Halkbank Maaş Hesabından EFT Ücreti Alıyor

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, maaş hesabı olduğu için eft veya havale ücreti alınmıyordu, bugün eft yapmaya çalıştığımda işlem ücreti alındığını gördüm, halkbank maaş hesabı kullanıp eft yapan arkadaşlar sizlerden de ücret alınıyor mu? Teşekkür ederim.

Bankadan gelen cevapta adama bak ya daha geçen aya kadara alınmayan ücret için sizden ücret alınacak diyor, anlayamıyorum şaka gibi valla.

only61' Alıntı:
ayın 15'inde eft yapacağım. bakalım alacaklar mı?
Hocam mobilden almıyorlarmış ama internetten yapınca sayfanın en altında çıkıyor dikkat etmek lazım, bende şimdi farkettim, maaş hesabından 1-2 ay kadar önce almıyorlardı şimdi almaya başlamışlar.

zodiac' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, maaş hesabı olduğu için eft veya havale ücreti alınmıyordu, bugün eft yapmaya çalıştığımda işlem ücreti alındığını gördüm, halkbank maaş hesabı kullanıp eft yapan arkadaşlar sizlerden de ücret alınıyor mu? Teşekkür ederim.
İşlem ücreti kesintisi tam olarak nereden gördünüz ? hocam
eft yi ? yaparken -talimatı yaparken bir uyarı yapıyor mu ?
yoksa hesap hareketlerinde mi ? görünüyor

ileri tarihli eft talimatım var , talimatı geçen hafta yaparken birşey görmedim.

Hiç bakmadan bugün 2 Kredi Kartına EFT işlemi yaptım, dekontta bir şey göremedim. Mobilden ödeme yapmıştım.

Arkadaşım daha dün sormuş, maaş müşterisine havale/EFT ücreti yok denmiş. Siz dekontu bir inceleyin dilerseniz. Böyle bir şey yapılacak olsa müşterilere bilgi verilir.

Sayın hocam, bankayla yapılan sözleşmede eğer eft ücreti alınmayacağına dair bir ibare varsa, bankayla görüşüp, durumu düzelttirin.
Bizim ilçede vakıfbank ile anlaşma yapıldı. Anlaşmaya göre bir ay içerisinde maaş tutarı kadar olan eft için ücret alınmıyor, ama sonrası için 3.72 TL ücret alınıyor. Yapılan sözleşmenin saçmalığına bakar mısınız? Sendika yetkilisi sanırım uyuyordu.

Re: Ynt: Halkbank Maaş Hesabından EFT Ücreti Alıyor

Dikkatli bakın.
ÖMEMLİDİR
■EFT yaparken orada bir check var
Onu kaldırın.Tüm sebep o.
.

Bir de ileri tarihli eft ve akşan saat 3 yada 4 ten sonra yapılan eft ye alır.

Re: Ynt: Halkbank Maaş Hesabından EFT Ücreti Alıyor

COBOL' Alıntı:
Dikkatli bakın.
ÖMEMLİDİR
■EFT yaparken orada bir check var
Onu kaldırın.Tüm sebep o.
.Bir de ileri tarihli eft ve akşan saat 3 yada 4 ten sonra yapılan eft ye alır.
Hayır hocam, check falan yok ve ileri tarihli bir EFT de yapmadım, geçen ay ücretsiz olan bir uygulama bu ay ücretli olmuş, sadece mobilden ücretsiz o da zaten herkeseymiş maaş müşterisi falan ayırt etmeden

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, bankayla yapılan sözleşmede eğer eft ücreti alınmayacağına dair bir ibare varsa, bankayla görüşüp, durumu düzelttirin.
Bizim ilçede vakıfbank ile anlaşma yapıldı. Anlaşmaya göre bir ay içerisinde maaş tutarı kadar olan eft için ücret alınmıyor, ama sonrası için 3.72 TL ücret alınıyor. Yapılan sözleşmenin saçmalığına bakar mısınız? Sendika yetkilisi sanırım uyuyordu.
Hocam geçen aya kadar ücretsizdi, bu ay ücret alınmaya başlamış, şubeyle görüşeceğim yarın

