Hangi ikinci üniversite?

Kodla Büyü
Arkadaşlar ikinci üniversite okumaya karar verdim ama hangi üniversite ve hangi bölüm ikilemdeyim. Istanbul üniv mi yoksa AÖF mi? Önce Türk dili düşünüyordum ama aslında istediğimin felsefe olduğunu sanıyorum. Âlân değiştirebilir miyim bitirince? Hangisi Avantajlı olur? Felsefe okursam alan değiştirmem çok çok mu zor? Tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum. Edebiyat ve felsefe altyapım var çok zorlanacağimı düşünmüyorum ama felsefe daha severek okurum gibi geliyor.

Hocam Felsefe zor bir bölüm.. Başka bir bölüm okuyun derim.. Ayrıca tayin, ekonomik durum ve buna benzer durumlar düşünüldüğünde örgün yerine açıktan okumak daha mantıklı..

arkadaşlar atatürk üni açık öğretim fak. de de ikinci üniversite şansımız var orada 2 yıllık açık öğretim çocuk gelişimi var anne olmam münasebetiyle de bu bölüme ilgim var okumak bana bi yarar sağlar mı sizce, alan değişikliği imkanım olur mu ana sınıfı öğretmenliğine acaba? araştırdığım kadarıyla dikey geçiş imkanı yok galiba ama

bu arada bitterdoubt hocam kişisel gelişim açısından felsefe iyi olurdu ama çalışma alanı açısında türk dilinde daha rahat atama bulursunuz

alan değiştirmek için öncelikle önlisans değil de lisans mazunu olacağınız bir bölümü bitirmelisiniz. Bahsettiğiniz bölümün lisans tamamlama şansı yoksa bence zaman kaybı olur sizin için..

elf.krc hocam çocuk gelişimi okuyunca iyi anne olunmuyor inanın. etrafımdaki çocuk gelişimcilere bakınca.... Annelik farklı birşey.

hukukta zor hocam kardeşim mezun oldu şimdi sınava hazırlanıyor ama gerçekten çok zor sürekli çalış çalış çalış oku oku oku bana göre değil şahsen

BEN DE SOSYOLOJİ DÜŞÜNÜYORUM İŞ İMKANLARI NASIL ACABA SOSYOLOJİNİN KARINCA_52 :?:

hocam ben öylesine yazmıştım ama sınav için gittiğimde insanlar bunu okumak için özel dersanelere gittiğini öğrendim. Aile sosyologluğu Türkiye geneline yayılacak ve çok sayıda kişi alınacak diye duydum. İnternette araştırmak lazım tabi...

Arkadaslar ben ilkmat 3ncu sinif ogrencisiyim.kesinlikle matematik okuyun diyorum.madem yeniden bir lisans okumayi goze aldiniz en avantajli bunu goruyorum ben.bir yandan gorev yaparak orgune devam etmek zor oluyor tabi.bir hafta godiyorsam diger hafta gidemiyorum.zaten calisiyorum ogretmenim diyince hoxalar anlayis gosteriyor.uzaktan okuyanlarada saygi duyuyorum tabi.ama naçizane fikrim örgün matematik okumak.ama bolum degil egitim fakultesi.en azindan ortak dersler den muaf olunur cunkü

Örgün öğrenim şansım yok. Felsefe ya da Türk dili olacak. Felsefeyi daha severek okurum. Aklıma takılan alan Değiştirme nasıl olur? Kolay yer bulabilir miyim..

Geri