Hangi akıllı telefonu almalıyım? Samsung, Xiaomi, Lenovo ?

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar geçen sene eşime samsung note5 almıştım gerçekten güzel telefon fiyatlarıda biraz düşmüş. yalnız bazı modeller arasında kararsız kaldım

samsung note 5
xiaomi mi 5s plus
xiaomi redmi note 4
lenovo p2

benim için kamerası, ekranının büyük olması, hızlı ve ısınma sorununun olmaması önemli. çok fazla para vermekte istemiyorum açıkcası. siz olsanız hangisini alırdınız? yada ne alırdınız?

Hocam bir kaç gün önce eşime hepsiburada dan 1350 Tl ye P2 aldık ve bu kadar iyi bir telefon olmasına inanamadım. Sarjı yoğun kullanıma rağmen 2 gün rahatlıkla dayanabiliyor ve gerek büyüklüğü gerekse hızıyla fiyatına oranla performansı çok iyi diyebilirim. Diğer telefonları bilemem ama P2 yi düşünebilirsiniz.

xiaomi mi 5s kullanıyorum. Gayet memnunum. Öncesinde s4 vardı. Yaklaşık 6 aydır 5s kullanan biri olarak xiaomi telefon tavsiye edebilirim. Plus versiyon büyük telefon sevmediğim için istememiştim. Parmak izi okuyucu sıkıntıları olduğu falan okumuştum almadan önce ama bence parmak izini gayet hızlı okuyor.

sony xperia a1 ultra öneririm... 6 inch ekran... 23mp arka 17 mp ön kamera 32 gb dahili hafıza 256 gb micro sd genişleme özelliği... ısınma yok yaklaşık 1 buçuk gün pil süresi... 1800 tl...

xiaomi mi 5s aldım iki ay oldu son derece stabil hızlı kamerası çok iyi fiyatı da aynı donanımlara göre uygun

xiaomi redmi note 4 kullanan ve 5s plus ile kıyaslayabilecek arkadaşlar var mı acaba? tabi bu serinin birde 6 sı çıkmış

Hocam bir kaç gün önce eşime hepsiburada dan 1350 Tl ye P2 aldık ve bu kadar iyi bir telefon olmasına inanamadım. Sarjı yoğun kullanıma rağmen 2 gün rahatlıkla dayanabiliyor ve gerek büyüklüğü gerekse hızıyla fiyatına oranla performansı çok iyi diyebilirim. Diğer telefonları bilemem ama P2 yi düşünebilirsiniz.[/QKesinlikle katılıyorum.Bende de p2 var.Kesinlikle ısınma,donma sorunu yok.Tek dezavantajı Terhangi bir tlf aksesuarcısında kılıf falan bulma ihtimalin zayıf.Onu da şöyle çözmüs .Kutusundan şeffaf kılıf ve ekran koruyucu çıkıyor.4 gb ram gayet başarılı bir performans sunuyor....tavsiye ederim....

Xiaomi mi max kullanıyorum şarjı ve teknik özellikleri, tasarımı, dayanıklılık çok iyi çok memnunum xiaomi hakkında genel bilgi olsun diye yazdım hocam. Xiaomi markasından memnunum telefonumu degistirsem yine xiaomi alırım.

xiaomi 5s+ tavsiye ederim. diğerleri yanında çerez gibi kalıyor.
antutu.PNG

@mevzuat hocam sizin yorumunuzdan sonra "xiaomi 5s+"ı inceledim. CPU çekirdeği 4 olmasına rağmen (diğer özelliklerden pek anlamıyorum ama) antutu puanı arasından bu kadar uçurumu sağlayan ne acaba? Saygılarımla.

işlemcinin çekirdeğinin yanında hangi teknoloji ile üretildiği de önemlidir. Ayrıca çalışma frekansları ve donanım uyumu da genel skora yansıyor. Fiyat performans ürünleri bu nedenle tercih ediliyor zaten :)

5s plus ın siyah rengi pahalı. uzay gri nasıl arkadaşlar? birde mi 6 alan kullanan var mı acaba?

