Halk Eğitimde M. Yard. zorla olmam isteniyor YARDIM

Kodla Büyü

bznesm_srkn

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugun ilçeye cağırdılar şubat 3 de Resen Halk eğitime atamanı yapacağız dediler müdür yardımcısı olarak ben istemediğimi söyledim kaç kere ama bunun istekle alakası yok denildi. Google dan arama yapmaya bile şuan gücüm yok yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar var mı ben okulumda kalmak istiyorum... lütfen bi yol oldugunu söyleyin acil yardım......

Norma fazlasımısınız hocam. Zorla görevlendirme ilk defa duyuyorum.

norm fazlası değilim 16 saat dersim var ve F-BTR yim ilçe beni sever ve bu işi yapabileceğimi layıgıyla biliyor bunu yapalım geçelim diyorlar ve sana bağlı değil dediler ben istemiyorum :(

Normalde zorla çalıştıramazlar ancak şuan olağan üstü hal uygulandığı için belki size güvenmiş ve o konuma uygun görmüşlerdir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

II. Zorla çalıştırma yasağı

MADDE 18.
– Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.

Şekil ve şartları kanunla düzenlenmek üzere hükümlülük veya tutukluluk süreleri içindeki çalıştırmalar; olağanüstü hallerde vatandaşlardan istenecek hizmetler; ülke ihtiyaçlarının zorunlu kıldığı alanlarda öngörülen vatandaşlık ödevi niteliğindeki beden ve fikir çalışmaları, zorla çalıştırma sayılmaz.

IV. Temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasının durdurulması

MADDE 15.
– Savaş, seferberlik, sıkıyönetim veya olağanüstü hallerde, milletlerarası hukuktan doğan yükümlülükler ihlâl edilmemek kaydıyla, durumun gerektirdiği ölçüde temel hak ve hürriyetlerin kullanılması kısmen veya tamamen durdurulabilir veya bunlar için Anayasada öngörülen güvencelere aykırı tedbirler alınabilir.

ben hiç m. yard. olmak istemiyorum okulumdan arkadaşlarımdan ortamımdan da kopmak istemiyorum birileri işlerini bana yaptırmak istiyor ve hakkımı helal etmiyorum bakalım ne olacak

Sen ilgili kadroyla ilgili görevlendirme isteği dilekçesi vermen gerekir normalde, senin herhangi bir dilekçen olmadan görevlendirme yapılamaz. Re'sen görevde yükseltme de olmaz. Başka bir okula öğretmen olarak re'sen gönderir ama md yrd. olmaz. Oldu bittiye getirmek istiyorlar anladığım kadarıyla...

mevzuat' Alıntı:
Normalde zorla çalıştıramazlar ancak şuan olağan üstü hal uygulandığı için belki size güvenmiş ve o konuma uygun görmüşlerdir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

II. Zorla çalıştırma yasağı

MADDE 18.
– Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.

Şekil ve şartları kanunla düzenlenmek üzere hükümlülük veya tutukluluk süreleri içindeki çalıştırmalar; olağanüstü hallerde vatandaşlardan istenecek hizmetler; ülke ihtiyaçlarının zorunlu kıldığı alanlarda öngörülen vatandaşlık ödevi niteliğindeki beden ve fikir çalışmaları, zorla çalıştırma sayılmaz.

IV. Temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasının durdurulması

MADDE 15.
– Savaş, seferberlik, sıkıyönetim veya olağanüstü hallerde, milletlerarası hukuktan doğan yükümlülükler ihlâl edilmemek kaydıyla, durumun gerektirdiği ölçüde temel hak ve hürriyetlerin kullanılması kısmen veya tamamen durdurulabilir veya bunlar için Anayasada öngörülen güvencelere aykırı tedbirler alınabilir.

Bu konu farklı angarya farklı şeyler.

Zorla yapamaz demişsiniz ama kaymakam onayıyla seni en istemediğin yere bile gönderirler.Yapamazlar diye bişey yok yaparlar

Şaka gibi bizim branştakiler. Hakikaten şaka gibi.

gunerkartalova' Alıntı:
Zorla yapamaz demişsiniz ama kaymakam onayıyla seni en istemediğin yere bile gönderirler.Yapamazlar diye bişey yok yaparlar
vali görevlendirmesinin (btr) üstüne kaymakam görevlendirme veremez verip zorla gönderirse suç işler. Ceza alılar yukardan aşağıya.

omd' Alıntı:

Neden Hocam başımıza ilk defa geliyor sormayalım mı bu siteden baska kime danışalım lütfen siz bari yapmayın

bznesm_srkn' Alıntı:
omd' Alıntı:

Neden Hocam başımıza ilk defa geliyor sormayalım mı bu siteden baska kime danışalım lütfen siz bari yapmayın
Sözüm özelde sana değil hocam. Genel olarak gidişata tepkiliyim. Bir de mazeretim var asabiyim.

omd' Alıntı:
bznesm_srkn' Alıntı:
omd' Alıntı:

Sözüm özelde sana değil hocam. Genel olarak gidişata tepkiliyim. Bir de mazeretim var asabiyim.

yapabileceğim bişey varsa eklemek istediğniz bişey dinlemek isterim hocam cidden

Hocam valilik sana zaten bir görev vermiş. İlçe Müdürü ya da kaymakam bu görevlendirmenin üzerini çizip yeni görevlendirme vermek istiyorlarsa kendilerini içişleri bakanı falan sanıyorlar galiba. Görevlendirmeyi yaparlar ve siz şikayet ederseniz gerisini onlar düşünsün.

leventgenc' Alıntı:
Hocam valilik sana zaten bir görev vermiş. İlçe Müdürü ya da kaymakam bu görevlendirmenin üzerini çizip yeni görevlendirme vermek istiyorlarsa kendilerini içişleri bakanı falan sanıyorlar galiba. Görevlendirmeyi yaparlar ve siz şikayet ederseniz gerisini onlar düşünsün.

teşekkürler Hocam

Geri