Halk Eğitimde Akşam Kursu Maaş Karşılığı mı Ek Ders mi?

Kodla Büyü
Halk EĞitimde diyelim ki akşam 15 saatlik kursumuz var: Gündüz hiç kursumuz yok. Bu 15 saat maaş karşılığı mı sayılır yoksa mesai dışı olduğu için direk ek ders mi sayılır?

maaş karşılığı olur hocam. benim de bazı kurslarım akşam olacak, müdür yardımcısı maaş karşılığı dolmadan, ek ders olmadığını söyledi.maaş karşılığını doldurmak için hafta sonu bile kurs açabiliyorsunuz talep olursa.

ama hocam ben yanlış bilmiyorsam akşamları ve hafta sonları biz istemediğimiz sürece mesai saatleri dışında bize kurs açamıyorlar. Ben bu durumu sorduğumda mezvuatta boşluk olduğu söylendi.

poet' Alıntı:
ama hocam ben yanlış bilmiyorsam akşamları ve hafta sonları biz istemediğimiz sürece mesai saatleri dışında bize kurs açamıyorlar. Ben bu durumu sorduğumda mezvuatta boşluk olduğu söylendi.
bu konuyu ben de merak ediyorum :?:
bizim idareciler kurs talebine göre derse girersiniz, öğretmenin isteğine bakılmaz demişti...

Yaz tatilleri hariç 15 saat zorunludur. Yaz tatilinde ise girdiğiniz her saat ekders sayılır. Çünki yaz tatilinde tatildesiniz. Maaşı almak için girmeniz gereken ders yok..

maaş karşılığı sayılır. çünkü bazı okullarda derslik sıkıntısı yüzünden (özellikle meslek liselerinde) cumartesi günüde ders var. ama aynı ekders yönetmelği gecerli. önce maaş karşılığı 15 saat, ondan sonrası ekders. illaki araştıracam diyorsan bakacağın tek kaynak ekders yönetmeliğidir.

halk eğitimdeki böte mezunları için 15 + 18 mi 1 + 28 mi olur?

poet hocam bana pm den mesaj atmış. Ben başıma geleni anlatayım size. Hocam ben halk eğitimde çalıştım. Haftada 10 saat gündüz 10 saat akşam 10 saat hafta sonu vardı. Toplam 30 saat. ek dersim 30-15=15 saat. Yani maaş karşılığını doldurmadan asla ekders alamazsınız hocam. Akşam hafta sonu farketmiyor.

arkadaşlar siz okulda değilde direk halk eğitimde mi çalışıyorsunuz. konuyu anlamadım da. yoksa formatörsünüz de halk eğitimde kurs mu açacaksınız

poet' Alıntı:

hocam benim kurslarda belli oldu.kursiyerler hep akşam istiyorlar.bir grubum var haftada 4 gün,akşam olacak dersim 16 saat.böylelikle maaş karşılığını doldurmuş olacağım.kesin bilgi nerde var bilmiyorum .ama maaş karşılığını doldurduktan sonra akşam ve h.sonu kurs veremezler istemediğiniz sürece.bide şubat tatili ve yaz tatili hakkımız. anladığım kadarıyla halk eğitimde maaş karşılığını doldurduktan sonra rahatsınız.
hocam benim aklıma takılan bir soru var?ben bilgisayar kullanımı kursu vermek istiyorum.bu kursu haftada 16 saat verebilirmiyim?
yani herhangi bir kursla ilgili haftallık toplam ders saatinde bir sınırlandırma var mı?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
poet' Alıntı:
1+28 nasıl oluyor hocam?
15 + 28 yazacaktım. bilgisi olan var mı :?:
Ön uyarı: formatörsünüz veya normal bi okulda öğretmensiniz..
Okuldan alabileceğiniz ekders en fazla 18 saattir. (sınıf rehberliği veya kulüp hariç, formatörler doğrudan 18)
Halk eğitim kursunda görev alırsanız en fazla haftalık +10 eklenir,
yani
15 (maaş karşılığı)+(18 okuldan+ 10 halk eğitimden)
= 15+28, toplamda en fazla haftalık 28 saat ekders alırsınız..

Şunuda unutmayın, Normal eğitim öğretim döneminde halk eğitimden kaç saat derse girerseniz girin, fazla çıkanı fahri girmiş sayılırsınız..
Diğer branşlar içinde şöyle bir örnek vereyim, halk eğitime bağlı olarak sbs kursu açılıyordu. Bir öğretmene haftalık en fazla +10 saat ders yazılıyordu. Okuldaki derslerden ve ders dışı etkinliklerden hariç..

