarak belgelerini alabilirsin. adamlar öğle profesyonel olmuşlar ki her gece gizlice girişler yapıyor sana whatsapptan giriş yaptıklarına dair resim atıyorlar sabah olmadan sınıfları kapatıyorlar. bu şekilde ayda 10.000 kişiden fazla kişiye eğitimsiz yasal olmayan yollar ile belge verildiği söyleniyor. 10.000 belge tanesi 100 TL olsa ayda 1.000.000 TL bir rant. Dediğim gibi bunlar benim uzman arkadaşlardan duyduğum şeyler kimsenin günahını almak istemem. Bu işi hakkı ile yapan görevini seven birçok memur olduğuna eminim. bence devlet bu işe el atmalı ve görevini kötüye kullanan kişileri belirleyip gerekeni yapmalı. Eğer birilerinin günahı alınıyorsa da onları bu sayede aklamalı. Ben bir iş güvenliği uzmanı olarak şantiyelerime eğitim almadan hiç bir personelimi sokmam herkes benim gibi düşünse ve hareket etse bu sorunda çözülmüş olur.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal