halk eğitimde kurs açamıyor muyuz?

Kodla Büyü

imsiyat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
az önce halk eğitim merkeziyle görüştüm. 40 saatten fazla ders aldığımız için hafta sonu kurs açamayız dedi arkadaş.

var mı böyle bir şey arkadaşlar? hangi yönetmelikte yazıyor acaba bilgisi olan var mı?

evet hocam yaz tatili ve yarıyıl tatili okul ve hem ders saati toplamı 40 geçemez

siz zaten 40 saat derse giriyorsanız hem de kurs açamazsınız

yaz ve yarıyıl tatilinde 40 saate kadar kurs açabilirsiniz

yönetmelikte pek öyle demiyor gibi:

Öğretmenlerin haftalık çalışma süresi

Madde 87 — (Değişik: 09.06.2007/26547 RG) Öğretmenlerin aylık karşılığı, zorunlu ek ders ve isteğe bağlı ücretli ders saatleri, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'a göre belirlenir. Örgün eğitim kurumlarında aylık ve zorunlu ek ders karşılığı görevlerini tamamlayamayan öğretmenlerin ders saatlerini, kadrolarının bulunduğu örgün eğitim kurumlarının tabi olduğu çalışma saatleri içinde merkezlerde tamamlamaları sağlanır. Kadrolarının bulunduğu örgün eğitim kurumlarındaki günlük çalışmaları dışında merkez/merkezlerce açılacak kurslar için yapılan görevlendirmelerde haftada 10 saate kadar ek ders ücreti ödenir.

Uzman ve usta öğreticilerin haftalık çalışma süresi

Madde 88 — Uzman ve usta öğreticilerden resmî görevli olanlara haftada 10 saate kadar, herhangi bir özel kurum ve kuruluşta veya kendi adına sigortalı çalışanlar, bireysel emeklilik sigortası kapsamında olanlar ile Bağ-Kur sigortalıları gibi resmi görevi olmayanlar haftada 40 saate kadar merkezlerde uzman ve usta öğretici olarak görevlendirilebilir.

herhangi bir ders saati sınırlaması görmedim açıkçası.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26080_0.html

Geri