işlemcinin çekirdeğinin yanında hangi teknoloji ile üretildiği de önemlidir. Ayrıca çalışma frekansları ve donanım uyumu da genel skora yansıyor. Fiyat performans ürünleri bu nedenle tercih ediliyor zaten :)

Yanındakilere bakınca çok bariz bir fark var da hocam, şaşırdım o_O

bende xaiomi redmi pro kullanıyorum memnunum fakat sar değerinin diğer cep telefonlarına göre yüksek olduğunu gördüm netteo_O

xiaomi Redmi Note 4 kullanıyorum fiyatı 950 TL bana göre harika telefon. Tek sıkıntısı gece fotoğraf çekimi başka hiçbir sıkıntısı yok.

xiaomi mi 5s plus kullanıyorum. aşırı memnunum. ekran küçük olsun istersen mi6 ayrı bir harika :

hocam eğer android alacasanız kesinlikle xioami tavsiye ederim. mi 5 prime kullanıyorum 6 aydır, son derece memnunum. çevremde alan kimsenin memnun değilim dediğini duymadım. bunun en büyük sebebi de miui arayüzüdür. bence androidin en iyi arayüzüdür. sorunsuzdur, hızlıdır, bu arayüzü asus zenfona kuran tanıdığım bile farkı anlata anlata bitiremiyor ki xioami otmatikmen bu arayüzle gelecek. sözün özü android alacaksan xiomi al derim acizane.

Xiaomi deki en büyük sıkıntı garanti. KVK garantili falan bulursanız ne ala, yoksa bozulan telefon elinizde patlayabilir.

sony xperia a1 ultra öneririm... 6 inch ekran... 23mp arka 17 mp ön kamera 32 gb dahili hafıza 256 gb micro sd genişleme özelliği... ısınma yok yaklaşık 1 buçuk gün pil süresi... 1800 tl...
Eşime xa1 ultra aldım ben de. Herşey çok güzel ama hoparlör sıkıntı. Bana biraz kronik gibi geldi. İnşallah yazılımsaldır da güncellemeyle çözerler.
Telefonda ekran, kamera , tasarım bir yana bence batarya ayrı bir yana. Xiaomi bu konuda hepsini ezer geçer.

bir haftadır xiaomi mi 6 kullanıyorum bu zamana kadar telefon kullanmamışım iphone 7 dahil eziliyor yanında

arkadaşlar xiamoi alacağım büyük ihtimalle. redmi note 4 ile 5s plus arasında kaldım. birde 5s plus ın sar değeri biraz yüksek gibi geldi öyle değil mi? birde garanti sağlayan evo bt ve delta firmaları hakkında bilginiz var mı hangisi daha güvenilir?

Vestel Z 10 'u almanızı öneririm. Ben Vestel V3 5.5 olan modelini kullanıyorum. Çok memnunum. Sizede tavsiye edebilirim. Ayrıca Yerli ve Milli sermaye

Yaklaşık iki senedir Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullanılyorum. Hiç format atmadım ve hala ilk gün olduğu kadar hızlı. Güncelleme desteği konusunda da çok başarılı bir firma.

Ekli dosyayı görüntüle 57507
@mevzuat hocam sizin yorumunuzdan sonra "xiaomi 5s+"ı inceledim. CPU çekirdeği 4 olmasına rağmen (diğer özelliklerden pek anlamıyorum ama) antutu puanı arasından bu kadar uçurumu sağlayan ne acaba? Saygılarımla.

hocam kyro işlemciler diğerlerine göre 3 misli kadar transistör içeriyor 2 katı daha verimli çalışıyormuş bu sebeple. birde ramlari ddr4 1866. birde sony nin şimdiye kadar geliştirmiş olduğu en gelişmiş kamera sensörü var. tabi ben alalı 6 ay oldu birşeyler değişmiştir belki. ben mi5s aldım. parmak okuması çokta iyi değil. bazen 1-2 sn basılı tutmak gerekiyor. görüntü sabitleme olmadığı için bazen bulanık oluyor fotolar, sabit durmak gerekiyor vb. bundan memnun değilim. plus olanında bu tip sorunlar yok. diye biliyorum ama tam da incelemedim.

Geri