Not: Hafta sonu ve gece girdiğiniz ders ise geceden ücretleniyor. Yani okulda derse girerken katsayı 140, gece derse girerken 150 (normal 7 tl ise gece 7,5 tl falan oluyor)

hasan hocam benim kadrom halk eğitimde zaten. ek dersimiz nasıl oluyor? maksimum 18 mi 28 mi?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
halk eğitimin mesai saati nasıl oluyor arkadaşlar?
kursların talebine bağlı diye biliyorum. işte çalışanlar ve öğrenciler gündüz gelemiyor

maaş karşılığı 15 , ekders maksimum 18 hocam ilköğretimdeki gibi.(böte mezunları için )

mesai saatleri size bağlı akşam hafta sonu olabiliyor.kursun durumuna göre..
hocam benim aklıma takılan bir soru var?ben bilgisayar kullanımı kursu vermek istiyorum.bu kursu haftada 16 saat verebilirmiyim?
yani herhangi bir kursla ilgili haftallık toplam ders saatinde bir sınırlandırma var mı?

bilg_ogr' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
halk eğitimin mesai saati nasıl oluyor arkadaşlar?
kursların talebine bağlı diye biliyorum. işte çalışanlar ve öğrenciler gündüz gelemiyor

maaş karşılığı 15 , ekders maksimum 18 hocam ilköğretimdeki gibi.(böte mezunları için )

mesai saatleri size bağlı akşam hafta sonu olabiliyor.kursun durumuna göre..
ben o kursu haftada 16 saat vereceğim zaten. bir sınırlama yok diye biliyorum.
halk eğitimle birlikte 28 saat ek ders alınabiliyor. biz alamıyor muyuz ?

böte mezunuyum kadrlu olarak halk eğitime atandım. 4 ekime kadar hergün 3 saat maaş karşılığı kuruma gidip oturdum. 5 ekim itibarıyla kurslarım başlıyor. hafta içi salı,çarş,perş,cuma öğleden sonraları 6 şar saat toplam (24 saat) diğer kursum ise haftasonu c.tesi,pazar 8*2=16 saat olmak üzre onayları alındı.
bu iki kurs haftada 40 saat oluyor. 15 saat maaş karşılığı 25+3=28 saat ekders olacak (+3 nereden geldi derseniz yönetmelik gereği 30 saate kadar her 10 saatte 1 saat planlama ekdersi var ) 15 tatil ve yaz tatilleri serbest siniz. ben kalırım kurs açarım derseniz ekdersin tamamı size kalır (maaş karşılığı yoktur.)
bazı ilçelerin uygulamaları farklı olabilir. müdürler yönetmelikleri kendilerine göre yorumlayabiliyorlar

skorkmazz' Alıntı:
böte mezunuyum kadrlu olarak halk eğitime atandım. 4 ekime kadar hergün 3 saat maaş karşılığı kuruma gidip oturdum. 5 ekim itibarıyla kurslarım başlıyor. hafta içi salı,çarş,perş,cuma öğleden sonraları 6 şar saat toplam (24 saat) diğer kursum ise haftasonu c.tesi,pazar 8*2=16 saat olmak üzre onayları alındı.
bu iki kurs haftada 40 saat oluyor. 15 saat maaş karşılığı 25+3=28 saat ekders olacak (+3 nereden geldi derseniz yönetmelik gereği 30 saate kadar her 10 saatte 1 saat planlama ekdersi var ) 15 tatil ve yaz tatilleri serbest siniz. ben kalırım kurs açarım derseniz ekdersin tamamı size kalır (maaş karşılığı yoktur.)
bazı ilçelerin uygulamaları farklı olabilir. müdürler yönetmelikleri kendilerine göre yorumlayabiliyorlar
hocam 28 saat ek dersi yönetmeliklerle gösterir misiniz? müdür yardımcımız sormuştu...

skorkmazz' Alıntı:
benim kursumda 4 ekimde başladı hocam.bende kus olmazsa ne olur diye merak ediyordum.
müdür yardımcımız: halk eğitimin ilköğretim gibi olmadığını kurs varsa gelirsiniz yoksa gelmezsiniz dedi.
biz maaş karşılığı hergün gidip oturmadık sizin gibi.sadece 1 kaç defa uğradık .şimdiye kadar evdeydik.
sanırım bu halk eğitim müdürünün tutumuna bağlı..

ilçelerimizden bir tanesinin müdürü 30 saat derse girilebilir demiş. +10 saat başka kurumdan ders alabilir demiş. isteyen öğretmen +10 saat halk eğitimden alırken " halk eğitim kadrosunda olan bir öğretmen başka bir halk eğitimden mi alacak ozaman +10 saati " sorusuna cevap veremeyince işler yoluna girmiş :)

maaş karşılığı + ekders + yaygınegitim

BÖTE 15 + 15 + 10 (10 saat yaygınegitim kursları) +3 onabir (30 saat için)

Teknik Öğrt 20 + 20 + 10 + atolye .şefi ++ +++++++++++++ :D

atolye şefliği olabiliyormu halk eğitimlerde.
ben TEF mezunu ve halk eğitimde görevliyim.
benim maaş karşılığı giridğim ders sayısı 20
idarede günde 8 saatten fazla kursa giremeyeceğimi söyledi.
atolye şefliği ve formatörlük hakkında bilgim yok. bunlar oluyorsa nasıl olcak ve avantaj ve dezavantajları nelerdir?

poet' Alıntı:

hocam o zaman başka bir okulda 15 saat derse girmeniz gerekir. Akşam kursunu en azından dilekçe ile maaş karşılığı olarak girmek istiyorum diye bir dilekçeyle açabilirsiniz. Yoksa başka bir okulda görevlendirme yaparsınız. Ya da formatör olun.

Geri