ahmetfx' Alıntı:
Arkadaşım daha dün sormuş, maaş müşterisine havale/EFT ücreti yok denmiş. Siz dekontu bir inceleyin dilerseniz. Böyle bir şey yapılacak olsa müşterilere bilgi verilir.
Hocam dekont değil, onaylamadan sayfanın altına ücret yansıdı bende şaşırdım her zaman EFT yapardım ücret falan alınmadı, bu sefer baktım ücretli bende vazgeçtim yarın şubeyi arayacağım

ahmetfx' Alıntı:
Hiç bakmadan bugün 2 Kredi Kartına EFT işlemi yaptım, dekontta bir şey göremedim. Mobilden ödeme yapmıştım.
Mobilden sadece maaş müşterisine değil herkese EFT/Havale bedava hocam

memo-x' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
İşlem ücreti kesintisi tam olarak nereden gördünüz ? hocam
eft yi ? yaparken -talimatı yaparken bir uyarı yapıyor mu ?
yoksa hesap hareketlerinde mi ? görünüyor

ileri tarihli eft talimatım var , talimatı geçen hafta yaparken birşey görmedim.
Hocam eft tam onaylama ekranının en altında baktım işlem ücreti diye yazıyor ilk defa gördüm şaşırdım bende, dikkat etmek gerekiyor hocam biz alışmışız nasıl olsa ücretsiz diye hızlıca onaylıyoruz ama sayfanın altına da bakmamız gerekiyormuş :(

Anlaşılan o ki Halkbankası uygun konut kredisi verebilmek için altyapı oluşturmaya başladı :)

akbanktan maaş alıyoruz bizimde geçen haftaya kadar alınmıyordu ama şimdi 6.5 tl alıyor akbank sebebini bende anlayamadım bir mevzuat değişikliği falan mı oldu acaba haberimiz olmadan

zodiac' Alıntı:
kendir_li' Alıntı:
Anlaşılan o ki Halkbankası uygun konut kredisi verebilmek için altyapı oluşturmaya başladı :)
Nasıl yani hocam?
Su anda devlet bankaları Cumhurbaşkanının talimatıyla en uygun konut kredisi veren bankalar. Haliyle oraya yaptıkları indirimi bir yerden çıkarmaları lazımdı. En uygun kesimde memurlar.
Halk bankası memur maaşları konusunda cogu ilde tekel oluşturmuş durumda. Çok ciddi bir gelir elde eder bu eft olayından.

bulunduğunuz ilçenin anlaşmasına bağlıdır.
ilçe memler bankalarla anlaşma yaparlar ve içeriği dönem dönem değişir.
sizin sözleşmeniz ne zaman yenilendi.
sözleşme imzalandıktan sonra kafasına göre kimse anlaşmayı değiştiremez.

Kurumunuzun yaptığı sözleşmede ücretsiz diyorsa şubeye gidip olayı düzelttirebilirsiniz. kesilen ücret varsa da iade ediyorlar.
Halkbankasında zaman zaman kesinti seçeneği otomatik olarak değişiyor galiba, başıma birkaç kez geldi. Fakat müşteri temsilcisi olaya pek karışmıyor, şubeye gitmenizi oradan düzelttirmenizi istiyor.

zodiac' Alıntı:

Bankadan gelen cevapta adama bak ya daha geçen aya kadara alınmayan ücret için sizden ücret alınacak diyor, anlayamıyorum şaka gibi valla.

Hocam şimdi deneme yaptım herhangi bir ücret yok.
Siz hangi il / ilçedesiniz?

Bankadan gelen epostada yazdığı üzere sizin ilçe yetkilileriyle banka arasındaki sözleşmede anlaşmadan bugüne kadar eft ücreti olmayacağı, sonrasında olacağı yazıyormuş demek ki.

yakuphan' Alıntı:

Komisyonda İlçe yetkili ve Sendika yetkilisi olur. Genelde uyumazlar, çok uyanıklardır.
Banka maaş alanlara verdiği promosyon haricinde ilgili kuruma da bir şeyler verir. Duruma göre bu araba bile olabilir.

Geri